Startliste for Danish Open 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag Finaler kl. 17.30
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
Danish Open 2017 |
|
Udskriftsdato |
02 april 2017 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
16:50 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 april 2017 |
|
|
|
|
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer |
Finaler (3) |
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 1:04.35 2013-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.73 2017-04-02 |
|
A-finale |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
91 |
1 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
9682AF |
BIRKERØD |
|
50m |
1:13.33 |
89 |
2 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:11.56 |
34 |
3 |
Matilde Schrøder |
1996 |
9664AG |
H2ODENSE |
|
50m |
1:10.80 |
400 |
4 |
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
8996AB |
HOLBÆK |
|
50m |
1:08.17 |
84 |
5 |
Josephine Kruse |
2002 |
0242AQ |
ALLERØD |
|
50m |
1:09.73 |
388 |
6 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
9928AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:11.37 |
36 |
7 |
Anna Wermuth |
1996 |
9658AM |
H2ODENSE |
|
50m |
1:12.18 |
280 |
8 |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
9716AF |
KVIK |
|
50m |
1:13.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
147 |
1 |
Esther Flø |
2001 |
0108AR |
SILKEBORG |
|
50m |
1:16.37 |
1 |
2 |
Emmi Kölhi |
2000 |
00A281 |
HSS |
|
50m |
1:16.05 |
267 |
3 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
50m |
1:15.49 |
293 |
4 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:15.01 |
7 |
5 |
Amalie H. Falck-Schmith |
1989 |
8924AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:15.37 |
163 |
6 |
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
ESBJERG |
|
50m |
1:15.57 |
116 |
7 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
TRITON B |
|
50m |
1:16.21 |
348 |
8 |
Celine Termark Brock |
2000 |
0038AA |
HERLEV |
|
50m |
1:16.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
159 |
1 |
Maria Møller Glargaard |
2001 |
0182AE |
ESBJERG |
|
50m |
1:17.56 |
127 |
2 |
Julie Bak |
1997 |
9782AJ |
TRITON B |
|
50m |
1:17.10 |
257 |
3 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
0008AO |
GENTOFTE |
|
50m |
1:16.73 |
120 |
4 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
50m |
1:16.55 |
111 |
5 |
Katrine V. Sørensen |
1996 |
9616AH |
VEST |
|
50m |
1:16.67 |
45 |
6 |
Sigrid Lei Lamberg |
2002 |
0288AI |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:16.81 |
384 |
7 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:17.10 |
175 |
8 |
Pernille Jensen |
1998 |
9858AZ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:17.58 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
02 april 2017 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:50 |
|