Startliste for Danish Open 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 27
|
Stævne navn |
Danish Open 2017 |
|
Udskriftsdato |
04 april 2017 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
12:26 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 april 2017 |
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Damer |
Finaler (3) |
Europarekord Senior: Frederica Pelligrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:54.08 2016-08-09 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
|
A-finale |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
402 |
1 |
Sarah Bro |
1996 |
9686AE |
HOLBÆK |
|
50m |
2:04.66 |
398 |
2 |
Signe Bro |
1999 |
9942AA |
LYNGBY |
|
50m |
2:02.98 |
9 |
3 |
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:02.65 |
81 |
4 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
9404AL |
ALLERØD |
|
50m |
2:01.66 |
83 |
5 |
Maj Howardsen |
1997 |
9798AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:01.90 |
38 |
6 |
Anina Nicole Lund |
1998 |
9822BE |
UNATTACHED |
|
50m |
2:02.90 |
31 |
7 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
H2ODENSE |
|
50m |
2:04.53 |
226 |
8 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
9544AF |
AALBORG |
|
50m |
2:04.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
413 |
1 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
0106AA |
NYBORG |
|
50m |
2:07.68 |
141 |
2 |
Emily Gantriis |
1999 |
9966AB |
HELSINGE |
|
50m |
2:05.98 |
196 |
3 |
Freja Gram |
1999 |
9962AL |
GLADSAXE |
|
50m |
2:05.57 |
300 |
4 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
2:04.86 |
220 |
5 |
Louise Bach Andersen |
2001 |
0164AM |
AALBORG |
|
50m |
2:05.43 |
222 |
6 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
0078AE |
AALBORG |
|
50m |
2:05.93 |
301 |
7 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
50m |
2:06.45 |
269 |
8 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
50m |
2:08.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
231 |
1 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
0258AF |
AALBORG |
|
50m |
2:09.26 |
308 |
2 |
Annabelle Grønbech Ladik |
1997 |
9734BC |
RINGSTED |
|
50m |
2:08.93 |
410 |
3 |
Iben Bak |
2001 |
0124AH |
NYBORG |
|
50m |
2:08.82 |
228 |
4 |
Jackie Gade |
1998 |
9836AS |
AALBORG |
|
50m |
2:08.65 |
19 |
5 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:08.76 |
253 |
6 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
ROSKILDE |
|
50m |
2:08.86 |
319 |
7 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
9996AG |
JYLLINGE |
|
50m |
2:08.95 |
58 |
8 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:09.53 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 april 2017 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:26 |
|