Startliste for Danish Open 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 29
|
Stævne navn |
Danish Open 2017 |
|
Udskriftsdato |
04 april 2017 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
20:04 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 april 2017 |
|
|
|
|
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer |
Indledende (8) |
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 1:42.00 2009-07-28 |
Nordisk Rekord Senior: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
180 |
3 |
Mads Toft |
2001 |
0175AL |
HOLBÆK |
|
50m |
2:03.33 |
321 |
4 |
Alexander Fenger |
1999 |
9925AT |
VEJLE |
|
50m |
2:00.63 |
408 |
5 |
Alexander Rendlev |
2001 |
0121AE |
VI39 |
|
50m |
2:02.34 |
79 |
6 |
Frederik Bornemann |
2001 |
0163AH |
ALLERØD |
|
50m |
2:07.29 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
126 |
1 |
Tobias Andersen |
1998 |
9853AF |
TRITON B |
|
50m |
2:00.39 |
37 |
2 |
Matthias Bach Mikkelsen |
2000 |
0029AM |
KOLDING |
|
50m |
2:00.27 |
283 |
3 |
Mads Midtbøll |
1998 |
9841AP |
KVIK |
|
50m |
1:59.99 |
40 |
4 |
Oskar Lindholm |
2001 |
0153AF |
LYSENG |
|
50m |
1:59.87 |
109 |
5 |
Martin Nielsen |
1997 |
9761AK |
VEST |
|
50m |
1:59.98 |
341 |
6 |
Oliver Jacobsen |
1997 |
9781AQ |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:00.11 |
268 |
7 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
0135AG |
GENTOFTE |
|
50m |
2:00.27 |
362 |
8 |
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
SLAGELSE |
|
50m |
2:00.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
123 |
1 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
0027AF |
TRITON B |
|
50m |
1:59.86 |
168 |
2 |
Alexander Wildenschild |
1997 |
9707AG |
ESBJERG |
|
50m |
1:59.42 |
368 |
3 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
0075AI |
KØGE |
|
50m |
1:59.31 |
203 |
4 |
William Matras |
1998 |
9803AA |
GLADSAXE |
|
50m |
1:59.25 |
394 |
5 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
9921AF |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:59.31 |
160 |
6 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
9959AD |
ESBJERG |
|
50m |
1:59.37 |
173 |
7 |
Joakim Brønnum |
1997 |
9759AT |
HOLBÆK |
|
50m |
1:59.46 |
172 |
8 |
Simon Brixner |
2000 |
0001AL |
HOLBÆK |
|
50m |
1:59.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
276 |
1 |
Emil Hedegaard |
1999 |
9905AA |
KVIK |
|
50m |
1:58.70 |
405 |
2 |
Gustav Friberg |
1997 |
9709AB |
RINGSTED |
|
50m |
1:58.33 |
97 |
3 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
9423AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:57.92 |
174 |
4 |
Markus Bøjsen |
1999 |
9987AE |
HOLBÆK |
|
50m |
1:57.28 |
151 |
5 |
Pierre Høgenhaug |
1999 |
9939AJ |
SØLLERØD |
|
50m |
1:57.50 |
86 |
6 |
Andreas Mårtensson |
1997 |
9751AE |
ALLERØD |
|
50m |
1:58.32 |
294 |
7 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
50m |
1:58.60 |
363 |
8 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
SLAGELSE |
|
50m |
1:58.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
62 |
1 |
Christian Rasmussen |
1998 |
9867AF |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:56.83 |
149 |
2 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
SILKEBORG |
|
50m |
1:56.75 |
331 |
3 |
Marius Rasmussen |
1999 |
9937AL |
SK-SYD |
|
50m |
1:56.71 |
145 |
4 |
Mads Steen Petersen |
1997 |
9765AJ |
HELSINGE |
|
50m |
1:56.61 |
288 |
5 |
Lukas Storm |
1999 |
9977AA |
KVIK |
|
50m |
1:56.62 |
221 |
6 |
Jens Bach |
1997 |
9789AC |
AALBORG |
|
50m |
1:56.72 |
170 |
7 |
Mads Holm |
1998 |
9837AC |
NAKSKOV |
|
50m |
1:56.83 |
77 |
8 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
9919AD |
ALLERØD |
|
50m |
1:57.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
209 |
1 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
GLADSAXE |
|
50m |
1:56.19 |
327 |
2 |
Oskar Jørgensen |
1998 |
9817AK |
ODDER |
|
50m |
1:54.01 |
165 |
3 |
Michael Terp Olesen |
1999 |
9917AA |
ESBJERG |
|
50m |
1:53.02 |
403 |
4 |
Daniel Skaaning |
1993 |
9319AA |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:49.02 |
158 |
5 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
9923AA |
ESBJERG |
|
50m |
1:51.67 |
399 |
6 |
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
9833AA |
HOLBÆK |
|
50m |
1:53.54 |
279 |
7 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
9737AB |
KVIK |
|
50m |
1:55.48 |
208 |
8 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
9955AN |
GLADSAXE |
|
50m |
1:56.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
183 |
1 |
Magnus Fallesen |
1998 |
9869AB |
AGF |
|
50m |
1:55.53 |
4 |
2 |
Halvor Arne Borgstroem |
1997 |
|
Randaberg |
|
50m |
1:54.00 |
76 |
3 |
Rasmus Udbye |
2000 |
0007AM |
HORSENS |
|
50m |
1:52.69 |
286 |
4 |
Sebastian Ovesen |
1994 |
9429AB |
KVIK |
|
50m |
1:48.22 |
290 |
5 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
9787AB |
KVIK |
|
50m |
1:51.43 |
322 |
6 |
Andreas Hansen |
2000 |
0089AH |
VEJLE |
|
50m |
1:53.26 |
99 |
7 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:54.81 |
61 |
8 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:56.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
167 |
1 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
9807AD |
ESBJERG |
|
50m |
1:55.50 |
270 |
2 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
50m |
1:53.96 |
223 |
3 |
Nicolas Blanch |
1997 |
9779AA |
AALBORG |
|
50m |
1:51.79 |
380 |
4 |
Anders Lie |
1991 |
9105AF |
FARUM |
|
50m |
1:47.62 |
133 |
5 |
Frans Johannessen |
1992 |
9277AB |
TRITON B |
|
50m |
1:49.38 |
24 |
6 |
Andreas Vestergaard |
1999 |
9997AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:53.15 |
162 |
7 |
Simon Vingolf Larsen |
1998 |
9807AA |
ESBJERG |
|
50m |
1:54.25 |
246 |
8 |
Søren Villumsen |
1998 |
9881AT |
AALBORG |
|
50m |
1:56.32 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 april 2017 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:04 |
|