Program för Arena Sprint Meet 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer |
Sponsor: Företagshus |
14 år och yngre: Ida Sandwång (2001) 29.85 2014-02-03 |
15 - 16 år: Cassandra Tran (1997) 29.11 |
17 - 99 år: Magdalena Kuras (1988) 27.86 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 952 | Kuras Magdalena | 1988 | SK TRITON | AR9288 | 50 m | 27.11 | |
2 | 827 | Forés Alba | 1998 | MKK | AI5298 | 50 m | 28.65 | |
3 | 790 | Sandwång Ida | 2001 | LANDSKRONA | AM3601 | 50 m | 29.02 | |
4 | 681 | Hesslevik Rebecca | 2000 | HS | AZ0800 | 50 m | 29.13 | |
5 | 892 | Christiansen Emilia | 1999 | S 71 | AL8499 | 50 m | 29.43 | |
6 | 1097 | Strömberg Amanda | 1998 | YSTADS SS | AR7698 | 50 m | 29.62 | |
7 | 896 | Jönsson Victoria | 1999 | S 71 | AS7499 | 50 m | 29.67 | |
8 | 1144 | Sering Isabelle | 2002 | TRELLEBORG | AI2602 | 50 m | 29.69 | |
9 | 894 | Huynh Felicia | 2000 | S 71 | AW8400 | 50 m | 29.70 | |
10 | 734 | Thomasson Clara | 2001 | HS | BD6601 | 50 m | 29.83 | |
11 | 970 | Volkova Alexandra | 1996 | SK TRITON | AK4896 | 50 m | 29.93 | |
12 | 941 | Andersson Fanny | 1997 | SK TRITON | AO9497 | 50 m | 30.15 | |
13 | 847 | Lindell Nicola | 2001 | MKK | BV2401 | 50 m | 30.20 | |
14 | 887 | Revstedt Isabella | 2001 | SK RAN | AN2801 | 50 m | 30.35 | |
15 | 1053 | Bodsjö Saga | 2002 | VÄXJÖ SS | AE1402 | 50 m | 30.62 | |
16 | 906 | Larsson Minna | 2002 | SJÖBO SS | AB3802 | 50 m | 30.71 | |
17 | 910 | Stålnacke Sofia | 2001 | SJÖBO SS | AT7801 | 50 m | 30.71 | |
18 | 757 | Persson Linnéa | 2002 | KK KARPEN | AA5802 | 50 m | 30.74 | |
19 | 837 | Johansson Klara | 2001 | MKK | AO5401 | 50 m | 30.76 | |
20 | 880 | Lindberg Stina | 2000 | SK RAN | AC6200 | 50 m | 30.77 | |
21 | 783 | Moreau Isabelle | 2001 | LANDSKRONA | AM0201 | 50 m | 30.84 | |
22 | 720 | Podric Sasa | 2000 | HS | BS0400 | 50 m | 31.01 | |
23 | 904 | Johnsson Emmy | 2001 | SJÖBO SS | AT6801 | 50 m | 31.04 | |
24 | 1033 | Larsson Ida | 2002 | VELLINGE-N | AL8202 | 50 m | 31.08 | |
25 | 659 | Agrell Angelina | 2003 | HS | AR6803 | 50 m | 31.16 | |
26 | 936 | Vesterlund Kocsis Lovisa | 2002 | SK SYDSIM | AJ0802 | 50 m | 31.17 | |
27 | 865 | Vileus Emma | 2001 | MKK | AW1401 | 50 m | 31.21 | |
28 | 704 | Maigren Hanna | 2001 | HS | BL8401 | 50 m | 31.29 | |
29 | 606 | Ekstedt Christina | 1996 | GÖTEBORG | AM2296 | 50 m | 31.31 | |
30 | 779 | Johannesson Elin | 1999 | LANDSKRONA | AM4299 | 50 m | 31.34 | |
31 | 1010 | Ström Thilda | 2003 | TÄBY SIM | AT5803 | 50 m | 31.38 | |
32 | 1034 | Löfgren Ebba | 2001 | VELLINGE-N | BU9601 | 50 m | 31.46 | |
33 | 927 | Nordefell Frida | 2000 | SK SYDSIM | AF1800 | 50 m | 31.54 | |
34 | 696 | Lennberger Emmie | 2000 | HS | AN7200 | 50 m | 31.58 | |
35 | 979 | Banestig Ellen | 2002 | TÄBY SIM | BT1802 | 50 m | 31.67 | |
36 | 870 | Berg Vickie | 2000 | SK RAN | AS2800 | 50 m | 31.70 | |
37 | 700 | Littorin Tyra | 2004 | HS | AG8404 | 50 m | 31.71 | |
38 | 983 | Ewerbring Jennie | 2003 | TÄBY SIM | AT6603 | 50 m | 31.72 | |
39 | 761 | Henriksson Gabriella | 2000 | KLIPPAN | AS8400 | 50 m | 31.79 | |
40 | 1062 | Noreblad Natalie | 2002 | VÄXJÖ SS | AS0202 | 50 m | 31.80 | |
41 | 636 | Bitzén Elsa | 2003 | SK HAJEN | AD8203 | 50 m | 31.82 | |
42 | 645 | Lackegård Elin | 2000 | SK HAJEN | AR9600 | 50 m | 31.83 | |
43 | 584 | Möller Alice | 2000 | SS DELFIN | AD9200 | 50 m | 32.00 | |
44 | 623 | Reinhold Andrea | 2001 | GÖTEBORG | AS3401 | 50 m | 32.03 | |
45 | 691 | Jönsson Maja | 2001 | HS | BL1201 | 50 m | 32.12 | |
46 | 768 | Brinkhagen Julia | 1999 | LANDSKRONA | AM3299 | 50 m | 32.13 | |
47 | 585 | Nilsson Astrid | 2004 | SS DELFIN | AA3604 | 50 m | 32.14 | |
48 | 1011 | Strömdahl Amanda | 2000 | TÄBY SIM | AL7400 | 50 m | 32.14 | |
49 | 663 | Andersson Elsa | 2004 | HS | AO3804 | 50 m | 32.17 | |
50 | 778 | Hoff Matilda | 2003 | LANDSKRONA | AG6803 | 50 m | 32.18 | |
51 | 669 | Dittlau Amanda | 2000 | HS | AN5200 | 50 m | 32.23 | |
52 | 990 | Isacson Kristina | 2001 | TÄBY SIM | BH5601 | 50 m | 32.26 | |
53 | 1057 | Elgaard Fonnesbech Liv | 2004 | VÄXJÖ SS | BC2604 | 50 m | 32.31 | |
54 | 786 | Rundblad Elin | 1999 | LANDSKRONA | AN3299 | 50 m | 32.39 | |
55 | 1001 | Nylund Viktoria | 2001 | TÄBY SIM | BD1801 | 50 m | 32.41 | |
56 | 992 | Jerresand Cornelia | 2000 | TÄBY SIM | AG6800 | 50 m | 32.49 | |
57 | 685 | Johansson Alicia | 2003 | HS | AI2603 | 50 m | 32.50 | |
58 | 698 | Lindahl Hanna | 2000 | HS | AN6200 | 50 m | 32.55 | |
59 | 749 | Aronsson Clara | 2002 | KK KARPEN | AE4202 | 50 m | 32.57 | |
60 | 982 | Börjesson Embla | 2002 | TÄBY SIM | AZ1802 | 50 m | 32.57 | |
61 | 901 | Anderberg-Richard Tilde | 1999 | SJÖBO SS | AU5499 | 50 m | 32.61 | |
62 | 991 | Jensen Alexandra | 2001 | TÄBY SIM | BG6801 | 50 m | 32.61 | |
63 | 945 | Borg Ida | 1997 | SK TRITON | AB8897 | 50 m | 32.62 | |
64 | 1013 | Thorén Karin | 1999 | TÄBY SIM | BI4499 | 50 m | 32.69 | |
65 | 946 | Forsgren Cornelia | 2000 | SK TRITON | AC2800 | 50 m | 32.71 | |
66 | 842 | Lennartsson Tove | 2000 | MKK | AM1800 | 50 m | 32.73 | |
67 | 599 | Berggren Andrea | 2000 | GÖTEBORG | BC5800 | 50 m | 32.76 | |
68 | 744 | Nilsson Sara | 1998 | SS IDEN | AF3498 | 50 m | 32.79 | |
69 | 716 | Pettersson Hanna | 2003 | HS | AR1803 | 50 m | 32.80 | |
70 | 987 | Franks Julia | 2000 | TÄBY SIM | AR5400 | 50 m | 32.85 | |
71 | 1138 | Olsson Linn | 2002 | TRELLEBORG | AG8402 | 50 m | 32.92 | |
72 | 965 | Pålsson Malin | 2002 | SK TRITON | AO6402 | 50 m | 32.93 | |
73 | 745 | Sjö Elin | 2001 | SS IDEN | AX5801 | 50 m | 33.00 | |
74 | 644 | Jeppsson Ella | 2003 | SK HAJEN | AD0403 | 50 m | 33.01 | |
75 | 651 | Nobrell Sara | 2002 | SK HAJEN | BM1402 | 50 m | 33.01 | |
76 | 762 | Johansson Jennie | 2001 | KLIPPAN | AX0401 | 50 m | 33.06 | |
77 | 782 | Lindh Linnéa | 2003 | LANDSKRONA | AI3803 | 50 m | 33.28 | |
78 | 815 | Björkdahl Ida | 2002 | MKK | AJ4202 | 50 m | 33.33 | |
79 | 1068 | Björnsdotter Hanna | 2002 | YSTADS SS | AW7402 | 50 m | 33.37 | |
80 | 911 | von Buxhoeveden Ulrika | 2001 | SJÖBO SS | AQ4601 | 50 m | 33.46 | |
81 | 1079 | Kertzscher Erlandsson Olga | 2004 | YSTADS SS | AD8204 | 50 m | 33.46 | |
82 | 1127 | Andersson Vilma | 2004 | TRELLEBORG | AE5604 | 50 m | 33.54 | |
83 | 728 | Stjepanetic Karla | 2003 | HS | AT2803 | 50 m | 33.59 | |
84 | 622 | Ramallo Solveig | 1993 | GÖTEBORG | BX2693 | 50 m | 33.69 | |
85 | 1129 | Duratovic Erma | 2005 | TRELLEBORG | AP2205 | 50 m | 33.71 | |
86 | 821 | Eilertsson Ester | 2003 | MKK | AE0203 | 50 m | 33.82 | |
87 | 611 | Johansson Wilma | 2002 | GÖTEBORG | AN0602 | 50 m | 33.83 | |
88 | 1054 | Bodsjö Sanna | 2003 | VÄXJÖ SS | AD6203 | 50 m | 33.86 | |
89 | 727 | Stenhård Ellinor | 2002 | HS | AV8402 | 50 m | 33.88 | |
90 | 657 | Werker Freja | 2003 | SK HAJEN | AH3203 | 50 m | 33.89 | |
91 | 891 | Andreasson Emilia | 1996 | S 71 | AC4296 | 50 m | 33.91 | |
92 | 714 | Persson Alice | 2003 | HS | AN5803 | 50 m | 33.92 | |
93 | 736 | Trägårdh Amanda | 2001 | HS | BL3201 | 50 m | 33.95 | |
94 | 587 | Ragnarsson Emma | 2004 | SS DELFIN | AI4203 | 50 m | 34.00 | |
95 | 1093 | Stanciu Emma | 2000 | YSTADS SS | BP0800 | 50 m | 34.04 | |
96 | 1122 | Thunberg Ellen | 2001 | ÄNGELHOLM | BC7401 | 50 m | 34.06 | |
97 | 1040 | Rödin Klara | 2003 | VELLINGE-N | AE2603 | 50 m | 34.09 | |
98 | 993 | Junehed Josephine | 2002 | TÄBY SIM | AN1202 | 50 m | 34.14 | |
99 | 709 | Norstedt Ingrid | 2002 | HS | AO2802 | 50 m | 34.20 | |
100 | 603 | de Jonge Johanna | 2001 | GÖTEBORG | BE1401 | 50 m | 34.22 | |
101 | 774 | Dellhede Viktoria | 2003 | LANDSKRONA | AD2403 | 50 m | 34.22 | |
102 | 966 | Sandblom Antonia | 2003 | SK TRITON | AG4603 | 50 m | 34.23 | |
103 | 689 | Juliusson Sofia | 2002 | HS | AT3802 | 50 m | 34.27 | |
104 | 662 | Allard Estelle | 2003 | HS | AX3203 | 50 m | 34.28 | |
105 | 1109 | Hellzén Ebba | 2003 | ÄNGELHOLM | AE3603 | 50 m | 34.29 | |
106 | 751 | Bernspång Cornelia | 2003 | KK KARPEN | AW7603 | 50 m | 34.32 | |
107 | 863 | Torres Olivia | 1999 | MKK | BL9299 | 50 m | 34.33 | |
108 | 604 | Edgren Linnea | 2002 | GÖTEBORG | AT7202 | 50 m | 34.35 | |
109 | 975 | Alin Stella | 2002 | TÄBY SIM | BC1802 | 50 m | 34.51 | |
110 | 806 | Segerdahl Victoria | 2001 | SK LÖDDE | AS1801 | 50 m | 34.56 | |
111 | 1008 | Sangfelt Malin | 2001 | TÄBY SIM | AC3801 | 50 m | 34.59 | |
112 | 898 | Ruzic Michaela | 2003 | S 71 | AG8203 | 50 m | 34.69 | |
113 | 1059 | Hedenfalk Olivia | 2002 | VÄXJÖ SS | AX7802 | 50 m | 34.71 | |
114 | 989 | Hedlund Smilla | 2001 | TÄBY SIM | BH5801 | 50 m | 34.72 | |
115 | 1047 | Taylor Emma | 1998 | VELLINGE-N | AZ8498 | 50 m | 34.92 | |
116 | 775 | Haglund Katja | 2003 | LANDSKRONA | BW9203 | 50 m | 34.99 | |
117 | 897 | Karlsson Moa | 2002 | S 71 | AC1202 | 50 m | 35.04 | |
118 | 760 | Bengtsson Alice | 2000 | KLIPPAN | AM0200 | 50 m | 35.07 | |
119 | 1123 | Troedsson Amanda | 2002 | ÄNGELHOLM | AX3402 | 50 m | 35.08 | |
120 | 1107 | Hansson Nelly | 2004 | ÄNGELHOLM | AG9204 | 50 m | 35.11 | |
121 | 994 | Ladis Anna | 2001 | TÄBY SIM | BH7801 | 50 m | 35.20 | |
122 | 1030 | Kamper-Johnsson Mathilda | 2002 | VELLINGE-N | AW9602 | 50 m | 35.28 | |
123 | 583 | Joelsson Tilda | 2002 | SS DELFIN | AM4602 | 50 m | 35.29 | |
124 | 852 | Morfelt Mollie | 2003 | MKK | AG8803 | 50 m | 35.32 | |
125 | 610 | Holmdahl Ebba | 2003 | GÖTEBORG | BA2203 | 50 m | 35.39 | |
126 | 639 | Dolmark Linnea | 2002 | SK HAJEN | AO0602 | 50 m | 35.42 | |
127 | 718 | Philipsson Eriksson Filippa | 2003 | HS | AX7203 | 50 m | 35.46 | |
128 | 654 | Thorsson Tilde | 2003 | SK HAJEN | AL6203 | 50 m | 35.52 | |
129 | 620 | Palmér Hanna | 2002 | GÖTEBORG | BR1602 | 50 m | 35.55 | |
130 | 787 | Rundblad Wilma | 2003 | LANDSKRONA | AP5803 | 50 m | 35.75 | |
131 | 916 | Eek Emilia | 2001 | SK SYDSIM | AP0401 | 50 m | 35.82 | |
132 | 1032 | Källkvist Nike | 2004 | VELLINGE-N | AZ5204 | 50 m | 36.11 | |
133 | 1007 | Rydbeck Nordén Esther | 2001 | TÄBY SIM | BN8801 | 50 m | 36.31 | |
134 | 1041 | Skoglund Alice | 2003 | VELLINGE-N | BO5603 | 50 m | 36.49 | |
135 | 740 | Wöhl Cajsa | 2004 | HS | AP3204 | 50 m | 36.62 | |
136 | 617 | Norlander Ida | 2003 | GÖTEBORG | BD2203 | 50 m | 36.76 | |
137 | 931 | Ostreus Lina | 2002 | SK SYDSIM | AV4202 | 50 m | 36.80 | |
138 | 795 | Dihle Filippa | 2003 | SK LÖDDE | AR6203 | 50 m | 36.86 | |
139 | 1058 | Estrada Hermansson Aimée | 2003 | VÄXJÖ SS | AT7403 | 50 m | 36.86 | |
140 | 707 | Nilsson Anna | 2003 | HS | BF3203 | 50 m | 36.99 | |
141 | 1051 | Arthursson Tilda | 2003 | VÄXJÖ SS | BD7603 | 50 m | 37.01 | |
142 | 618 | Olesen Ellinor | 2002 | GÖTEBORG | AS8202 | 50 m | 37.13 | |
143 | 643 | Huston Clara | 2003 | SK HAJEN | AR7603 | 50 m | 37.15 | |
144 | 1070 | Eriksson Elvira | 2003 | YSTADS SS | AJ5803 | 50 m | 37.49 | |
145 | 1087 | Nilsson Irma | 2004 | YSTADS SS | AD5204 | 50 m | 37.58 | |
146 | 614 | Lugowska Natalia | 2002 | GÖTEBORG | AT2402 | 50 m | 37.59 | |
147 | 1028 | Johansson Ellen | 2002 | VELLINGE-N | AQ6202 | 50 m | 37.76 | |
148 | 648 | Mårtensson Alma | 2004 | SK HAJEN | AD6604 | 50 m | 37.85 | |
149 | 1012 | Tavemark Maria | 2001 | TÄBY SIM | BA9601 | 50 m | 37.97 | |
150 | 1114 | Kronkvist Elin | 2004 | ÄNGELHOLM | AG6204 | 50 m | 38.48 | |
151 | 914 | Christiansen Jennie | 2004 | SK SYDSIM | AL3204 | 50 m | 38.58 | |
152 | 652 | Pantzar Olivia | 2004 | SK HAJEN | AG5404 | 50 m | 38.62 | |
153 | 754 | Lamminsaari Mila | 2003 | KK KARPEN | BN3603 | 50 m | 38.65 | |
154 | 671 | Edvinsson Tuva | 2004 | HS | AB7604 | 50 m | 38.69 | |
155 | 1061 | Magnusson Vanja | 2004 | VÄXJÖ SS | AH7604 | 50 m | 39.34 | |
156 | 1083 | Martinsson Liv | 2004 | YSTADS SS | BB7604 | 50 m | 40.22 | |
157 | 1099 | Åkesson Maja | 2002 | YSTADS SS | AJ6402 | 50 m | 40.45 | |
158 | 1078 | Jönsson Marina | 2004 | YSTADS SS | BB0804 | 50 m | 40.59 | |
159 | 593 | Lagergren Dikte | 2003 | ESLÖVS SS | BV9203 | 50 m | 41.38 | |
160 | 1084 | Melgar Anna | 2004 | YSTADS SS | AD6204 | 50 m | 41.75 | |
161 | 682 | Hofvendahl Johanna | 2004 | HS | AO6804 | 50 m | 41.85 | |
162 | 658 | Vikman Siri | 2003 | SK HAJEN | BL7803 | 50 m | 41.91 | |
163 | 881 | Lundström Malin | 1990 | SK RAN | CD0690 | 50 m | 43.72 | |
164 | 1056 | Cronqvist Elin | 2005 | VÄXJÖ SS | AI1405 | 50 m | 43.93 | |
165 | 1112 | Johansson Ellen | 2003 | ÄNGELHOLM | BF1203 | 50 m | 44.46 | |
166 | 1060 | Hildebrand Westerberg Agnes | 2004 | VÄXJÖ SS | BF9404 | 50 m | 45.06 | |
167 | 1020 | Andersson-Wulf Nina | 2001 | VELLINGE-N | BH0801 | 50 m | 45.54 | |
168 | 590 | Blücher Isabelle | 2003 | ESLÖVS SS | BS3803 | 50 m | 46.74 | |
169 | 579 | Moreau Fanny | 2003 | LANDSKRONA | AF3603 | 50 m | 47.52 | |
170 | 1065 | Wibert Siri | 2004 | VÄXJÖ SS | AY8204 | 50 m | 49.62 | |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 14:55 |