Startliste for Handelsbanken Farum Cup 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 16.30
Seedede heat Løb 210
|
Stævne navn |
Handelsbanken Farum Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
15:42 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 maj 2017 |
|
|
|
|
Løb 210, 50m Rygsvømning Herrer |
Indledende (4) |
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 25.14 2014-08-20 |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26.10 2016-05-01 |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
339 |
2 |
Andreas Thybo Ganzhorn |
2001 |
0117AE |
VEST |
|
50m |
45.00 |
307 |
3 |
August Hertz Bugge |
2000 |
0089AU |
VAT CPH-MK |
|
50m |
35.22 |
257 |
4 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
0131AD |
BIRKERØD |
|
50m |
35.26 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
283 |
1 |
Frederik Røgind |
2001 |
0127AG |
BIRKERØD |
|
50m |
33.59 |
98 |
2 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
0135AG |
GENTOFTE |
|
50m |
30.57 |
4 |
3 |
Daniel Christian |
1998 |
9829AJ |
FARUM |
|
50m |
29.13 |
240 |
4 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
9937AD |
ALLERØD |
|
50m |
29.88 |
250 |
5 |
Rasmus Nielsen |
2001 |
0193AC |
ALLERØD |
|
50m |
31.36 |
238 |
6 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
ALLERØD |
|
50m |
34.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
7 |
1 |
Christian Ong Hansen |
2001 |
0129AI |
FARUM |
|
50m |
32.84 |
285 |
2 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
9423AE |
BIRKERØD |
|
50m |
30.08 |
146 |
3 |
Mads Ejdrup Hansen |
1999 |
9971AL |
HELSINGØR |
|
50m |
27.92 |
284 |
4 |
Oliver Schiellerup |
2000 |
0015AA |
BIRKERØD |
|
50m |
29.73 |
232 |
5 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
9919AD |
ALLERØD |
|
50m |
31.27 |
272 |
6 |
Mathias Holm |
2001 |
0165AF |
BIRKERØD |
|
50m |
34.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
369 |
1 |
Kristoffer Buus Langkilde |
1999 |
9923AI |
LYNGBY |
|
50m |
32.14 |
149 |
2 |
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
0137AM |
HELSINGØR |
|
50m |
29.97 |
8 |
3 |
Magnus Jákupsson |
1994 |
9403AP |
FARUM |
|
50m |
25.43 |
287 |
4 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
50m |
29.70 |
102 |
5 |
Nicklas Andersen |
2001 |
0171AI |
HELSINGE |
|
50m |
31.05 |
280 |
6 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
50m |
33.98 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 maj 2017 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:42 |
|