Program for Handelsbanken Farum Cup 2017
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 207
|
Stævne navn |
Handelsbanken Farum Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
15:42 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 maj 2017 |
|
|
|
|
Løb 207, 50m Butterfly Damer |
Indledende (6) |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
Farum Cup Senior: Christina Kaas Elmgreen (1996) 28.58 2014-04-27 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
298 |
2 |
Ida Bekker Poulsen |
2002 |
0242BA |
SOLRØD |
|
50m |
43.64 |
114 |
3 |
Katrine S. Frederiksen |
2002 |
0278AC |
HELSINGE |
|
50m |
36.76 |
203 |
4 |
Maja Fling |
2001 |
BF9601 |
KSLS |
|
50m |
41.65 |
130 |
5 |
Pernille Møller Leisted |
2002 |
0288AU |
HELSINGE |
|
50m |
45.00 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
212 |
1 |
Michelle Nguyen |
2002 |
AW7602 |
KSLS |
|
50m |
35.57 |
244 |
2 |
Karina Garne Larsen |
2000 |
0068AH |
ALLERØD |
|
50m |
34.51 |
281 |
3 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
0254AH |
BIRKERØD |
|
50m |
34.17 |
300 |
4 |
Julie Silberg |
2002 |
0264AD |
SOLRØD |
|
50m |
34.50 |
124 |
5 |
Emma Jensen |
2002 |
0266AR |
HELSINGE |
|
50m |
34.62 |
202 |
6 |
Astrid Elmberg |
2002 |
BF6202 |
KSLS |
|
50m |
36.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
126 |
1 |
Iben Jeppesen |
2000 |
0002AO |
HELSINGE |
|
50m |
33.32 |
97 |
2 |
Caroline Waage Nowak |
2001 |
0148AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
33.02 |
204 |
3 |
Linnéa Högberg |
1999 |
BI5899 |
KSLS |
|
50m |
32.17 |
18 |
4 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
0048AF |
FARUM |
|
50m |
32.27 |
352 |
5 |
Amalie V. Sørensen |
2002 |
0274AC |
VEST |
|
50m |
33.25 |
225 |
6 |
Ida Gelineck Padborg |
2002 |
0226AE |
LYNGBY |
|
50m |
33.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
99 |
1 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
50m |
31.86 |
266 |
2 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
9682AF |
BIRKERØD |
|
50m |
30.76 |
119 |
3 |
Emily Gantriis |
1999 |
9966AB |
HELSINGE |
|
50m |
28.73 |
92 |
4 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
9962AD |
GENTOFTE |
|
50m |
30.14 |
95 |
5 |
Silke Meyer |
1998 |
9886AE |
GENTOFTE |
|
50m |
31.30 |
224 |
6 |
Katrine Brandt Nielsen |
2002 |
0284AE |
LYNGBY |
|
50m |
32.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
110 |
1 |
Serina P. Snellman Floris |
1995 |
9564AD |
HELSINGE |
|
50m |
31.71 |
267 |
2 |
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
BIRKERØD |
|
50m |
30.49 |
355 |
3 |
Camilla Dufour |
1996 |
9662AN |
ALLERØD |
|
50m |
28.26 |
156 |
4 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
0246AC |
HELSINGØR |
|
50m |
30.01 |
16 |
5 |
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
0258AI |
FARUM |
|
50m |
30.88 |
9 |
6 |
Simone Jørgensen |
1999 |
9928AN |
FARUM |
|
50m |
32.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
242 |
1 |
Josephine Kruse |
2002 |
0242AQ |
ALLERØD |
|
50m |
31.55 |
259 |
2 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
50m |
30.32 |
209 |
3 |
Annie Lindström |
1996 |
AJ3696 |
KSLS |
|
50m |
27.93 |
239 |
4 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
9404AL |
ALLERØD |
|
50m |
29.18 |
219 |
5 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
50m |
30.86 |
96 |
6 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
0174AP |
GENTOFTE |
|
50m |
32.14 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 maj 2017 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:42 |
|