Program for Ullbergstrofén 2017
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Finaler söndag
Heatlista Gren 20
|
Tävling |
Ullbergstrofén 2017 finaler 25 |
|
Utskriftsdatum |
30 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Göteborg |
|
Utskriftstid |
12:11 |
|
|
Arrangör |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
29 april 2017 |
|
|
|
|
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar |
Finaler (4) |
13 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 1:08.21 2012-04-30 |
14 - 15 år: Johan Rydahl (2001) 1:08.14 2016-05-02 |
16 - 17 år: Teodor Widerberg (1998) 1:01.82 2015-04-27 |
18 år och äldre: Alexander Dale Oen (1985) 1:00.55 2007-04-28 |
|
Heat 1 (4) (13 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
707 |
1 |
Teo Mravac |
2004 |
AC8504 |
VARBERG |
|
50m |
1:25.85 |
874 |
2 |
Anthon Huasson |
2004 |
AO2304 |
HÖRBY SK |
|
50m |
1:21.87 |
356 |
3 |
David Axelsson |
2004 |
AC3704 |
LASS |
|
50m |
1:21.50 |
360 |
4 |
Gustav Edlund |
2004 |
AG7504 |
LASS |
|
50m |
1:16.18 |
579 |
5 |
Noah Malmgren |
2004 |
AB2704 |
S 71 |
|
50m |
1:20.12 |
235 |
6 |
Hannes Wrenne |
2004 |
AC4304 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:21.69 |
846 |
7 |
Axel Vaide |
2005 |
AB2705 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:25.47 |
551 |
8 |
Nikola Petrovic |
2004 |
AF5704 |
NKK |
|
50m |
1:27.78 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
84 |
1 |
Birkan Ates |
2002 |
AD8302 |
SS DELFIN |
|
50m |
1:14.85 |
389 |
2 |
Nicola Lundqvist |
2002 |
AM0302 |
LASS |
|
50m |
1:14.34 |
759 |
3 |
William Lernå |
2002 |
AF4102 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:13.58 |
315 |
4 |
Julius Gustavsson |
2002 |
AD0102 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:10.29 |
317 |
5 |
Walter Hero |
2002 |
AR9102 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:12.35 |
3 |
6 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
DEN |
50m |
1:14.17 |
880 |
7 |
Richard Ekholm |
2002 |
AV1702 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:14.51 |
400 |
8 |
Ruben Staaf |
2002 |
AI2702 |
LASS |
|
50m |
1:16.02 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
76 |
1 |
Jacob Meilvåg |
2001 |
|
Ski SK |
NOR |
50m |
1:14.32 |
641 |
2 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
AJ5100 |
SKK |
|
50m |
1:13.75 |
255 |
3 |
Hampus Dahlgren |
2001 |
AG7501 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:13.26 |
339 |
4 |
Gunnar Widerberg |
2000 |
AG3700 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:12.32 |
702 |
5 |
Erik Josefson |
2000 |
AG2500 |
VARBERG |
|
50m |
1:12.81 |
244 |
6 |
August Mathisen |
2001 |
AF5901 |
KARLSTAD |
|
50m |
1:13.35 |
516 |
7 |
Tobias Åberg |
2000 |
AB2500 |
MASS |
|
50m |
1:13.96 |
248 |
8 |
Johan Rydahl |
2001 |
AF4901 |
KARLSTAD |
|
50m |
1:14.47 |
|
|
Heat 4 (4) (18 år och äldre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
160 |
1 |
Erik Juliusson |
1998 |
AQ2798 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
1:09.58 |
471 |
2 |
Tor Leander |
1999 |
AA5999 |
MASS |
|
50m |
1:09.39 |
754 |
3 |
Karl Frylmark |
1999 |
AK6599 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:07.20 |
834 |
4 |
Daniel Kertes |
1999 |
AD8399 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:04.42 |
553 |
5 |
Hugo Rydberg |
1998 |
AA8798 |
NKK |
|
50m |
1:07.03 |
326 |
6 |
Joakim Löfgren |
1992 |
AK8592 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:08.61 |
266 |
7 |
Oskar Johansson |
1993 |
AY7593 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:09.51 |
433 |
8 |
Robin Andréasson |
1988 |
AN7788 |
MASS |
|
50m |
1:09.86 |
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
30 april 2017 |
Licensierad till: Göteborg Sim |
Utskriftstid |
12:11 |
|