Program för YSS Sparbanken Skåne Cup
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 37
|
Tävling |
Sparbanken Skåne Cup |
|
Utskriftsdatum |
23 september 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Ystad |
|
Utskriftstid |
14:04 |
|
|
Arrangör |
Ystads Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 september 2017 |
|
|
|
|
Gren 37, 100m Ryggsim Damer |
Finaler (11) |
Sponsor: Ystads Kommun |
|
Beräknad start 17:30 |
Heat 1 (11) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
270 |
1 |
Lova Flemming |
2004 |
AZ2204 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:08.72 |
275 |
2 |
Rakel Johannisson |
2004 |
AQ2604 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:44.93 |
119 |
3 |
Ebba Holm |
2005 |
AW8805 |
MKK |
|
25m |
1:43.32 |
53 |
4 |
Isabelle Persson-Giribaldi |
2005 |
BL1205 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:40.60 |
290 |
5 |
Lovisa Yngvesson |
2004 |
BK5204 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:41.81 |
73 |
6 |
Isra Ademovska |
2005 |
BK2205 |
MKK |
|
25m |
1:44.12 |
134 |
7 |
Maja Kruse |
2005 |
BL2205 |
MKK |
|
25m |
1:51.48 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
370 |
1 |
Nellie Emilsson |
2005 |
AN8205 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:38.66 |
240 |
2 |
Lina Malmgren |
2004 |
BJ4604 |
SK RAN |
|
25m |
1:36.46 |
176 |
3 |
Teodora Petric |
2005 |
AP5205 |
MKK |
|
25m |
1:35.57 |
174 |
4 |
Matilda Persson |
2004 |
AX2204 |
MKK |
|
25m |
1:33.85 |
356 |
5 |
Emi Prior |
2004 |
BT3604 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:35.48 |
347 |
6 |
Thea Arntell |
2005 |
BP9405 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:36.07 |
458 |
7 |
Rebecka Ungureanu |
2004 |
AX7404 |
BROMÖLLA |
|
25m |
1:36.99 |
127 |
8 |
Ida Johansson |
2005 |
BL4605 |
MKK |
|
25m |
1:40.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
46 |
1 |
Fanny Moreau |
2003 |
AF3603 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:32.10 |
341 |
2 |
Rebecca Westergren |
2005 |
AM3605 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:31.17 |
339 |
3 |
Sanna Westerberg |
2004 |
AF6204 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:30.58 |
399 |
4 |
Anna Melgar |
2004 |
AD6204 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:28.22 |
63 |
5 |
Livia Sjunnesson |
2005 |
AB8405 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:30.30 |
397 |
6 |
Linn Martinsson |
2004 |
BB8604 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:30.99 |
96 |
7 |
Adna Curan |
2003 |
BK4803 |
MKK |
|
50m |
1:31.54 |
243 |
8 |
Linnea Nimander |
2002 |
BQ8802 |
SK RAN |
|
25m |
1:32.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
197 |
1 |
Mikaela Virc |
2003 |
AV6403 |
MKK |
|
25m |
1:28.13 |
126 |
2 |
Hanna Johansson |
2004 |
BJ4404 |
MKK |
|
25m |
1:27.37 |
35 |
3 |
Katja Haglund |
2003 |
BW9203 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:26.81 |
467 |
4 |
Alice Devinder |
2004 |
BG8604 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:26.05 |
204 |
5 |
Emilia Berg |
2005 |
AJ2605 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:26.65 |
203 |
6 |
Myra Ramström-Andersson |
2005 |
AC3605 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:27.25 |
482 |
7 |
Hanna Stenskepp |
2005 |
AJ8605 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:27.68 |
131 |
8 |
Elina Kazarian |
2003 |
BW4203 |
MKK |
|
25m |
1:28.20 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
485 |
1 |
Elin Svensson |
2002 |
AW3802 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:25.53 |
187 |
2 |
Anna Stenberg |
2005 |
AA3405 |
MKK |
|
25m |
1:25.27 |
295 |
3 |
Tyra Jarvi |
2004 |
AC6804 |
SS IDEN |
|
25m |
1:25.15 |
456 |
4 |
Olivia Klint Ipsa |
2005 |
AK0205 |
BROMÖLLA |
|
25m |
1:24.94 |
122 |
5 |
Emma Ingner |
2005 |
AW3805 |
MKK |
|
25m |
1:25.01 |
62 |
6 |
Tova Siversson |
2005 |
AE4805 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:25.24 |
80 |
7 |
Beatrice Ask |
2005 |
AG3405 |
MKK |
|
25m |
1:25.45 |
471 |
8 |
Cornelia Hökmark |
2002 |
BD6802 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:25.63 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
461 |
1 |
Nelly Ahmadi |
2005 |
AX1805 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:24.26 |
191 |
2 |
Hilma Sörum |
2004 |
AX3204 |
MKK |
|
50m |
1:23.64 |
488 |
3 |
Maya Wallström |
2004 |
AT4804 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:22.87 |
74 |
4 |
Nicole Ahlbeck |
2003 |
AR2603 |
MKK |
|
50m |
1:22.23 |
60 |
5 |
Ella Röiseth |
2005 |
AE0805 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:22.71 |
37 |
6 |
Fanny Hess |
2004 |
AD4404 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:23.51 |
185 |
7 |
Kay Skarp |
2002 |
BO9402 |
MKK |
|
25m |
1:23.92 |
16 |
8 |
Astrid Olsson |
2002 |
AA0802 |
KSLS |
|
25m |
1:24.59 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
170 |
1 |
Amanda Persson |
2005 |
AJ0805 |
MKK |
|
25m |
1:20.46 |
364 |
2 |
Hanna Björnsdotter |
2002 |
AW7402 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:19.42 |
474 |
3 |
Nike Källkvist |
2004 |
AZ5204 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:18.56 |
146 |
4 |
Linnea Liljenfors |
2004 |
AA0804 |
MKK |
|
25m |
1:17.41 |
424 |
5 |
Maja Åkesson |
2002 |
AJ6402 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:18.09 |
487 |
6 |
Kajsa Söderholm |
2004 |
AN2404 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:19.04 |
165 |
7 |
Kristina Orban |
2004 |
AS9804 |
MKK |
|
25m |
1:20.20 |
334 |
8 |
Felicia Schubert |
2001 |
AK2201 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:21.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
47 |
1 |
Isabelle Moreau |
2001 |
AM0201 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:16.31 |
489 |
2 |
Thea Wicknertz |
2005 |
AT3405 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:15.62 |
89 |
3 |
Ida Björkdahl |
2002 |
AJ4202 |
MKK |
|
25m |
1:13.82 |
481 |
4 |
Alice Skoglund |
2003 |
BO5603 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:12.84 |
218 |
5 |
Vickie Berg |
2000 |
AS2800 |
SK RAN |
|
25m |
1:12.88 |
284 |
6 |
Lina Ostreus |
2002 |
AV4202 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:14.71 |
476 |
7 |
Ebba Löfgren |
2001 |
BU9601 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:16.10 |
385 |
8 |
Olga Kertzscher Erlandsson |
2004 |
AD8204 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:17.30 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
45 |
1 |
Linnéa Lindh |
2003 |
AI3803 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:12.11 |
336 |
2 |
Alicia Sjögren |
2005 |
AA8205 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:11.02 |
88 |
3 |
Lovisa Bjurnemark |
2003 |
BG9603 |
MKK |
|
25m |
1:10.50 |
41 |
4 |
Elin Johannesson |
1999 |
AM4299 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:10.30 |
479 |
5 |
Frida Rödin |
2000 |
AI3800 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:10.44 |
420 |
6 |
Amanda Strömberg |
1998 |
AR7698 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:10.87 |
32 |
7 |
Emelie Ek-Värn |
2004 |
AJ8604 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:11.89 |
58 |
8 |
Wilma Rundblad |
2003 |
AP5803 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:12.59 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
39 |
1 |
Matilda Hoff |
2003 |
AG6803 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:09.88 |
123 |
2 |
Johanna Ingner |
2002 |
AI4202 |
MKK |
|
25m |
1:09.57 |
112 |
3 |
Anna Grahovac |
1999 |
AM5899 |
MKK |
|
25m |
1:09.19 |
388 |
4 |
Tilde Larsson |
2001 |
AT5801 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:08.53 |
154 |
5 |
Mollie Morfelt |
2003 |
AG8803 |
MKK |
|
25m |
1:09.19 |
20 |
6 |
Annie Thulin |
2003 |
AK1803 |
KSLS |
|
25m |
1:09.53 |
278 |
7 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
AS7800 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:09.59 |
279 |
8 |
Matilda Liljekvist |
2004 |
AD7204 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:10.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
29 |
1 |
Viktoria Dellhede |
2003 |
AD2403 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:07.26 |
335 |
2 |
Isabelle Sering |
2002 |
AI2602 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:06.62 |
238 |
3 |
Stina Lindberg |
2000 |
AC6200 |
SK RAN |
|
25m |
1:05.87 |
246 |
4 |
Isabella Revstedt |
2001 |
AN2801 |
SK RAN |
|
25m |
1:04.15 |
195 |
5 |
Emma Vileus |
2001 |
AW1401 |
MKK |
|
25m |
1:05.79 |
317 |
6 |
Davilda Lareva |
2000 |
AE4400 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:06.06 |
208 |
7 |
Emma Persson |
1999 |
AM7299 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:07.18 |
57 |
8 |
Elin Rundblad |
1999 |
AN3299 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:07.48 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
23 september 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap |
Utskriftstid |
14:04 |
|