Startliste for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 60
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
28 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
07:54 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 juni 2016 |
|
|
|
|
Løb 60, 100m Brystsvømning Herrer |
Indledende (7) |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
421 |
3 |
Oliver L Nelander |
2002 |
0295AF |
IKAST |
|
50m |
1:24.12 |
310 |
4 |
Valdemar D. Pedersen |
2002 |
0287AM |
HORSENS |
|
50m |
1:23.99 |
398 |
5 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
0279AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:24.04 |
807 |
6 |
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
0205AF |
VATCPH-SST |
|
50m |
1:27.63 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
505 |
1 |
Lucas Reüter |
2002 |
0275AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:23.65 |
282 |
2 |
Oskar Allerslev |
2002 |
0275AR |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:23.53 |
276 |
3 |
Silas Bøjsen |
2002 |
0223AF |
HOLBÆK |
|
50m |
1:23.30 |
433 |
4 |
William Svarer |
2002 |
0283AE |
KOLDING |
|
50m |
1:22.98 |
222 |
5 |
Mattias Houen |
2002 |
0255AK |
HELSINGØR |
|
50m |
1:23.12 |
71 |
6 |
Daniel Gallacher |
2002 |
0235AK |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:23.41 |
490 |
7 |
Victor Lund |
2002 |
0203AI |
KØGE |
|
50m |
1:23.56 |
74 |
8 |
Wilfred Hove Lasthein |
2002 |
0279AJ |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:23.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
642 |
1 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
0221AD |
BIRKERØD |
|
50m |
1:22.72 |
431 |
2 |
Joshua Dannevang |
2002 |
0223AN |
KOLDING |
|
50m |
1:22.48 |
180 |
3 |
Magnus Christensen |
2002 |
0287AI |
GLADSAXE |
|
50m |
1:22.41 |
834 |
4 |
Mathias Pedersen |
2002 |
0233AG |
VIBORG |
|
50m |
1:22.22 |
331 |
5 |
Casper Koch |
2002 |
0227AF |
TUNE |
|
50m |
1:22.36 |
684 |
6 |
Anders Bredal Storgaard |
2002 |
0227AD |
SVENDBORG |
|
50m |
1:22.42 |
571 |
7 |
Magnus Dolleris Schroll |
2002 |
0217AM |
OSK |
|
50m |
1:22.58 |
367 |
8 |
Jeppe Seelig Larsen |
2002 |
0245AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:22.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
351 |
1 |
Christian Ottosen |
2002 |
0261AC |
AGF |
|
50m |
1:22.16 |
749 |
2 |
Jacob Christensen |
2002 |
0265AG |
TRITON V |
|
50m |
1:21.86 |
731 |
3 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
50m |
1:20.98 |
619 |
4 |
Niels Skovbye Brandt |
2002 |
0247AH |
ALLERØD |
|
50m |
1:20.57 |
432 |
5 |
William Ohrt |
2002 |
0271AC |
KOLDING |
|
50m |
1:20.63 |
701 |
6 |
Janus Rosholm |
2002 |
0275AQ |
SØLLERØD |
|
50m |
1:21.60 |
230 |
7 |
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
0259AG |
HELSINGØR |
|
50m |
1:22.06 |
503 |
8 |
Gustav Fabiansen |
2002 |
0215AH |
LYNGBY |
|
50m |
1:22.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
31 |
1 |
Morten Østergaard |
2002 |
0209AC |
LAKSEN |
|
50m |
1:19.14 |
204 |
2 |
Oliver Steenberg |
2002 |
0225AE |
GLADSAXE |
|
50m |
1:17.72 |
760 |
3 |
Anton Leth |
2002 |
0281AP |
TRITON V |
|
50m |
1:16.39 |
743 |
4 |
Gustav Stjernholm |
2002 |
0215AD |
TRITON B |
|
50m |
1:12.73 |
362 |
5 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
0223AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:14.87 |
242 |
6 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HERLEV |
|
50m |
1:16.58 |
114 |
7 |
Esben F. Buchwaldt |
2002 |
0227AG |
ESBJERG |
|
50m |
1:18.87 |
500 |
8 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
LYNGBY |
|
50m |
1:19.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
803 |
1 |
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
0277AI |
VATCPH-SST |
|
50m |
1:19.06 |
663 |
2 |
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
0239AL |
SILKEBORG |
|
50m |
1:16.88 |
284 |
3 |
Filip Cederstrøm |
2002 |
0285AK |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:14.94 |
324 |
4 |
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
0239AF |
GREVE |
|
50m |
1:12.72 |
539 |
5 |
Mingus Okkerholm |
2002 |
0201AQ |
NYBORG |
|
50m |
1:13.93 |
184 |
6 |
Jeroen Grimmelikhuijzen |
2002 |
0211AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:16.49 |
344 |
7 |
Mathias Lund Hansen |
2002 |
0269AD |
AGF |
|
50m |
1:18.71 |
762 |
8 |
Rasmus Kvorning Mikkelsen |
2002 |
0283AL |
TRITON V |
|
50m |
1:19.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
347 |
1 |
Nikolaj Petlin Kock |
2002 |
0241AC |
AGF |
|
50m |
1:18.92 |
696 |
2 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
50m |
1:16.72 |
411 |
3 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
0277AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:14.93 |
165 |
4 |
Carl-Emil Lønborg |
2002 |
0241AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:12.25 |
592 |
5 |
Alexander Søgaard |
2002 |
0293AE |
RINGSTED |
|
50m |
1:13.22 |
709 |
6 |
Simon Perzynski |
2002 |
0289AG |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:16.39 |
791 |
7 |
Casper Koch Henriksen |
2002 |
0245AO |
VI39 |
|
50m |
1:18.66 |
569 |
8 |
Oliver Hallenborg |
2002 |
0243AA |
OSK |
|
50m |
1:19.53 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
28 juni 2016 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:54 |
|