Startliste for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 36, 100m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 797 | Nickelsen Rasmus | 2003 | VI39 | 0347AC | 50 m | 57.58 | |
2 | 794 | Køhn Joakim | 2003 | VI39 | 0375AE | 50 m | 1:01.78 | |
3 | 736 | Hjelm Mikkel | 2003 | TRITON B | 0375AG | 50 m | 1:01.94 | |
4 | 291 | Laursen Mathias Lindberg | 2003 | HOLSTEBRO | 0359AJ | 50 m | 1:02.62 | |
5 | 654 | Tullberg Alexander | 2003 | BIRKERØD | 0377AA | 50 m | 1:03.01 | |
6 | 789 | Ghizzaui Mohammed | 2003 | VI39 | 0371AG | 50 m | 1:03.09 | |
7 | 416 | Brøns Malte Egholm | 2003 | HØRSHOLM | 0331AC | 50 m | 1:03.27 | |
8 | 365 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 50 m | 1:03.57 | |
9 | 713 | Elkjær Malthe | 2003 | TEMPO | 0367AF | 50 m | 1:03.64 | |
10 | 350 | Køfer Rasmus Pilegaard | 2003 | AGF | 0317AD | 50 m | 1:03.65 | |
11 | 504 | Quaade Mikkel | 2003 | LYNGBY | 0393AD | 50 m | 1:03.73 | |
12 | 415 | Bruhn Filip | 2003 | HØRSHOLM | 0391AM | 50 m | 1:03.98 | |
13 | 533 | Knudsen Mathias | 2003 | NORD | 0369AI | 50 m | 1:04.18 | |
14 | 782 | Thinghøjen Oscar | 2003 | VAT CPH-MK | 0357AG | 50 m | 1:04.34 | |
15 | 686 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 50 m | 1:04.46 | |
16 | 368 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 50 m | 1:04.48 | |
17 | 793 | Jørgensen Mikkel | 2003 | VI39 | 0365AE | 50 m | 1:04.49 | |
18 | 733 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 50 m | 1:04.60 | |
19 | 475 | Wahl Valentin | 2003 | KVIK | 0355AC | 50 m | 1:04.76 | |
20 | 649 | Boutrup Christian | 2003 | BIRKERØD | 0337AA | 50 m | 1:04.80 | |
21 | 426 | Mortensen Mikkel | 2003 | KALUNDBORG | 0329AI | 50 m | 1:05.02 | |
22 | 325 | Knudsen Marco | 2003 | GREVE | 0399AF | 50 m | 1:05.03 | |
23 | 563 | Nygaard Victor | 2003 | OSLF | 0361AH | 50 m | 1:05.24 | |
24 | 680 | Sander Nikolai | 2003 | SMUT | 0371AF | 50 m | 1:05.24 | |
25 | 35 | Madsen Rasmus Skarby | 2003 | SLANGERUP | 0363AB | 50 m | 1:05.31 | |
26 | 369 | Bugge Carl Emil Hertz | 2003 | HOVEDSTAD | 0315AC | 50 m | 1:05.45 | |
27 | 474 | Stage Carl Heyn | 2003 | KVIK | 0331AD | 50 m | 1:05.46 | |
28 | 209 | Stamholt Mads | 2003 | HSK | 0353AM | 50 m | 1:05.66 | |
29 | 174 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 50 m | 1:05.76 | |
30 | 482 | Eskildsen Jonathan | 2003 | KØGE | 0381AA | 50 m | 1:05.76 | |
31 | 653 | Rekling Christoffer | 2003 | BIRKERØD | 0363AE | 50 m | 1:05.76 | |
32 | 726 | Søndergaard Alex | 2003 | THISTED | 0365AJ | 50 m | 1:05.78 | |
33 | 630 | Christensen Lucas Emil | 2003 | ALLERØD | 0349AC | 50 m | 1:05.80 | |
34 | 544 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 50 m | 1:06.02 | |
35 | 540 | Franck Harald | 2003 | NÆSTVED | 0345AK | 50 m | 1:06.04 | |
36 | 664 | Grann Emil Lykke | 2003 | SILKEBORG | 0391AK | 50 m | 1:06.09 | |
37 | 567 | Pedersen Mathias Munch | 2003 | OSK | 0347AI | 50 m | 1:06.17 | |
38 | 587 | Bodal Benjamin | 2003 | RINGSTED | 0385AF | 50 m | 1:07.25 | EXT |
39 | 554 | Søe Jacob Lyse | 2003 | ODDER | 0361AF | 50 m | 1:08.30 | EXT |
40 | 739 | Johannesen Kasper Francke | 2003 | TRITON B | 0377AE | 50 m | 1:08.33 | EXT |
41 | 168 | Riisager Harald | 2003 | GENTOFTE | 0371AD | 50 m | 1:11.52 | EXT |
42 | 695 | Albertsen Max | 2003 | SØLLERØD | 0333AJ | 50 m | 1:13.36 | EXT |
43 | 225 | Larsen Thorvald Bomholt | 2003 | HELSINGØR | 0389AL | 50 m | 1:14.31 | EXT |
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 00:40 |