Startliste for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 28
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
26 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
08:31 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 juni 2016 |
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Herrer |
Indledende (7) |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
280 |
2 |
Frederik Pedersen |
2002 |
0261AO |
HOLBÆK |
|
50m |
2:51.71 |
79 |
3 |
Vilhelm Damm Thorsell |
2002 |
0235AD |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
2:45.95 |
663 |
4 |
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
0239AL |
SILKEBORG |
|
50m |
2:43.33 |
367 |
5 |
Jeppe Seelig Larsen |
2002 |
0245AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:43.97 |
760 |
6 |
Anton Leth |
2002 |
0281AP |
TRITON V |
|
50m |
2:48.75 |
749 |
7 |
Jacob Christensen |
2002 |
0265AG |
TRITON V |
|
50m |
2:53.14 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
222 |
1 |
Mattias Houen |
2002 |
0255AK |
HELSINGØR |
|
50m |
2:40.92 |
276 |
2 |
Silas Bøjsen |
2002 |
0223AF |
HOLBÆK |
|
50m |
2:39.29 |
791 |
3 |
Casper Koch Henriksen |
2002 |
0245AO |
VI39 |
|
50m |
2:36.01 |
816 |
4 |
Thomas Langvad |
2002 |
0223AC |
GSK |
|
50m |
2:35.91 |
762 |
5 |
Rasmus Kvorning Mikkelsen |
2002 |
0283AL |
TRITON V |
|
50m |
2:35.96 |
701 |
6 |
Janus Rosholm |
2002 |
0275AQ |
SØLLERØD |
|
50m |
2:38.50 |
421 |
7 |
Oliver L Nelander |
2002 |
0295AF |
IKAST |
|
50m |
2:39.95 |
238 |
8 |
Peter Eskjær-Køppen |
2002 |
0203AD |
HERLEV |
|
50m |
2:41.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
746 |
1 |
Andreas Blaaberg |
2002 |
0217AH |
TRITON V |
|
50m |
2:35.79 |
74 |
2 |
Wilfred Hove Lasthein |
2002 |
0279AJ |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
2:35.44 |
398 |
3 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
0279AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:35.07 |
344 |
4 |
Mathias Lund Hansen |
2002 |
0269AD |
AGF |
|
50m |
2:34.92 |
492 |
5 |
August Ryom |
2002 |
0253AJ |
KØGE |
|
50m |
2:34.93 |
642 |
6 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
0221AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:35.37 |
571 |
7 |
Magnus Dolleris Schroll |
2002 |
0217AM |
OSK |
|
50m |
2:35.65 |
203 |
8 |
Emil Steenberg |
2002 |
0229AC |
GLADSAXE |
|
50m |
2:35.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
31 |
1 |
Morten Østergaard |
2002 |
0209AC |
LAKSEN |
|
50m |
2:34.21 |
347 |
2 |
Nikolaj Petlin Kock |
2002 |
0241AC |
AGF |
|
50m |
2:33.08 |
244 |
3 |
Nicolai Wiuff |
2002 |
0243AB |
HERLEV |
|
50m |
2:31.61 |
22 |
4 |
Frederik Bojesen |
2002 |
0281AB |
JYLLINGE |
|
50m |
2:31.00 |
147 |
5 |
Jacob Tietgen |
2002 |
0245AD |
FREM |
|
50m |
2:31.20 |
503 |
6 |
Gustav Fabiansen |
2002 |
0215AH |
LYNGBY |
|
50m |
2:32.69 |
834 |
7 |
Mathias Pedersen |
2002 |
0233AG |
VIBORG |
|
50m |
2:33.68 |
710 |
8 |
Philip Andersen Ravn |
2002 |
0241AL |
SØNDERBORG |
|
50m |
2:34.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
51 |
1 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
0299AL |
AALBORG |
|
50m |
2:28.56 |
449 |
2 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
0291AC |
KVIK |
|
50m |
2:27.39 |
184 |
3 |
Jeroen Grimmelikhuijzen |
2002 |
0211AF |
GLADSAXE |
|
50m |
2:26.59 |
424 |
4 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
IKAST |
|
50m |
2:21.32 |
155 |
5 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
50m |
2:24.31 |
813 |
6 |
Tobias Dan Hansen |
2002 |
0243AC |
GSK |
|
50m |
2:27.11 |
592 |
7 |
Alexander Søgaard |
2002 |
0293AE |
RINGSTED |
|
50m |
2:27.98 |
709 |
8 |
Simon Perzynski |
2002 |
0289AG |
SØNDERBORG |
|
50m |
2:30.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
641 |
1 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:28.54 |
731 |
2 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
50m |
2:27.20 |
589 |
3 |
Frederik Møller |
2002 |
0263AL |
RINGSTED |
|
50m |
2:25.94 |
165 |
4 |
Carl-Emil Lønborg |
2002 |
0241AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
2:20.45 |
743 |
5 |
Gustav Stjernholm |
2002 |
0215AD |
TRITON B |
|
50m |
2:23.48 |
411 |
6 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
0277AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:26.68 |
572 |
7 |
Gustav Stahl |
2002 |
0245AM |
OSK |
|
50m |
2:27.98 |
364 |
8 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:29.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
803 |
1 |
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
0277AI |
VATCPH-SST |
|
50m |
2:28.52 |
500 |
2 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
LYNGBY |
|
50m |
2:27.12 |
696 |
3 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
50m |
2:24.95 |
242 |
4 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HERLEV |
|
50m |
2:18.58 |
362 |
5 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
0223AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:23.24 |
324 |
6 |
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
0239AF |
GREVE |
|
50m |
2:26.64 |
275 |
7 |
David Arneskov |
2002 |
0287AC |
HOLBÆK |
|
50m |
2:27.92 |
722 |
8 |
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
THISTED |
|
50m |
2:29.91 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
26 juni 2016 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:31 |
|