Startliste for Nordea Midsommer Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 36, 200m Frisvømning Damer |
Sponsor: Nordea |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-1999 |
1 | 358 | Sørensen Sofie Møller | 1998 | ST-NEPTUN | 9882AL | 25 m | 2:18.54 | |
2 | 13 | Sørensen Trine G. | 1997 | BRÆDSTRUP | 9752AR | 25 m | 2:31.75 | |
3 | 306 | Jensen Vicki | 1998 | STRUER | 9858AF | 50 m | 3:01.11 |
Årg. 2000-2001 |
1 | 234 | Toftgaard Lærke | 2001 | KOLDING | 0136AJ | 25 m | 2:16.05 | |
2 | 310 | Madsen Nanna Kibsgaard | 2000 | STRUER | 0026AA | 25 m | 2:20.91 | |
3 | 322 | Dam Trine | 2001 | KORAL | 0126AT | 25 m | 2:26.06 | |
4 | 186 | Markma Mathilde Marthedal | 2001 | HOLSTEBRO | 0166AW | 25 m | 2:31.65 | |
5 | 180 | Klogborg Louise Xia | 2000 | HOLSTEBRO | 0008AX | 25 m | 2:35.37 | |
6 | 362 | Andersen Cathrine Boe | 2001 | AABYBRO | 0148BC | 25 m | 2:35.42 | |
7 | 312 | Nissen Lea Hyldal | 2000 | STRUER | 0048BE | 25 m | 2:41.38 | |
8 | 311 | Munch Christina Berggren | 2001 | STRUER | 0136AY | 25 m | 2:41.74 | |
9 | 298 | Astrup Sofie | 2001 | STRUER | 0198AX | 25 m | 2:42.00 | |
10 | 326 | Jensen Mette Louise | 2001 | KORAL | 0186BB | 25 m | 2:52.62 | |
11 | 241 | Christiansen Maria | 2000 | MUNKEBO | 0018BD | 25 m | 3:02.82 | |
12 | 314 | Pedersen Anna | 2001 | STRUER | 0194BA | 25 m | 3:27.24 | |
13 | 15 | Laursen Amalie | 2001 | BRÆDSTRUP | 0166BC | 25 m | ||
14 | 127 | Spliid Emilie | 2000 | HEI | 0052BA | 25 m |
Årg. 2002-2003 |
1 | 126 | Fogh Laura | 2003 | HEI | 0352AI | 25 m | 2:27.57 | |
2 | 199 | Batz Cecilie | 2003 | KOLDING | 0386AT | 25 m | 2:30.35 | |
3 | 316 | Svensgaard Maja Stie | 2002 | STRUER | 0288AQ | 25 m | 2:32.04 | |
4 | 448 | Nielsen Anne Dybro | 2003 | IKAST | 0336AW | 25 m | 2:35.26 | |
5 | 434 | Gade Sara | 2002 | IKAST | 0248AT | 25 m | 2:35.59 | |
6 | 333 | Petersen Emma Ulka Bech | 2002 | KORAL | 0296AU | 25 m | 2:35.97 | |
7 | 11 | Harpøth Julia | 2002 | BRÆDSTRUP | 0208AX | 25 m | 2:37.63 | |
8 | 198 | Arentsen Laura | 2003 | KOLDING | 0338AT | 25 m | 2:38.68 | |
9 | 54 | Jørgensen Mai | 2003 | FREM | 0376AA | 25 m | 2:39.67 | |
10 | 361 | Treney Emma Rose | 2002 | AABYBRO | 0216AU | 50 m | 2:41.42 | |
11 | 14 | Brinkmann Maja | 2002 | BRÆDSTRUP | 0288AO | 25 m | 2:42.08 | |
12 | 441 | Jensen Sara Fiil | 2002 | IKAST | 0272AT | 25 m | 2:43.14 | |
13 | 44 | Andersson Johanne A | 2003 | FREM | 0302AD | 25 m | 2:43.52 | |
14 | 278 | Forsberg Alberte Skov | 2003 | SKIVE | 0346AT | 25 m | 2:45.17 | |
15 | 301 | Gadgaard Stine Rejkjær | 2003 | STRUER | 0342AW | 25 m | 2:47.98 | |
16 | 341 | Lund Anna Maja | 2002 | ST-NEPTUN | 0234BC | 25 m | 2:48.03 | |
17 | 388 | Heise Line | 2003 | H.G.F. | 0356AX | 25 m | 2:50.09 | |
18 | 67 | Rasmussen Anna Skovmand | 2003 | FREM | 0344AV | 25 m | 2:50.51 | |
19 | 444 | Krogh Caroline | 2002 | IKAST | 0226BA | 50 m | 2:52.94 | |
20 | 217 | Nielsen Freja Ulka | 2003 | KOLDING | 0388AJ | 25 m | 2:54.15 | |
21 | 188 | Pedersen Sille Busk | 2003 | HOLSTEBRO | 0364AS | 25 m | 2:55.55 | |
22 | 395 | Sørensen Marie Lund | 2003 | H.G.F. | 0398AW | 25 m | 2:56.29 | |
23 | 261 | Nielsen Sofie S. Aaby | 2003 | SKANDERBOR | 0342AX | 25 m | 3:00.39 | |
24 | 259 | Kvitzau Sara Mette | 2003 | SKANDERBOR | 0328AY | 25 m | 3:01.51 | |
25 | 302 | Hammer Sofia Lysgaard | 2003 | STRUER | 0394BC | 25 m | 3:02.74 | |
26 | 451 | Nielsen Louise Amanda | 2003 | IKAST | 0334AQ | 50 m | 3:04.41 | |
27 | 182 | Kristiansen Emilie | 2003 | HOLSTEBRO | 0348AY | 25 m | 3:04.58 | |
28 | 348 | Søndergaard Katrine | 2002 | ST-NEPTUN | 0258BC | 25 m | 3:07.49 | |
29 | 268 | Stoltenborg Elisabeth | 2002 | SKANDERBOR | 0252AZ | 25 m | 3:14.12 | |
30 | 155 | Schønwandt Iben | 2003 | HOBRO | 25 m | 3:18.47 | ||
31 | 150 | Kjeldskov Signe | 2003 | HOBRO | 25 m | 3:23.09 | ||
32 | 258 | Kjærdgaard Ida | 2003 | SKANDERBOR | 25 m | 3:46.61 | ||
33 | 28 | Jensen Michele | 2003 | BSK08 | 25 m | 3:52.43 | ||
34 | 16 | Bech Nicoline | 2003 | BRÆDSTRUP | 0304BB | 25 m | ||
35 | 128 | Sørensen Gro | 2002 | HEI | 0248BC | 25 m | ||
36 | 144 | Bendixen Kirstine Buus | 2003 | HOBRO | 0382AY | 25 m | ||
37 | 267 | Skov Gertrud | 2003 | SKANDERBOR | 0374AY | 25 m | ||
38 | 270 | Sørensen Kirstine Kjær | 2003 | SKANDERBOR | 0388AT | 25 m | ||
39 | 347 | Kirial Nete | 2003 | ST-NEPTUN | 0362BC | 25 m |
Årg. 2004-2005 |
1 | 206 | Gabela Elma | 2004 | KOLDING | 0472AE | 25 m | 2:28.18 | |
2 | 218 | Petersen Melanie | 2004 | KOLDING | 0414AN | 25 m | 2:44.88 | |
3 | 197 | Winkel Louise Brendholdt | 2004 | HOLSTEBRO | 0498AN | 25 m | 2:49.01 | |
4 | 229 | Kornum-Svensson Nicoline | 2005 | KOLDING | 0548AG | 25 m | 2:50.53 | |
5 | 216 | Kristensen Karla | 2005 | KOLDING | 0516AC | 25 m | 2:56.40 | |
6 | 318 | Terp Anne | 2004 | STRUER | 0452AQ | 25 m | 2:58.97 | |
7 | 257 | Holst Amalie | 2004 | SKANDERBOR | 0428AS | 25 m | 3:01.79 | |
8 | 263 | Nissen Stine Bendixen | 2004 | SKANDERBOR | 0406AS | 25 m | 3:03.39 | |
9 | 340 | Rasmussen Katrine | 2004 | ST-NEPTUN | 0478AV | 25 m | 3:08.07 | |
10 | 60 | Nguyen Julie | 2004 | FREM | 0414AQ | 25 m | 3:37.93 | |
11 | 384 | Andersen Jane | 2004 | H.G.F. | 0476AR | 25 m | 3:40.83 | |
12 | 48 | Dall Frida Karoline | 2004 | FREM | 0492AP | 25 m | 3:57.89 | |
13 | 26 | Jensen Caroline Bomholt | 2005 | BSK08 | 25 m | |||
14 | 163 | Bay Cecilie Jinshun Leth | 2005 | HOLSTEBRO | 25 m | |||
15 | 164 | Bjerre Sofie | 2005 | HOLSTEBRO | 25 m | |||
16 | 166 | Brixen Mille Broholm | 2005 | HOLSTEBRO | 0504AG | 25 m | ||
17 | 177 | Jensen Maja Fjordside | 2005 | HOLSTEBRO | 25 m | |||
18 | 178 | Jensen Maria Nedergaard | 2004 | HOLSTEBRO | 25 m | |||
19 | 185 | Løh Laura | 2005 | HOLSTEBRO | 25 m | |||
20 | 357 | Rasmussen Sofie | 2005 | ST-NEPTUN | 0502AQ | 25 m | ||
21 | 406 | Jensen Maria Fiil | 2004 | IKAST | 25 m | |||
22 | 428 | Berggreen Rikke Sander | 2005 | IKAST | 0522AG | 25 m |
Årg. 2006-2016 |
1 | 455 | Thormann Katrine Bøeg | 2006 | IKAST | 0692AD | 25 m | 3:12.96 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:23 |