Startliste for Danske Juniormesterskaber på Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 3, 100m Frisvømning Damer |
Sponsor: Red Office |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 73 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 57.79 | |
2 | 349 | Mogensen Klaudia W. | 2000 | SILKEBORG | 0008AC | 50 m | 57.93 | |
3 | 192 | Hager Mathilde | 2001 | HOVEDSTAD | 0154AB | 50 m | 58.40 | |
4 | 319 | Gaarde-Hansen Anne Huse | 1999 | ALLERØD | 9998AB | 50 m | 58.42 | |
5 | 2 | Ruby Lærke Toft | 1999 | A6 | 9996AG | 50 m | 58.69 | |
6 | 46 | Nielsen Ellen | 2001 | ESBJERG | 0168AP | 50 m | 58.74 | |
7 | 312 | Paaske Andrea | 2001 | ROSKILDE | 0186AF | 50 m | 58.81 | |
8 | 234 | Holm Josephine | 1999 | KVIK | 9982AA | 50 m | 58.83 | |
9 | 272 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 58.83 | |
10 | 22 | Kjeldsen Matilde | 1999 | AGF | 9984AV | 50 m | 58.88 | |
11 | 103 | Sol Snæfridur | 2000 | HEI | 0082AL | 50 m | 58.88 | |
12 | 376 | Rask Camilla | 1999 | OSK | 9984AJ | 50 m | 59.45 | |
13 | 42 | Larsen Freja Hamann | 1999 | ESBJERG | 9914AC | 50 m | 59.49 | |
14 | 429 | Hededal Line J. V. | 2001 | TRITON V | 0186AG | 50 m | 59.57 | |
15 | 12 | Christiansen Emma H. | 1999 | AGF | 9988AO | 50 m | 59.58 | |
16 | 500 | Schøn Lisa | 1999 | AALBORG | 9956AR | 50 m | 59.72 | |
17 | 4 | Petersson Katja Korbo | 2001 | A6 | 0134AA | 50 m | 59.75 | |
18 | 403 | Duus Amanda | 2000 | TRITON B | 0076AA | 50 m | 59.78 | |
19 | 487 | Bærentsen Amalie | 2000 | AALBORG | 0078AE | 50 m | 59.78 | |
20 | 473 | Missing Sarah | 2001 | VEST | 0192AN | 50 m | 59.84 | |
21 | 353 | Cantby Clara Schade | 2000 | SLAGELSE | 0042AC | 50 m | 59.85 | |
22 | 283 | Bak Iben | 2001 | NYBORG | 0124AH | 50 m | 59.88 | |
23 | 486 | Andersen Louise Bach | 2001 | AALBORG | 0164AM | 50 m | 59.94 | |
24 | 285 | Olesen Karina Høybye | 2001 | NYBORG | 0106AA | 50 m | 1:00.10 | |
25 | 498 | Poulsen Johanne Marie | 2001 | AALBORG | 0144AC | 50 m | 1:00.13 | |
26 | 407 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 50 m | 1:00.19 | |
27 | 235 | Kornbek Sofie | 2000 | KVIK | 0084AD | 50 m | 1:00.30 | |
28 | 190 | Maagøe Emma | 1999 | HOVEDSTAD | 9996AH | 50 m | 1:00.41 | |
29 | 160 | Fynbo Emma Bugge | 2001 | HOLSTEBRO | 0158AE | 50 m | 1:00.44 | |
30 | 402 | Brandt Julie Darlem | 2001 | TRITON B | 0182AH | 50 m | 1:00.46 | |
31 | 236 | Brøgger Sofie | 2000 | KVIK | 0032AD | 50 m | 1:00.62 | |
32 | 66 | Falbe-Hansen Emilie | 1999 | GENTOFTE | 9962AD | 50 m | 1:00.71 | |
33 | 116 | Wennecke Mia | 1999 | HELSINGØR | 9924AD | 50 m | 1:00.73 | |
34 | 239 | Atkins Phoebe Linde | 2000 | KVIK | 0058AA | 50 m | 1:00.85 | |
35 | 340 | Ellling Helena V. | 2000 | SILKEBORG | 0078AC | 50 m | 1:00.91 | |
36 | 171 | Christensen Josefine Due | 2001 | HORSENS | 0166AT | 50 m | 1:01.03 | |
37 | 338 | Au Dianna | 2000 | SILKEBORG | 0068AK | 50 m | 1:01.32 | |
38 | 23 | Kjøngerskov Trine | 2000 | AGF | 0038AC | 50 m | 1:01.34 | |
39 | 41 | Jørgensen Emma | 2001 | ESBJERG | 0182AV | 50 m | 1:01.60 | |
40 | 110 | Balle Karla Louise | 2001 | HELSINGØR | 0122AO | 50 m | 1:01.68 | |
41 | 69 | Nowak Caroline Waage | 2001 | GENTOFTE | 0148AJ | 50 m | 1:01.88 | |
42 | 392 | Olesen Helene | 2000 | TEMPO | 0044AP | 50 m | 1:01.92 | |
43 | 344 | Fuglsang Matilde | 2000 | SILKEBORG | 0088BA | 50 m | 1:01.96 | |
44 | 123 | Olsen Amalie W. | 2001 | HERLUFSHOL | 0162AR | 50 m | 1:01.97 | |
45 | 146 | Andersen Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 50 m | 1:02.04 | |
46 | 214 | Jakobsen Marina Nissen | 2000 | HØRSHOLM | 0022AI | 50 m | 1:02.15 | |
47 | 206 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | 1:02.16 | |
48 | 352 | Andersen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0174AM | 50 m | 1:02.17 | |
49 | 354 | Frederiksen Amalie | 2001 | SLAGELSE | 0182AP | 50 m | 1:02.17 | |
50 | 383 | Neumann Clara | 2001 | SK-SYD | 0164AC | 50 m | 1:02.21 | |
51 | 91 | Salmonsen Cecilie Daluiso | 2001 | TUNE | 0108AH | 50 m | 1:02.37 | |
52 | 523 | Laugesen Mathilde | 2001 | VI39 | 0176AL | 50 m | 1:02.37 | |
53 | 78 | Mikkelsen Ida Just | 2001 | GLADSAXE | 0102AB | 50 m | 1:02.42 | |
54 | 506 | Seehausen Mia | 2001 | LYSENG | 0186AH | 50 m | 1:02.43 | |
55 | 389 | Petri Frederikke | 2001 | SØLLERØD | 0168AH | 50 m | 1:02.58 | |
56 | 488 | Holm Line Sloth | 2001 | AALBORG | 0198AO | 50 m | 1:02.61 | |
57 | 525 | Mortensen Sara | 2001 | VI39 | 0136AW | 50 m | 1:02.67 | |
58 | 367 | Logadottir Silja Ösp | 2001 | OSLF | 0192AG | 50 m | 1:03.21 | |
59 | 89 | Larsen Emilie | 2001 | TUNE | 0186AC | 50 m | 1:03.23 | |
60 | 277 | Harlund Emilia | 1999 | NAKSKOV | 9938AS | 50 m | 1:03.26 | |
61 | 492 | Meinert Maja | 2001 | AALBORG | 0118AO | 50 m | 1:03.28 | |
62 | 433 | Mikkelsen Marie Kvorning | 2000 | TRITON V | 0086AX | 50 m | 1:03.36 | |
63 | 203 | Elkjær Cecilie | 2001 | HVIDOVRE | 0104AC | 50 m | 1:03.45 | |
64 | 183 | Rosenkilde Nicoline | 1999 | HORSENS | 9918AT | 50 m | 1:04.17 | |
65 | 380 | Madsen Nanna Kibsgaard | 2000 | STRUER | 0026AA | 50 m | 1:04.48 | |
66 | 60 | Rasmussen Carolina Sahl | 2001 | FARUM | 0126AB | 50 m | 1:04.74 | |
67 | 19 | Jørgensen Julie Lange | 2000 | AGF | 0004AZ | 50 m | 1:04.87 | |
68 | 84 | Andersen Anna | 2001 | ISHØJ | 0106AI | 50 m | 1:05.12 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 24 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:03 |