Program for Danske Juniormesterskaber på Langbane
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Løb 25, 200m Butterfly Damer |
Sponsor: Red Office |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:14.03 2016-04-13 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 395 | Villesen Katrine Bukh | 2000 | THISTED | 0042AL | 50 m | 2:14.03 | |
2 | 23 | Kjøngerskov Trine | 2000 | AGF | 0038AC | 50 m | 2:14.62 | |
3 | 156 | Bach Helena Rosendahl | 2000 | HOLSTEBRO | 0074AM | 50 m | 2:15.91 | |
4 | 119 | Wiuff Cecilie | 2000 | HERLEV | 0072AB | 50 m | 2:16.91 | |
5 | 237 | Gaard Regitze | 2001 | KVIK | 0178AG | 50 m | 2:18.10 | |
6 | 241 | Gregersen Kajsa | 2001 | KVIK | 0186AM | 50 m | 2:20.44 | |
7 | 306 | Andersen Ingrid Bo | 2001 | ROSKILDE | 0126AC | 50 m | 2:20.93 | |
8 | 193 | Olsen Eva | 2000 | HOVEDSTAD | 0094AM | 50 m | 2:21.22 | |
9 | 191 | Feilberg Luna Donde | 2000 | HOVEDSTAD | 0036AJ | 50 m | 2:22.51 | |
10 | 473 | Missing Sarah | 2001 | VEST | 0192AN | 50 m | 2:23.15 | |
11 | 271 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 2:23.71 | |
12 | 487 | Bærentsen Amalie | 2000 | AALBORG | 0078AE | 50 m | 2:26.03 | |
13 | 76 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 2:26.20 | |
14 | 506 | Seehausen Mia | 2001 | LYSENG | 0186AH | 50 m | 2:26.53 | |
15 | 323 | Lund Amanda Egerod | 2000 | ALLERØD | 0046AA | 50 m | 2:26.92 | |
16 | 527 | Vorm Victoria | 2001 | VI39 | 0104AF | 50 m | 2:27.27 | |
17 | 499 | Rijkhoff Lisa | 2001 | AALBORG | 0136AF | 50 m | 2:27.74 | |
18 | 207 | Lange Laura | 2001 | HVIDOVRE | 0132AT | 50 m | 2:27.84 | |
19 | 202 | Bistrup Jamilla | 2001 | HVIDOVRE | 0124AC | 50 m | 2:31.51 | |
20 | 308 | Brendstrup Anna Aavang | 2000 | ROSKILDE | 0066AO | 50 m | 2:31.94 | |
21 | 41 | Jørgensen Emma | 2001 | ESBJERG | 0182AV | 50 m | 2:33.11 | |
22 | 510 | Østerberg Nikoline | 2000 | SKOVBAKKEN | 0098AU | 50 m | 2:33.49 | |
23 | 223 | Toftgaard Lærke | 2001 | KOLDING | 0136AJ | 50 m | 2:33.79 | |
24 | 151 | Nielsen Ida Maria | 2000 | HOLBÆK | 0002AR | 50 m | 2:35.19 | |
25 | 86 | Foltmar-Michaelsen Olivia | 2001 | TUNE | 0154AJ | 50 m | 2:36.63 | |
26 | 39 | Glargaard Maria Møller | 2001 | ESBJERG | 0182AE | 50 m | 2:37.24 | |
27 | 404 | Eriksen Isabel K. | 2001 | TRITON B | 0122AH | 50 m | 2:37.39 | |
28 | 477 | Andersen Helene Marie | 2001 | VIBORG | 0112AY | 50 m | 2:40.19 | |
29 | 62 | Aagaard Sarah Sejr | 2000 | FARUM | 0048AF | 50 m | 2:40.73 | |
30 | 309 | Christensen Christina | 2001 | ROSKILDE | 0114AP | 50 m | 2:42.64 | |
31 | 502 | Villumsen Signe | 2001 | AALBORG | 0146AQ | 50 m | 2:42.76 | |
32 | 413 | Lundstrøm Josefine H. | 2001 | TRITON B | 0158AD | 50 m | 2:43.52 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 24 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:03 |