Startliste for Handelsbanken Farum Cup 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag årgang
Seedede heat Løb 121
|
Stævne navn |
Handelsbanken Farum Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
11:44 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
Løb 121, 100m Brystsvømning Piger |
Finaler (8) |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
Farum Cup Senior: Sara Krog Christoffersen (1996) 1:15,64 2015-05-08 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
298 |
2 |
Sofie Boas Olsen |
2006 |
0696AJ |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:20.00 |
268 |
3 |
Mathilde Busch Erhardi |
2004 |
0428AM |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:13.64 |
418 |
4 |
Sascha Haste |
2007 |
0706AC |
RINGSTED |
|
25m |
2:19.54 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
237 |
2 |
Sofie Løfmark Jensen |
2004 |
0494AW |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:09.49 |
267 |
3 |
Amalie Busch Erhardi |
2006 |
0602AL |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:04.99 |
264 |
4 |
Louise Byrn |
2006 |
0674AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:08.39 |
453 |
5 |
Frederikke Steffensen |
2005 |
0556AN |
RINGSTED |
|
25m |
2:09.81 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
440 |
1 |
Emma Olsen |
2003 |
0318AD |
RINGSTED |
|
25m |
1:59.16 |
244 |
2 |
Laura Meyer |
2006 |
0652AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:55.41 |
530 |
3 |
Anne Bagge Ravn |
2003 |
0354AV |
SØLLERØD |
|
25m |
1:54.92 |
249 |
4 |
Fanta Osatoharimwen |
2005 |
0568AL |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:55.20 |
250 |
5 |
Mille Scheel |
2003 |
0318AW |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:58.20 |
441 |
6 |
Lara W. S. Olsen |
2006 |
0696AA |
RINGSTED |
|
25m |
2:03.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
291 |
1 |
Josephine Lysdahl |
2004 |
0474AH |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:49.79 |
15 |
2 |
Karoline K. Larsen |
2004 |
0484AJ |
FARUM |
|
25m |
1:47.27 |
314 |
3 |
Clara Secher Termansen |
2005 |
0556AJ |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:43.69 |
558 |
4 |
Auður Elsa Kristjánsdóttir |
2004 |
262604-2360 |
AKRANESS |
|
50m |
1:45.72 |
270 |
5 |
Mathilde Syberg Glud |
2004 |
0492AV |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:47.85 |
259 |
6 |
Mathilde Edele Borg |
2004 |
0446AP |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:52.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
261 |
1 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
0488AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:40.66 |
543 |
2 |
Ida Bekker Poulsen |
2002 |
0242BA |
SOLRØD |
|
25m |
1:39.16 |
238 |
3 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:37.03 |
523 |
4 |
Laura Nellemann |
2004 |
0464AO |
SØLLERØD |
|
25m |
1:38.90 |
47 |
5 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
0394AV |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:40.02 |
407 |
6 |
Emma M. Andersen |
2003 |
0392AJ |
RINGSTED |
|
25m |
1:42.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
234 |
1 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
0532AE |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:35.71 |
535 |
2 |
Carla Lyhne Weiner |
2003 |
0318AU |
SØLLERØD |
|
25m |
1:33.68 |
92 |
3 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:26.55 |
315 |
4 |
Astrid Thimmer |
2003 |
0302AQ |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:27.28 |
281 |
5 |
Mathilde Vangkilde Jensen |
2002 |
0208AR |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:34.30 |
449 |
6 |
Astrid Nørret Schmidt |
2002 |
|
RINGSTED |
|
25m |
1:37.03 |
|
|
Heat 7 (8) (Årg. 2004-2016) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
344 |
1 |
Anna Marie Nielsen |
2004 |
0482AF |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:34.07 |
243 |
2 |
Emilie Højen Meyer |
2004 |
0454AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:32.06 |
336 |
3 |
Frida Hvirring Kragh |
2004 |
0474AF |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:29.92 |
121 |
4 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:31.92 |
100 |
5 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:32.91 |
559 |
6 |
Ragnheiður Karen Ólafsdóttir |
2004 |
191104-3070 |
AKRANESS |
|
50m |
1:34.50 |
|
|
Heat 8 (8) (Årg. 2002-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
42 |
1 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:23.78 |
114 |
2 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:20.50 |
534 |
3 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
25m |
1:17.28 |
284 |
4 |
Emma Hjort Kaas |
2002 |
0278AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:19.27 |
401 |
5 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
25m |
1:22.47 |
391 |
6 |
Katrine Brandt Nielsen |
2002 |
0284AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:24.01 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:44 |
|