Startliste for Danish Open 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag Indledende kl. 10.00
Seedede heat Løb 23
|
Stævne navn |
Danish Open 2016 |
|
Udskriftsdato |
15 april 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
20:18 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Hovedstanens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
13 april 2016 |
|
|
|
|
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer |
Indledende (5) |
Europarekord Senior: Daniela Samulski (1984) 27.23 2009-07-30 |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
299 |
3 |
Caroline Mathiesen |
2001 |
0172AG |
AIF |
|
50m |
33.72 |
334 |
4 |
Caroline Amalie Duus |
1998 |
9804AB |
TRITON B |
|
50m |
32.54 |
317 |
5 |
Emily Brophy |
1999 |
9962AQ |
VAT CPH-MK |
|
50m |
33.12 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
205 |
2 |
Matilde Schrøder |
1996 |
9664AG |
OSLF |
|
50m |
32.46 |
350 |
3 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
32.24 |
136 |
4 |
Louise Sørensen |
2000 |
0012AP |
THISTED |
|
50m |
31.90 |
179 |
5 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
9996AG |
LAKSEN |
|
50m |
32.09 |
141 |
6 |
Sofie Brøgger |
2000 |
0032AD |
KVIK |
|
50m |
32.37 |
10 |
7 |
Barbara Debes |
2000 |
|
Ægir |
|
50m |
32.48 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
274 |
1 |
Emma H. Christiansen |
1999 |
9988AO |
AGF |
|
50m |
31.64 |
159 |
2 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
KVIK |
|
50m |
31.14 |
13 |
3 |
Signhild Joensen |
2000 |
|
Ægir |
|
50m |
30.64 |
23 |
4 |
Hilkje Goethals |
1995 |
|
MEGA |
|
50m |
29.34 |
238 |
5 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
50m |
30.43 |
154 |
6 |
Hannah Strunge Nissen |
1997 |
9754AD |
KVIK |
|
50m |
30.79 |
170 |
7 |
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
31.44 |
71 |
8 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
0042AC |
SLAGELSE |
|
50m |
31.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
328 |
1 |
Line J. V. Hededal |
2001 |
0186AG |
TRITON V |
|
50m |
31.63 |
216 |
2 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
30.98 |
66 |
3 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
VIBORG |
|
50m |
30.59 |
176 |
4 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
JYLLINGE |
|
50m |
29.22 |
233 |
5 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
30.16 |
145 |
6 |
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
KVIK |
|
50m |
30.77 |
161 |
7 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
50m |
31.35 |
76 |
8 |
Kristine Barrett |
1998 |
9886AB |
GREVE |
|
50m |
31.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
255 |
1 |
Katrine Stampe |
2000 |
0068AM |
ALLERØD |
|
50m |
31.58 |
355 |
2 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
9918AC |
ODDER |
|
50m |
30.91 |
44 |
3 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
9962AD |
GENTOFTE |
|
50m |
30.57 |
119 |
4 |
Kristina Thomsen |
1991 |
9196AG |
GLADSAXE |
|
50m |
29.01 |
107 |
5 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
GLADSAXE |
|
50m |
29.77 |
253 |
6 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
0014AH |
ALLERØD |
|
50m |
30.75 |
341 |
7 |
Emma Anne Ljungstrøm |
1999 |
9908AH |
TRITON B |
|
50m |
31.33 |
85 |
8 |
Marie-Louise Stentved |
2000 |
0024AJ |
HERLEV |
|
50m |
31.77 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
15 april 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:18 |
|