Program för Bockstensdoppet 2016
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
pass4
Gren 21, 100m Bröstsim Herrar |
Sponsor: JSM Gruppen AB |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 34 | Reinholdsson William | 1997 | ELFSBORG | AP8597 | 25 m | 1:04.42 | |
2 | 430 | Sundén Jakob | 1995 | VARBERG | AQ3195 | 25 m | 1:07.85 | |
3 | 32 | Olsson Fredrik | 1994 | ELFSBORG | AN2994 | 25 m | 1:08.92 | |
4 | 6 | Schönberg Nils | 1989 | BORLÄNGE | AM4989 | 25 m | 1:09.38 | |
5 | 425 | Olausson Zacharias | 2000 | VARBERG | AG4700 | 25 m | 1:10.00 | |
6 | 595 | Marius Vitalia Adrian | 2000 | Oslo IL | 50 m | 1:12.23 | ||
7 | 454 | Pettersson Robin | 2000 | VÄRNAMO SS | AD2500 | 25 m | 1:13.37 | |
8 | 476 | Jörgensen Pontus | 1994 | ÄNGELHOLM | AB9794 | 25 m | 1:13.83 | |
9 | 584 | Hadad Mostafa | 2001 | Oslo IL | 50 m | 1:14.59 | ||
10 | 152 | Almvret Erik | 2002 | JÄRFÄLLA S | AD6702 | 25 m | 1:14.85 | |
11 | 469 | Andersson Mattias | 1996 | ÄNGELHOLM | AP3196 | 25 m | 1:15.52 | |
12 | 585 | Kavlie Toby | 2000 | Oslo IL | 50 m | 1:15.82 | ||
13 | 591 | Nordengen Oscar | 2001 | Oslo IL | 50 m | 1:16.30 | ||
14 | 581 | Belsvik Magnus R. | 2002 | Oslo IL | 50 m | 1:16.35 | ||
15 | 339 | W.Persson Felix | 2003 | S 02 | AB8903 | 25 m | 1:18.08 | |
16 | 24 | Lemos Thaler Alexander | 2000 | ELFSBORG | AR5500 | 25 m | 1:18.11 | |
17 | 144 | Gustavsson Axel | 2000 | SK GÖTENE | AO8100 | 25 m | 1:18.68 | |
18 | 8 | Waller-Kaustinen Anton | 2000 | BORLÄNGE | AJ5500 | 50 m | 1:18.76 | |
19 | 351 | Engström Kristofer | 1982 | SOLLEFTEÅ | AA2582 | 25 m | 1:19.38 | |
20 | 578 | Eldegard Heie Torkil | 2000 | Ås IL | 50 m | 1:19.66 | ||
21 | 409 | Josefson Viking | 2002 | VARBERG | AQ2702 | 25 m | 1:19.92 | |
22 | 7 | Tägtström Markus | 2002 | BORLÄNGE | AE8702 | 25 m | 1:20.48 | |
23 | 38 | Svenneby Albin | 2001 | ELFSBORG | AL4301 | 50 m | 1:20.51 | |
24 | 305 | Thäng Alfred | 2001 | S 77 | AN9701 | 25 m | 1:20.83 | |
25 | 354 | Johansson Robin | 2000 | SK STIMMET | AC7100 | 25 m | 1:21.13 | |
26 | 63 | Ly Alex | 2003 | ESKILSTUNA | AE6103 | 25 m | 1:21.36 | |
27 | 558 | Olafsson Alexander | 2000 | Sandefjord | 50 m | 1:21.74 | ||
28 | 17 | Engström David | 2001 | ELFSBORG | AM1701 | 25 m | 1:22.15 | |
29 | 357 | Nilsson Jonathan | 2003 | SUNDSVALL | AD5103 | 25 m | 1:22.39 | |
30 | 329 | Murray Maximus | 2003 | S 02 | AB0903 | 25 m | 1:23.36 | |
31 | 175 | Nykvist Marcus | 2004 | JÄRFÄLLA S | AB1504 | 25 m | 1:24.02 | |
32 | 338 | Troberg Eskola Vide | 2003 | S 02 | AN3303 | 25 m | 1:24.05 | |
33 | 419 | Mravac Teo | 2004 | VARBERG | AC8504 | 25 m | 1:25.42 | |
34 | 203 | Johnsson Joel | 2000 | KSLS | AT0500 | 25 m | 1:25.69 | |
35 | 18 | Eriksson-Hemberg Albin | 2001 | ELFSBORG | AI0701 | 50 m | 1:25.87 | |
36 | 613 | Haugholt Anders Eide | 2002 | Oslo IL | 50 m | 1:26.14 | ||
37 | 254 | Sverkersson Vincent | 1999 | SK LAXEN | AX1999 | 25 m | 1:26.26 | |
38 | 464 | Nilsson Johan | 2001 | ÄLMHULT | AC4501 | 25 m | 1:26.31 | |
39 | 228 | Björkman Edward | 2002 | SK LAXEN | AS2302 | 50 m | 1:27.69 | |
40 | 172 | Malmberg Hugo | 2001 | JÄRFÄLLA S | AH9701 | 25 m | 1:28.61 | |
41 | 100 | Egnell Loke | 2003 | GÖTEBORG | AR2703 | 25 m | 1:28.88 | |
42 | 420 | Nielsen Sammi | 2003 | VARBERG | AG2503 | 25 m | 1:28.98 | |
43 | 361 | Pettersson Linus | 2002 | SVENLJUNGA | AC3902 | 25 m | 1:29.48 | |
44 | 125 | Olsson Fagerberg Johan | 2001 | GÖTEBORG | AR8301 | 50 m | 1:29.75 | |
45 | 209 | Pavkovic Oliver | 2001 | KSLS | AW9701 | 25 m | 1:30.07 | |
46 | 539 | Jacobsen Noah | 2005 | Speed Spkl | 50 m | 1:30.39 | ||
47 | 552 | Berggren Jörgen | 2003 | Sandefjord | 50 m | 1:30.41 | ||
48 | 173 | Malmberg Nils | 2004 | JÄRFÄLLA S | AI3504 | 25 m | 1:30.76 | |
49 | 331 | Olofsson Linus | 2003 | S 02 | AL6503 | 25 m | 1:30.94 | |
50 | 438 | Wall Erik | 2004 | VARBERG | AP4704 | 25 m | 1:31.02 | |
51 | 582 | Brown Karl Elwyn | 2001 | Oslo IL | 50 m | 1:31.31 | ||
52 | 35 | Sandgren Klas | 2002 | ELFSBORG | AG4902 | 25 m | 1:31.90 | |
53 | 614 | Haugholt Kristian Eide | 2004 | Oslo IL | 50 m | 1:32.15 | ||
54 | 507 | van Den Haute David | 2000 | BEIRUT | 50 m | 1:32.20 | ||
55 | 517 | Asseily Andrew | 2001 | BEIRUT | 50 m | 1:32.40 | ||
56 | 210 | Petersson Harry | 2002 | KSLS | AM9302 | 25 m | 1:32.51 | |
57 | 465 | Wiloboken Erik | 2002 | ÄLMHULT | AC9302 | 25 m | 1:32.56 | |
58 | 39 | Söderqvist Kevin | 2004 | ELFSBORG | AF9704 | 25 m | 1:32.80 | |
59 | 52 | Fröjdfeldt Adam | 1999 | ESKILSTUNA | AT1999 | 25 m | 1:32.86 | |
60 | 449 | Bäckman Anton | 2003 | VÄRNAMO SS | AD7103 | 25 m | 1:33.12 | |
61 | 574 | Rosenfeld Daniel | 2003 | Ås IL | 50 m | 1:33.40 | ||
62 | 83 | Ståhl Hampus | 2004 | ESLÖVS SS | AK8304 | 25 m | 1:33.49 | |
63 | 13 | Askengren Gustav | 2004 | ELFSBORG | AA9904 | 25 m | 1:34.59 | |
64 | 364 | Fröjd Jonathan | 2004 | SK SYDSIM | AC8704 | 25 m | 1:34.96 | |
65 | 293 | Gustafsson Rasmus | 2001 | S 77 | AX9301 | 25 m | 1:35.76 | |
66 | 493 | Curlow Emil | 2002 | FALKENBERG | AO7902 | 25 m | 1:36.59 | |
67 | 321 | Cederqvist Peter | 2003 | S 02 | AL0503 | 25 m | 1:36.89 | |
68 | 336 | Sköld Olle | 2004 | S 02 | AR6904 | 25 m | 1:37.08 | |
69 | 330 | Nilsson Robin | 2002 | S 02 | AB4902 | 25 m | 1:37.15 | |
70 | 426 | Ornek Joseph | 2005 | VARBERG | AE5705 | 25 m | 1:37.76 | |
71 | 319 | Bränholm Jack | 2003 | S 02 | AQ6503 | 25 m | 1:38.58 | |
72 | 247 | Olsson Erik | 2004 | SK LAXEN | AI0504 | 25 m | 1:38.67 | |
73 | 378 | Andersson Julius | 2005 | VARBERG | AE9505 | 25 m | 1:38.74 | |
74 | 65 | Roos Carl | 2004 | ESKILSTUNA | AB8104 | 25 m | 1:38.89 | |
75 | 226 | Bjering Marcus | 2002 | SK LAXEN | AS1302 | 50 m | 1:39.35 | |
76 | 220 | Anderud August | 2004 | SK LAXEN | AC1904 | 50 m | 1:39.47 | |
77 | 622 | Bohlin Noel | 2003 | S 02 | AM4903 | 50 m | 1:39.97 | EFT |
78 | 606 | Götlin Gustav | 2003 | Oslo IL | 50 m | 1:39.98 | ||
79 | 544 | Rajamohan Abisanth | 2001 | Speed Spkl | 50 m | 1:40.12 | ||
80 | 158 | Gunnarsson Jonsson Pontus | 2003 | JÄRFÄLLA S | AF3303 | 25 m | 1:40.91 | |
81 | 328 | Majed Danier | 2003 | S 02 | AQ1703 | 25 m | 1:42.00 | |
82 | 236 | Isaksson Lukas | 2005 | SK LAXEN | AF5705 | 25 m | 1:42.02 | |
83 | 534 | Imislund Aamodt Andreas | 2003 | Poseidon | 50 m | 1:42.27 | ||
84 | 565 | Ingemann Löken Oskar | 2002 | Sandefjord | 50 m | 1:42.56 | ||
85 | 433 | Tudt Alex | 2002 | VARBERG | AQ2902 | 50 m | 1:43.09 | |
86 | 227 | Bjering Oscar | 2004 | SK LAXEN | AN6504 | 25 m | 1:43.11 | |
87 | 440 | Åkesson Alvin | 2005 | VARBERG | AH4505 | 25 m | 1:43.37 | |
88 | 346 | Andersson Isak | 2003 | SKENE SIM | AR0503 | 25 m | 1:43.79 | |
89 | 245 | Nilsson Lucas | 2003 | SK LAXEN | AM2703 | 50 m | 1:44.50 | |
90 | 306 | Thäng Gustaf | 2004 | S 77 | AM3504 | 25 m | 1:44.99 | |
91 | 527 | Ingebretsen Simen | 2003 | Poseidon | 50 m | 1:45.10 | ||
92 | 531 | Johnsson Andreas | 2003 | Poseidon | 50 m | 1:45.11 | ||
93 | 431 | Svensson Seth | 2005 | VARBERG | AK7705 | 25 m | 1:45.30 | |
94 | 411 | Kvorning Arvid | 2005 | VARBERG | AB9705 | 50 m | 1:45.82 | |
95 | 607 | Blydt Hansen Jonatan | 2003 | Oslo IL | 50 m | 1:45.84 | ||
96 | 502 | Mcadam Alexander | 2004 | FALKENBERG | AE7504 | 50 m | 1:46.26 | |
97 | 608 | Sundin Mikkel Tim | 2005 | Oslo IL | 50 m | 1:46.96 | ||
98 | 415 | Lövenklev Samuel | 2003 | VARBERG | AU7703 | 50 m | 1:47.67 | |
99 | 185 | Zetterqvist John | 2004 | JÄRFÄLLA S | AH6504 | 25 m | 1:47.86 | |
100 | 241 | Kovijanic Aleksa | 2003 | SK LAXEN | AH4903 | 25 m | 1:48.34 | |
101 | 382 | Axelsson Lucas | 2005 | VARBERG | AK5705 | 50 m | 1:49.75 | |
102 | 366 | Komstedt Erik | 2005 | SK SYDSIM | AE5505 | 25 m | 1:49.92 | |
103 | 259 | Wannem Emil | 2006 | SK LAXEN | AG8906 | 25 m | 1:50.06 | |
104 | 256 | Wahlbeck Axel | 2004 | SK LAXEN | AH4504 | 50 m | 1:50.22 | |
105 | 77 | Hansson Karl | 2003 | ESLÖVS SS | AT3703 | 25 m | 1:51.73 | |
106 | 223 | Bergdahl Petter | 2005 | SK LAXEN | AM3105 | 25 m | 1:52.19 | |
107 | 400 | Hedberg Alfred | 2004 | VARBERG | AO4904 | 25 m | 1:52.41 | |
108 | 249 | Rosdahl Hampus | 2005 | SK LAXEN | AM4105 | 25 m | 1:58.73 | |
109 | 392 | Carlqvist Filip | 2004 | VARBERG | AS7104 | 25 m | 1:59.91 | |
110 | 280 | Silow Isak | 2002 | MARIESTAD | AV1102 | 50 m | 2:00.42 | |
111 | 269 | Blom Axel | 2005 | MARIESTAD | AL3905 | 25 m | 2:03.39 | |
112 | 270 | Haggård Jacob | 2005 | MARIESTAD | AK3705 | 25 m | 2:05.83 | |
113 | 281 | Ståhlberg Victor | 2004 | MARIESTAD | AS6904 | 50 m | 2:09.12 | |
114 | 525 | Aprath Michael | 2004 | BEIRUT | 50 m | 2:11.23 | ||
115 | 458 | Thelin Carl | 2004 | VÄRNAMO SS | AT2304 | 25 m | 2:13.45 | |
116 | 510 | Makdisi Farid | 2002 | BEIRUT | 50 m | 2:22.41 | ||
117 | 523 | Massaad Luca | 2008 | BEIRUT | 50 m | 2:22.41 | ||
118 | 126 | Pettersson Fredrik | 2003 | GÖTEBORG | AW1503 | 50 m | ||
119 | 130 | Thelin Otto | 2001 | GÖTEBORG | AZ3301 | 50 m | ||
120 | 146 | Lövgren Fabian | 2005 | SK GÖTENE | AJ7305 | 50 m | ||
121 | 297 | Karlsson Simon | 2004 | S 77 | AB8304 | 50 m | ||
122 | 300 | Olofsson Oscar | 2006 | S 77 | AJ2106 | 50 m | ||
123 | 316 | Bergstedt Philip | 1998 | S 02 | AG9598 | 50 m | ||
124 | 347 | Jarhult Albin | 2007 | SKENE SIM | AB4507 | 50 m | ||
125 | 370 | Skölderud Hugo | 2006 | SK SYDSIM | AB7706 | 50 m | ||
126 | 407 | Josarp Victor | 2006 | VARBERG | AG9706 | 50 m | ||
127 | 416 | Malmström Willgot | 2005 | VARBERG | AR7305 | 50 m | ||
128 | 422 | Nilsson Marcus | 2004 | VARBERG | AU0104 | 50 m | ||
129 | 453 | Nyberg Vincent | 2006 | VÄRNAMO SS | AA4106 | 50 m | ||
130 | 470 | Berg Elias | 2005 | ÄNGELHOLM | AF6905 | 50 m | ||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 30 juni 2016 |
Licensierad till: Varberg Sim | Utskriftstid | 16:53 |