Startliste for Øst Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag kl. 09.00
Seedede heat Løb 15
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
19 marts 2016 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
10:17 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 marts 2016 |
|
|
|
|
Løb 15, 400m Medley Damer |
Indledende (6) |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 |
|
Vejledende starttid 09:41 |
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
3 |
Katharina N Møller |
2001 |
0122AI |
VEST |
|
50m |
5:48.22 |
2 |
4 |
Frida Toudal |
2001 |
0196AU |
RØNNE |
|
50m |
5:47.89 |
250 |
5 |
Rebekka Windahl |
2001 |
0158AM |
HVIDOVRE |
|
50m |
5:48.00 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
154 |
2 |
Maria Borre Jacobsen |
2001 |
0166AR |
LYNGBY |
|
50m |
5:43.36 |
17 |
3 |
Natascha Bonnén Sjøgren |
2000 |
0032AG |
VEST |
|
50m |
5:36.92 |
294 |
4 |
Olivia Foltmar-Michaelsen |
2001 |
0154AJ |
TUNE |
|
50m |
5:35.74 |
313 |
5 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
0082AF |
KØGE |
|
50m |
5:36.04 |
31 |
6 |
Caroline Waage Nowak |
2001 |
0148AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
5:39.71 |
11 |
7 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
0176AB |
VEST |
|
50m |
5:44.38 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
182 |
1 |
Karina Garne Larsen |
2000 |
0068AH |
ALLERØD |
|
50m |
5:32.89 |
355 |
2 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
0152AB |
SLANGERUP |
|
50m |
5:28.77 |
56 |
3 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
50m |
5:27.41 |
226 |
4 |
Freja A. Skov |
2000 |
0078AA |
HELSINGØR |
|
50m |
5:25.04 |
329 |
5 |
Isa Hovmand |
2000 |
0048BA |
SK-SYD |
|
50m |
5:27.00 |
160 |
6 |
Hannah Pilgaard |
1999 |
9974AO |
LYNGBY |
|
50m |
5:28.69 |
319 |
7 |
Pernille Pedersen |
2001 |
0134AC |
KØGE |
|
50m |
5:32.43 |
93 |
8 |
Cecilie Salskov Jensen |
2000 |
0012AQ |
HØRSHOLM |
|
50m |
5:34.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
378 |
1 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
5:22.62 |
152 |
2 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
LYNGBY |
|
50m |
5:19.45 |
164 |
3 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
9744AK |
LYNGBY |
|
50m |
5:16.74 |
159 |
4 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
0174AP |
LYNGBY |
|
50m |
5:14.46 |
69 |
5 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
50m |
5:16.68 |
18 |
6 |
Xenia Bonnén Sjøgren |
1997 |
9764AE |
VEST |
|
50m |
5:18.89 |
44 |
7 |
Megan Forslund Hansen |
1997 |
9702AC |
TRITON B |
|
50m |
5:21.47 |
167 |
8 |
Sara Tang-Holbek |
2000 |
0044AF |
LYNGBY |
|
50m |
5:23.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
48 |
1 |
Emma Lyngby Larsen |
1998 |
9822AB |
TRITON B |
|
50m |
5:12.84 |
197 |
2 |
Camille Erichsen |
2001 |
0192AC |
BIRKERØD |
|
50m |
5:12.41 |
285 |
3 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
50m |
5:11.61 |
158 |
4 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
5:08.74 |
183 |
5 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
0046AA |
ALLERØD |
|
50m |
5:11.32 |
240 |
6 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
5:11.72 |
87 |
7 |
Marie-Louise Stentved |
2000 |
0024AJ |
HERLEV |
|
50m |
5:12.47 |
380 |
8 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
GLADSAXE |
|
50m |
5:14.35 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
19 marts 2016 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
10:17 |
|