Startliste for Øst Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 17.00
Seedede heat Løb 8
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2016 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:02 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 marts 2016 |
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer |
Indledende (4) |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
202 |
2 |
Oliver Schiellerup |
2000 |
0015AA |
BIRKERØD |
|
50m |
32.41 |
287 |
3 |
Lucas Alexander Meng |
2000 |
0003AC |
KVIK |
|
50m |
31.51 |
295 |
4 |
Jacob Funch Jørgensen |
1999 |
9951AG |
TUNE |
|
50m |
30.65 |
390 |
5 |
Thor Nilsson Pedersen |
2000 |
0081AB |
GLADSAXE |
|
50m |
30.80 |
155 |
6 |
Jeppe Mathiassen |
2000 |
0093AE |
LYNGBY |
|
50m |
31.66 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
270 |
1 |
Jon Riedel Pedersen |
1998 |
9821AG |
KVIK |
|
50m |
30.35 |
186 |
2 |
Maxemillian Pedersen |
1996 |
9635AC |
ALLERØD |
|
50m |
29.54 |
387 |
3 |
William Matras |
1998 |
9803AA |
GLADSAXE |
|
50m |
28.81 |
271 |
4 |
Frederik Galving |
1998 |
9897AC |
KVIK |
|
50m |
27.42 |
116 |
5 |
Marc Calveras |
1996 |
9647AS |
HOVEDSTAD |
|
50m |
28.21 |
196 |
6 |
Alexander Eggers |
1999 |
9967AD |
BIRKERØD |
|
50m |
29.25 |
117 |
7 |
Linus Koefoed Weiss |
1999 |
9969AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
29.76 |
322 |
8 |
Filip Bækgaard |
2000 |
0035AF |
HERLUFSHOL |
|
50m |
30.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
10 |
1 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
9901AH |
VEST |
|
50m |
29.93 |
50 |
2 |
Frederik K. Mortensen |
1995 |
9581AC |
TRITON B |
|
50m |
29.49 |
254 |
3 |
Lars Breum Hansen |
1997 |
9713AA |
HELSINGE |
|
50m |
28.67 |
338 |
4 |
Gustav Friberg |
1997 |
9709AB |
RINGSTED |
|
50m |
26.62 |
42 |
5 |
Lukas Gustafson |
1999 |
9991AA |
TRITON B |
|
50m |
28.10 |
165 |
6 |
Oliver Berggren Smidt |
1997 |
9711AM |
LYNGBY |
|
50m |
29.00 |
32 |
7 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
50m |
29.70 |
122 |
8 |
Jesper Frost Thomsen |
1997 |
9723AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
30.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
63 |
1 |
Jonathan Müller |
1997 |
9751AB |
SK-SYD |
|
50m |
29.80 |
368 |
2 |
Phillip Riis |
1998 |
9825AN |
ROSKILDE |
|
50m |
29.36 |
127 |
3 |
Marcus Olesen |
1995 |
9531AC |
FARUM |
|
50m |
28.25 |
138 |
4 |
Marco Loughran |
1989 |
8973AF |
VAT CPH-MK |
|
50m |
25.85 |
149 |
5 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
9903AA |
LYNGBY |
|
50m |
27.70 |
54 |
6 |
Jakob Schmidt |
1999 |
9913AO |
TRITON B |
|
50m |
28.96 |
118 |
7 |
Peter Gjerulff |
1996 |
9613AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
29.61 |
125 |
8 |
Thomas Bech |
1998 |
9857AM |
FARUM |
|
50m |
30.44 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
18 marts 2016 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:02 |
|