Startliste for Øst Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
20 marts 2016 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
19:06 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 marts 2016 |
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
277 |
1 |
Sofie Brøgger |
2000 |
0032AD |
KVIK |
|
50m |
33.34 |
355 |
2 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
0152AB |
SLANGERUP |
|
50m |
33.13 |
239 |
3 |
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
32.77 |
101 |
4 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
32.65 |
46 |
5 |
Frederikke Jensen |
2000 |
0002AC |
TRITON B |
|
50m |
32.70 |
153 |
6 |
Emilie Hørlykke |
1998 |
9886BD |
LYNGBY |
|
50m |
33.12 |
333 |
7 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
0102AA |
HILLERØD |
|
50m |
33.24 |
69 |
8 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
50m |
33.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
187 |
1 |
Katrine Stampe |
2000 |
0068AM |
ALLERØD |
|
50m |
32.29 |
163 |
2 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
50m |
31.76 |
49 |
3 |
Emma Anne Ljungstrøm |
1999 |
9908AH |
TRITON B |
|
50m |
31.16 |
185 |
4 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
0014AH |
ALLERØD |
|
50m |
30.75 |
158 |
5 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
30.78 |
281 |
6 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
50m |
31.47 |
52 |
7 |
Maja Nielsen |
1996 |
9632AD |
TRITON B |
|
50m |
32.14 |
293 |
8 |
Kristine Barrett |
1998 |
9886AB |
GREVE |
|
50m |
32.38 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
20 marts 2016 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
19:06 |
|