Program for Øst Junior/Senior Langbane
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Løb 27, 100m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 352 | Jensen Julie Kepp | 2000 | JYLLINGE | 0042AA | 50 m | 55.54 | |
2 | 317 | Munkholm Christina | 1996 | KØGE | 9672AB | 50 m | 56.50 | |
3 | 134 | Beckmann Emilie | 1997 | TUNE | 9778AG | 50 m | 56.81 | |
4 | 176 | Hansen Marina Heller | 1994 | ALLERØD | 9404AL | 50 m | 57.18 | |
5 | 44 | Hansen Megan Forslund | 1997 | TRITON B | 9702AC | 50 m | 57.59 | |
6 | 381 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 58.22 | |
7 | 180 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 50 m | 58.35 | |
8 | 151 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 58.39 | |
9 | 275 | Holm Josephine | 1999 | KVIK | 9982AA | 50 m | 58.39 | |
10 | 175 | Gaarde-Hansen Anne Huse | 1999 | ALLERØD | 9998AB | 50 m | 58.42 | |
11 | 354 | Ruby Lærke Toft | 1999 | LAKSEN | 9996AG | 50 m | 58.69 | |
12 | 103 | Jensen Tenna | 1998 | HOVEDSTAD | 9828AH | 50 m | 59.62 | |
13 | 353 | Petersson Katja Korbo | 2001 | JYLLINGE | 0134AA | 50 m | 59.75 | |
14 | 39 | Duus Amanda | 2000 | TRITON B | 0076AA | 50 m | 59.78 | |
15 | 13 | Missing Sarah | 2001 | VEST | 0192AN | 50 m | 59.84 | |
16 | 198 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 59.89 | |
17 | 232 | Dons Frederikke | 1998 | HVIDOVRE | 9894AE | 50 m | 59.91 | |
18 | 384 | Larsen Thea Hovmand | 1997 | GLADSAXE | 9746AH | 50 m | 59.91 | |
19 | 228 | Wennecke Mia | 1999 | HELSINGØR | 9924AD | 50 m | 59.98 | |
20 | 88 | Wiuff Cecilie | 2000 | HERLEV | 0072AB | 50 m | 1:00.05 | |
21 | 279 | Gaard Regitze | 2001 | KVIK | 0178AG | 50 m | 1:00.05 | |
22 | 396 | Trandum Ida Agerbak | 1996 | GLADSAXE | 9688AO | 50 m | 1:00.05 | |
23 | 91 | Altoft Sofia | 1998 | HØRSHOLM | 9878AF | 50 m | 1:00.21 | |
24 | 274 | Wael Emma | 1993 | KVIK | 9374AL | 50 m | 1:00.39 | |
25 | 341 | Ladik Annabelle Grønbech | 1997 | RINGSTED | 9734BC | 50 m | 1:00.52 | |
26 | 153 | Hørlykke Emilie | 1998 | LYNGBY | 9886BD | 50 m | 1:00.54 | |
27 | 284 | Kornbek Sofie | 2000 | KVIK | 0084AD | 50 m | 1:00.59 | |
28 | 277 | Brøgger Sofie | 2000 | KVIK | 0032AD | 50 m | 1:00.62 | |
29 | 282 | Atkins Phoebe Linde | 2000 | KVIK | 0058AA | 50 m | 1:00.85 | |
30 | 225 | Reinstrup Nicoline | 1998 | HELSINGØR | 9832AI | 50 m | 1:00.95 | |
31 | 215 | Balle Karla Louise | 2001 | HELSINGØR | 0122AO | 50 m | 1:01.49 | |
32 | 100 | Rasmussen Sofie Thunø | 2000 | HOVEDSTAD | 0074AF | 50 m | 1:01.56 | |
33 | 221 | Houen Frederikke | 1998 | HELSINGØR | 9824AI | 50 m | 1:01.96 | |
34 | 328 | Olsen Amalie W. | 2001 | HERLUFSHOL | 0162AR | 50 m | 1:01.97 | |
35 | 92 | Jakobsen Marina Nissen | 2000 | HØRSHOLM | 0022AI | 50 m | 1:02.15 | |
36 | 236 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | 1:02.16 | |
37 | 65 | Frederiksen Amalie | 2001 | SLAGELSE | 0182AP | 50 m | 1:02.17 | |
38 | 298 | Salmonsen Cecilie Daluiso | 2001 | TUNE | 0108AH | 50 m | 1:02.37 | |
39 | 172 | Petri Frederikke | 2001 | SØLLERØD | 0168AH | 50 m | 1:02.58 | |
40 | 64 | Andersen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0174AM | 50 m | 1:02.72 | |
41 | 255 | Jørgensen Cecilie | 1998 | HELSINGE | 9894AM | 50 m | 1:02.73 | |
42 | 388 | Mikkelsen Ida Just | 2001 | GLADSAXE | 0102AB | 50 m | 1:02.76 | |
43 | 333 | Kjærsgaard Alberte | 2001 | HILLERØD | 0102AA | 50 m | 1:03.82 | |
44 | 131 | Schelde Clara Marott | 2000 | FARUM | 0092AD | 50 m | 1:04.51 | |
45 | 243 | Olsen Josefine Brosbøl | 2001 | HVIDOVRE | 0136AA | 50 m | 1:04.55 | |
46 | 170 | Jørgensen Frida Hausting | 2001 | SØLLERØD | 0114AK | 50 m | 1:04.61 | |
47 | 2 | Toudal Frida | 2001 | RØNNE | 0196AU | 50 m | 1:07.53 | |
48 | 129 | Rasmussen Carolina Sahl | 2001 | FARUM | 0126AB | 50 m | 1:09.72 | |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 marts 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:23 |