Startliste for Vest Ã…rgangsmesterskab Gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag kl. 11.00
Seedede heat Løb 5
|
Stævne navn |
Vest Årgang Gruppe2 |
|
Udskriftsdato |
21 marts 2009 |
|
|
Stævne by |
Aabybro |
|
Udskriftstidspunkt |
11:06 |
|
|
Arrangør |
Aabybro IF og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer |
Finaler (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
2 |
Peter Guldberg |
1996 |
9657AF |
HERNING |
|
25m |
1:37.62 |
228 |
3 |
Oliver Sørensen |
1996 |
9681AH |
DELTA |
|
25m |
1:36.50 |
156 |
4 |
Daniel Luo |
1996 |
9699AE |
VIBORG |
|
25m |
1:36.93 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
14 |
1 |
Albert Grahn-Frankil |
1996 |
9687AK |
AGF |
|
25m |
1:36.01 |
231 |
2 |
Daniel Harsfort |
1996 |
9689AJ |
PINGVINEN |
|
25m |
1:33.75 |
115 |
3 |
Mathias Johannsen |
1996 |
9657AK |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:33.08 |
101 |
4 |
Rued Dalby |
1996 |
9697AD |
SILKEBORG |
|
25m |
1:33.70 |
168 |
5 |
Malte Ruben Kjær |
1996 |
9613AD |
WEST SWIM |
|
25m |
1:33.93 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
202 |
1 |
Mark Nielsen |
1995 |
9503AG |
FREM |
|
25m |
1:31.20 |
185 |
2 |
Janus Meinert |
1995 |
9517AF |
AALBORG |
|
25m |
1:30.17 |
230 |
3 |
Mathias Ingemann Christia |
1995 |
9587AO |
PINGVINEN |
|
25m |
1:28.98 |
117 |
4 |
Nicolai Uhrenholdt |
1995 |
9545AI |
SVENDBORG |
|
25m |
1:29.16 |
60 |
5 |
Kasper Schultz |
1995 |
9557AI |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:30.75 |
116 |
6 |
Gustav Emil Lings |
1996 |
9619AH |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:31.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
155 |
1 |
Casper G. Kristensen |
1995 |
9561AH |
VIBORG |
|
25m |
1:28.71 |
3 |
2 |
Frederik Bach Larsen |
1995 |
9503AA |
STRUER |
|
25m |
1:27.33 |
77 |
3 |
Jannick Maesen |
1995 |
9539AA |
IKAST |
|
25m |
1:26.45 |
186 |
4 |
Nicolai Voetmann |
1995 |
9517AN |
AALBORG |
|
25m |
1:27.10 |
109 |
5 |
Andreas Levin Pedersen |
1995 |
9533AF |
SILKEBORG |
|
25m |
1:27.71 |
147 |
6 |
Michael Kjær |
1995 |
9555AL |
THISTED |
|
25m |
1:28.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
136 |
1 |
Marcus Nilson |
1995 |
9521AL |
TEMPO |
|
25m |
1:26.35 |
129 |
2 |
Kristian Hejbøl Gregersen |
1995 |
9535AE |
S 68 |
|
25m |
1:24.44 |
107 |
3 |
Christian H. Mikkelsen |
1995 |
9597AI |
SILKEBORG |
|
25m |
1:24.03 |
81 |
4 |
Sebastian Lamp |
1995 |
9509AI |
KOLDING |
|
25m |
1:24.27 |
67 |
5 |
Andreas Hvid Andersen |
1995 |
9563AH |
IHF |
|
25m |
1:26.07 |
158 |
6 |
Jacob Severinsen |
1995 |
9533AH |
VIBORG |
|
25m |
1:26.36 |
|
|
Heat 6 (7) (13 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
149 |
1 |
Kristoffer Moos |
1996 |
9639AJ |
THISTED |
|
25m |
1:30.78 |
50 |
2 |
Peter Højberg |
1996 |
9639AA |
HOBRO |
|
25m |
1:30.64 |
205 |
3 |
Asger Skafte |
1996 |
9631AA |
OSK |
|
25m |
1:26.60 |
32 |
4 |
Robert Asfeldt |
1996 |
9625AD |
HERNING |
|
25m |
1:26.66 |
152 |
5 |
Mathias F. Nielsen |
1996 |
9671AM |
THISTED |
|
25m |
1:30.72 |
120 |
6 |
Thomas G. Kjeldgaard |
1996 |
9671AE |
NORD |
|
25m |
1:31.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
94 |
1 |
Mikkel Hansen |
1995 |
9527AD |
RINGE |
|
25m |
1:23.08 |
78 |
2 |
Nicklas B. Nielsen |
1995 |
9519AA |
IKAST |
|
25m |
1:19.23 |
40 |
3 |
Joachim Mortensen |
1995 |
9589AN |
HERNING |
|
25m |
1:13.48 |
93 |
4 |
Kasper Egelund |
1995 |
9565AG |
RINGE |
|
25m |
1:16.12 |
232 |
5 |
Kasper Lousdal Nielsen |
1995 |
9543AC |
PINGVINEN |
|
25m |
1:21.06 |
154 |
6 |
Lasse Kammer |
1995 |
9593AH |
VIBORG |
|
25m |
1:23.54 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
|