Startliste for DM Ã…rgang (DÃ…M-K gr. 1)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 8
|
Stævne navn |
DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) |
|
Udskriftsdato |
05 februar 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
12:58 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Hovedstaden |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 februar 2016 |
|
|
|
|
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer |
Finaler (8) |
Vejledende starttid 15:34 |
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
501 |
1 |
Oliver Veile |
2001 |
0141AD |
DURUP |
|
25m |
1:11.08 |
377 |
2 |
Jonathan P. Hedager |
2001 |
0195AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:09.08 |
145 |
3 |
Lukas Jeppesen |
2001 |
0111AL |
ERRITSØ |
|
25m |
1:08.71 |
153 |
4 |
Valdemar Solok |
2001 |
0107AP |
SØLLERØD |
|
25m |
1:08.17 |
213 |
5 |
Mads Frydenholm |
2001 |
0187AJ |
ESBJERG |
|
25m |
1:08.45 |
304 |
6 |
Søren P. Rasmussen |
2001 |
0121AF |
AALBORG |
|
25m |
1:08.85 |
155 |
7 |
Mark Wiskum |
2001 |
0123AI |
SØLLERØD |
|
25m |
1:09.64 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
494 |
1 |
Rasmus Danielsen |
2001 |
0183AB |
KØGE |
|
25m |
1:07.58 |
139 |
2 |
Christoffer Weiss |
2001 |
0197AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:07.47 |
390 |
3 |
Johan Nielsen |
2001 |
0109AM |
VIBORG |
|
25m |
1:06.94 |
403 |
4 |
Halfdan H. Mørch |
2000 |
0009AF |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:06.64 |
244 |
5 |
Oscar Fischer Kokholm |
2000 |
0059AD |
SLAGELSE |
|
25m |
1:06.88 |
321 |
6 |
Frederik Bornemann |
2001 |
0163AH |
ALLERØD |
|
25m |
1:07.37 |
449 |
7 |
Aksel Munksgaard-Ottosen |
2001 |
0165AI |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:07.52 |
55 |
8 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
0159AP |
NÆSTVED |
|
25m |
1:08.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
515 |
1 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
OSK |
|
25m |
1:06.44 |
393 |
2 |
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
0077AN |
HILLERØD |
|
25m |
1:06.22 |
337 |
3 |
Oliver Schiellerup |
2000 |
0015AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:05.93 |
381 |
4 |
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
0137AM |
HELSINGØR |
|
25m |
1:05.80 |
442 |
5 |
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
KORSØR |
|
25m |
1:05.90 |
441 |
6 |
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
KORSØR |
|
25m |
1:06.01 |
495 |
7 |
Thor B. Hansen |
2000 |
0097AA |
KØGE |
|
25m |
1:06.33 |
510 |
8 |
Christian Rasmussen |
2000 |
0039AB |
OSLF |
|
25m |
1:06.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
151 |
1 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
SØLLERØD |
|
25m |
1:05.70 |
514 |
2 |
Malthe Burgaard |
2000 |
0071AA |
OSK |
|
25m |
1:05.48 |
45 |
3 |
Rasmus Hald |
2001 |
0189AM |
KOLDING |
|
25m |
1:05.14 |
309 |
4 |
Anders Vestergaard |
2001 |
0121AJ |
AALBORG |
|
25m |
1:05.10 |
13 |
5 |
Marius Nørgaard |
2001 |
0115AC |
HOBRO |
|
25m |
1:05.12 |
306 |
6 |
Thomas Schiby |
2001 |
0181AF |
AALBORG |
|
25m |
1:05.39 |
137 |
7 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
0135AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:05.58 |
482 |
8 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:05.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
407 |
1 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
0193AK |
VI39 |
|
25m |
1:04.92 |
468 |
2 |
Magnus Funder |
2001 |
0173AK |
TRITON V |
|
25m |
1:04.38 |
65 |
3 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
0173AC |
HORSENS |
|
25m |
1:04.31 |
10 |
4 |
Benjamin Peruchon |
2001 |
0195AL |
HSK |
|
25m |
1:03.98 |
194 |
5 |
Jeppe Mathiassen |
2000 |
0093AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:04.01 |
263 |
6 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
0113AG |
HERLEV |
|
25m |
1:04.36 |
368 |
7 |
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
0149AM |
AGF |
|
25m |
1:04.67 |
205 |
8 |
Magnus Havemann |
2000 |
0027AK |
OPNØR |
|
25m |
1:05.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
483 |
1 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
0187AN |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:03.79 |
32 |
2 |
Lucas Alexander Meng |
2000 |
0003AC |
KVIK |
|
25m |
1:03.36 |
258 |
3 |
Hans Mølbak Petersen |
2001 |
0137AG |
GREVE |
|
25m |
1:02.91 |
431 |
4 |
Filip Bækgaard |
2000 |
0035AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:02.36 |
506 |
5 |
Andreas Bui |
2000 |
0031AJ |
OSLF |
|
25m |
1:02.76 |
108 |
6 |
Kristoffer Desmareth |
2000 |
0049AC |
RINGE |
|
25m |
1:03.04 |
29 |
7 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
KVIK |
|
25m |
1:03.61 |
476 |
8 |
Anders Rasmussen |
2001 |
0169AF |
TRITON V |
|
25m |
1:03.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
94 |
1 |
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
GLADSAXE |
|
25m |
1:02.24 |
418 |
2 |
Frederik Hatting Petersen |
2000 |
0071AC |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:01.52 |
167 |
3 |
Mads Raaby Jensen |
2001 |
0149AB |
TRITON B |
|
25m |
1:01.26 |
269 |
4 |
Thomas Svane-From |
2000 |
0005AU |
HERLEV |
|
25m |
1:00.86 |
26 |
5 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
SILKEBORG |
|
25m |
1:01.22 |
183 |
6 |
Thomas Frederiksen |
2000 |
0089AG |
ODDER |
|
25m |
1:01.32 |
102 |
7 |
Thor Nilsson Pedersen |
2000 |
0081AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:01.92 |
207 |
8 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
0007AN |
STRUER |
|
25m |
1:02.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
138 |
1 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:00.63 |
366 |
2 |
David Hjort |
2000 |
0009AI |
AGF |
|
25m |
1:00.05 |
74 |
3 |
Rasmus Udbye |
2000 |
0007AM |
HORSENS |
|
25m |
58.81 |
246 |
4 |
Marcus Mantzius Mosegaard |
2001 |
0199AA |
SLAGELSE |
|
25m |
58.03 |
339 |
5 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
25m |
58.24 |
121 |
6 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:00.00 |
177 |
7 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
0065AO |
LYSENG |
|
25m |
1:00.59 |
360 |
8 |
Mads Witthøft |
2000 |
0045AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:00.84 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
05 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:58 |
|