Ohjelma Vestdanske Ã…rgangsmesterskaber Grp 2
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
Vest Årgang Gruppe 2 |
|
Udskriftsdato |
12 december 2015 |
|
|
Stævne by |
Holstebro |
|
Udskriftstidspunkt |
12:42 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 december 2015 |
|
|
|
|
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer |
Finaler (5) |
Vejledende starttid 10:48 |
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
217 |
1 |
Sarah Larsen |
2004 |
0474AJ |
LYSENG |
|
25m |
3:46.05 |
226 |
2 |
Eva Hjort |
2004 |
0452AE |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
3:27.58 |
228 |
3 |
Solvej Kofoed Lund |
2003 |
0384AF |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
3:26.60 |
48 |
4 |
Anne Lundorff Larsen |
2004 |
0466AB |
SILKEBORG |
|
25m |
3:24.86 |
201 |
5 |
Søs Freund |
2004 |
0454AG |
ESBJERG |
|
25m |
3:24.99 |
104 |
6 |
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
0538AI |
S 68 |
|
25m |
3:27.47 |
5 |
7 |
Mia T. Klüver-Kristensen |
2004 |
0496AH |
OSLF |
|
25m |
3:29.69 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
136 |
1 |
Cathrine Birkebæk |
2004 |
0478AG |
AGF |
|
25m |
3:21.35 |
25 |
2 |
Jenny Cao |
2003 |
0372BB |
FREM |
|
25m |
3:19.22 |
65 |
3 |
Ella Christiansen |
2003 |
0366AK |
TRITON V |
|
25m |
3:18.38 |
113 |
4 |
Freja Romanski |
2003 |
0308AI |
SMUT |
|
25m |
3:17.25 |
42 |
5 |
Emilie Egerup |
2003 |
0316AW |
SILKEBORG |
|
25m |
3:17.93 |
283 |
6 |
Ida Troldborg |
2003 |
0372AS |
AABYBRO |
|
25m |
3:18.72 |
138 |
7 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
0412AP |
AGF |
|
25m |
3:20.51 |
210 |
8 |
Victoria Underbjerg |
2004 |
0448AK |
ESBJERG |
|
25m |
3:24.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
63 |
1 |
Emilie Johanna Bülow |
2003 |
0386AK |
TRITON V |
|
25m |
3:09.32 |
120 |
2 |
Rebecca E. Jakobsen |
2003 |
0318AO |
VIBORG |
|
25m |
3:06.23 |
239 |
3 |
Cecilie Batz |
2003 |
0386AT |
KOLDING |
|
25m |
3:05.59 |
221 |
4 |
Anne Katrine Ryhammer |
2003 |
0382AQ |
LYSENG |
|
25m |
3:04.19 |
219 |
5 |
Caroline Lysgaard |
2003 |
0318AP |
LYSENG |
|
25m |
3:04.37 |
35 |
6 |
Anna Bull Kramer |
2003 |
0382AE |
HORSENS |
|
25m |
3:05.68 |
6 |
7 |
Christine Krogh |
2003 |
0376AH |
OSLF |
|
25m |
3:06.38 |
121 |
8 |
Amalie Kanstrup |
2003 |
0326AM |
VIBORG |
|
25m |
3:10.42 |
|
|
Heat 4 (5) (Årg. 2004-2016) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
110 |
1 |
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
SMUT |
|
25m |
3:16.56 |
267 |
2 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
0464AI |
AALBORG |
|
25m |
3:14.63 |
173 |
3 |
Nele Schulze |
2004 |
0492AH |
HSK |
|
25m |
3:10.71 |
191 |
4 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
0482AG |
NYBORG |
|
25m |
3:07.73 |
242 |
5 |
Elma Gabela |
2004 |
0472AE |
KOLDING |
|
25m |
3:09.97 |
130 |
6 |
Mathilde Møller |
2004 |
0438AD |
ST-NEPTUN |
|
25m |
3:13.01 |
224 |
7 |
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
3:15.08 |
93 |
8 |
Nicoline Dyrman |
2004 |
0446AM |
AARS |
|
25m |
3:18.32 |
|
|
Heat 5 (5) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
36 |
1 |
Karoline Lagoni |
2003 |
0324AE |
HORSENS |
|
25m |
3:00.54 |
197 |
2 |
Michelle Kramer Andersen |
2003 |
0358AT |
ESBJERG |
|
25m |
2:59.89 |
259 |
3 |
Ida S Olesen |
2003 |
0356AA |
AALBORG |
|
25m |
2:56.21 |
277 |
4 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
0352AQ |
HERNING |
|
25m |
2:53.75 |
72 |
5 |
Louise Sjørup Jensen |
2003 |
0322AG |
TRITON V |
|
25m |
2:55.43 |
79 |
6 |
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
0312AH |
TRITON V |
|
25m |
2:59.00 |
238 |
7 |
Laura Fogh |
2003 |
0352AI |
HEI |
|
25m |
3:00.49 |
178 |
8 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
0306AE |
HOLSTEBRO |
|
25m |
3:01.25 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
12 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
12:42 |
|