Startliste for Øst Senior & Junior Langbane - Grand Prix 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 31
|
Stævne navn |
Grand Prix 2 / Øst Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 marts 2009 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
09:16 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben TRITON og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer |
Indledende (4) |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:28.68 2007-07-09 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1990) 2:35.77 2008-07-31 |
|
Heat 1 (4) , Junior |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
288 |
3 |
Louise Houmann Larsen |
1995 |
9524AB |
NÆSTVED |
|
50m |
3:02.75 |
388 |
4 |
Christina H. Nielsen |
1993 |
9304AH |
VEST |
|
50m |
2:59.78 |
240 |
5 |
Ida Mentz-Jørgensen |
1995 |
9534AU |
HILLERØD |
|
50m |
3:00.57 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
90 |
2 |
Katrine Brahtz |
1995 |
9518AG |
AIF |
|
50m |
2:58.51 |
147 |
3 |
Katrine Petersen |
1994 |
9412AD |
GLADSAXE |
|
50m |
2:58.06 |
31 |
4 |
Donika Nikqi |
1994 |
9406AE |
GENTOFTE |
|
50m |
2:55.75 |
43 |
5 |
Mathilde Leth-Espensen |
1995 |
9548AE |
GI40HERMES |
|
50m |
2:57.29 |
63 |
6 |
Anne Frølund-Grangaard |
1996 |
9632AB |
LYNGBY |
|
50m |
2:58.23 |
286 |
7 |
Julie Brøggler |
1993 |
9354AP |
NÆSTVED |
|
50m |
2:59.31 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
153 |
1 |
Sif Szetu |
1994 |
9436AF |
GLADSAXE |
|
50m |
2:53.12 |
264 |
2 |
Ditte Damgaard |
1993 |
9382AE |
KALUNDBORG |
|
50m |
2:50.21 |
71 |
3 |
Anna Klüver Jepsen |
1993 |
9392AI |
LYNGBY |
|
50m |
2:48.78 |
187 |
4 |
Emilie Ormstrup |
1993 |
9396AJ |
TUNE |
|
50m |
2:45.48 |
25 |
5 |
Olivia Ane Frey |
1994 |
9466AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
2:46.65 |
101 |
6 |
Katrine Baht-Hagen |
1994 |
9458AI |
BIRKERØD |
|
50m |
2:49.85 |
239 |
7 |
Louise Hedmann Jacobsen |
1996 |
9624AB |
HILLERØD |
|
50m |
2:52.37 |
28 |
8 |
Laura Kragholm |
1995 |
9502AE |
GENTOFTE |
|
50m |
2:55.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
251 |
1 |
Amalie Andersen |
1991 |
9144AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:59.63 |
220 |
2 |
Julie Zachariasen |
1991 |
9124AH |
HELSINGØR |
|
50m |
2:56.70 |
38 |
3 |
Louise Fleron |
1990 |
9092AH |
GI40HERMES |
|
50m |
2:54.67 |
42 |
4 |
Julie Leth-Espensen |
1992 |
9274AF |
GI40HERMES |
|
50m |
2:40.50 |
424 |
5 |
Charlotte Jensen |
1992 |
9262AL |
SLANGERUP |
|
50m |
2:50.45 |
442 |
6 |
Kimmie Thorsen |
1992 |
9288AH |
FR.SUND |
|
50m |
2:55.69 |
179 |
7 |
Julie Damberg |
1992 |
9296AD |
GREVE |
|
50m |
2:58.88 |
257 |
8 |
Sigrid Jensen |
1990 |
9038AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
3:00.73 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
|