Program för PTC - Arena & Poseidon Team Cup 2015
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Startlist Event 17
|
Competition name |
Arena & Poseidon Team Cup 2015 |
|
Print Date |
05 september 2015 |
|
|
Competition place |
Lund |
|
Print Time |
09:47 |
|
|
Organizer |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
Pool |
25m |
|
|
|
|
|
Competition date |
04 september 2015 |
|
|
|
|
Event 17, 200m Medley Women 15-16 |
Finals (4) |
Approximate start 09:23 |
Heat 1 (4) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
391 |
1 |
Elin Melin |
2000 |
AB4800 |
POSEIDON |
|
25m |
2:50.34 |
44 |
2 |
Elin Lackegård |
2000 |
AR9600 |
SK HAJEN |
|
50m |
2:46.95 |
543 |
3 |
Ebba Bergström |
2000 |
AZ3200 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:45.76 |
381 |
4 |
Jenny Le |
2000 |
AP2800 |
POSEIDON |
|
25m |
2:44.09 |
433 |
5 |
Vickie Berg |
2000 |
AS2800 |
SK RAN |
|
25m |
2:44.13 |
647 |
6 |
Emilia Frederiksen |
2000 |
AJ8800 |
TRELLEBORG |
|
25m |
2:46.59 |
272 |
7 |
Gabriella Henriksson |
2000 |
AS8400 |
KLIPPAN |
|
25m |
2:49.17 |
268 |
8 |
Alice Bengtsson |
2000 |
AM0200 |
KLIPPAN |
|
25m |
2:51.38 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
17 |
1 |
Josefin Nilsson |
1999 |
AK4899 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
2:42.35 |
83 |
2 |
Amanda Dittlau |
2000 |
AN5200 |
HS |
|
25m |
2:40.29 |
93 |
3 |
Ebba Hallbäck |
2000 |
AL0600 |
HS |
|
25m |
2:39.18 |
610 |
4 |
Matilda Åkesson |
1999 |
AL9699 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:38.40 |
115 |
5 |
Hanna Lindahl |
2000 |
AN6200 |
HS |
|
25m |
2:38.60 |
166 |
6 |
Thelma Jöhncke |
1999 |
BM6299 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
2:39.96 |
215 |
7 |
Emmy Jämtin |
2000 |
AM5400 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:41.18 |
113 |
8 |
Emmie Lennberger |
2000 |
AN7200 |
HS |
|
25m |
2:43.22 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
145 |
1 |
Julia Stenhård |
2000 |
AN1200 |
HS |
|
25m |
2:37.39 |
296 |
2 |
Anna Grahovac |
1999 |
AM5899 |
MKK |
|
25m |
2:36.62 |
597 |
3 |
Alicia Norberg Randowo |
1999 |
AS4499 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:35.61 |
454 |
4 |
Felicia Huynh |
2000 |
AW8400 |
S 71 |
|
25m |
2:35.12 |
372 |
5 |
Sara Jendbro |
2000 |
BA7800 |
POSEIDON |
|
25m |
2:35.60 |
87 |
6 |
Alva Ericsson |
2000 |
AN8200 |
HS |
|
25m |
2:35.67 |
162 |
7 |
Maja Johansson |
1999 |
AW2899 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
2:37.24 |
392 |
8 |
Elin Moberg |
1999 |
AU2699 |
POSEIDON |
|
25m |
2:38.02 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
218 |
1 |
Ellen Lindeby |
1999 |
AB9699 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:33.78 |
440 |
2 |
Stina Lindberg |
2000 |
AC6200 |
SK RAN |
|
25m |
2:29.51 |
250 |
3 |
Ida Rosenius |
2000 |
AI7400 |
KARLSKRONA |
|
25m |
2:27.04 |
238 |
4 |
Tea Gladher |
2000 |
AB1400 |
KARLSKRONA |
|
25m |
2:25.32 |
452 |
5 |
Emilia Christiansen |
1999 |
AL8499 |
S 71 |
|
25m |
2:26.40 |
95 |
6 |
Rebecca Hesslevik |
2000 |
AZ0800 |
HS |
|
25m |
2:29.10 |
497 |
7 |
Madeleine Grönberg |
1999 |
AH3699 |
SK TRITON |
|
25m |
2:31.16 |
21 |
8 |
Olivia Ülger |
2000 |
AK3800 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
2:34.61 |
Generated by WinGrodan 1.24.00 |
Print Date |
05 september 2015 |
Licensed to: Simklubben Poseidon |
Print Time |
09:47 |
|