Program för NUSS Äldre och Yngre (50m) 2015
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 2
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 |
|
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
15:16 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juli 2015 |
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer 14-15 |
Finaler (10) |
14 - 15 år: Anna Eriksson (1999) 29.71 2013-07-05 |
|
Heat 1 (10) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
258 |
1 |
Amanda Löfdahl |
2001 |
AQ0201 |
KUNGÄLV |
|
25m |
50.96 |
59 |
2 |
Maria Skår |
2000 |
|
Fauske SK |
|
50m |
44.31 |
170 |
3 |
Ebba Wilhelmsson |
2001 |
AJ8401 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
41.98 |
252 |
4 |
Julia Voss |
2001 |
BR7401 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
41.43 |
136 |
5 |
Matilda Brink |
2001 |
AJ2401 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
41.56 |
21 |
6 |
Celine Gramstad |
2000 |
|
Madla SK |
|
50m |
43.64 |
558 |
7 |
Nora Johansson |
2001 |
AI1201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
47.68 |
372 |
8 |
Isabelle Asserståhl |
2000 |
AZ4600 |
MASS |
|
25m |
54.01 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
105 |
1 |
Astrid Svedberg |
2001 |
AV5801 |
ELFSBORG |
|
25m |
40.48 |
543 |
2 |
Thea Ekström |
2001 |
AW5801 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
40.32 |
64 |
3 |
Emelie Sofie Olsen |
2001 |
|
Fauske SK |
|
50m |
38.20 |
25 |
4 |
Amalie Nyhelm-Grytnes |
2001 |
|
Madla SK |
|
50m |
37.58 |
608 |
5 |
Evelina Rydén |
2000 |
BM2400 |
ÖSA |
|
25m |
37.63 |
641 |
6 |
Ellen Eriksson |
2001 |
BP7201 |
HK SIM |
|
25m |
39.48 |
638 |
7 |
Emelie Larsson |
2000 |
AY8600 |
SOLSTA |
|
25m |
40.33 |
99 |
8 |
Hannah Lornell |
2000 |
AI3200 |
ELFSBORG |
|
25m |
40.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
234 |
1 |
Anna Hamrin |
2000 |
BE3600 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
37.16 |
394 |
2 |
Ebba Eriksson |
2000 |
AM1600 |
NKK |
|
25m |
36.66 |
238 |
3 |
Isabella Källén |
2001 |
BR6401 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
36.42 |
48 |
4 |
Maja Baugerod |
2001 |
|
Sandefjord |
|
50m |
36.17 |
61 |
5 |
Andrea Rossi |
2001 |
|
Fauske SK |
|
50m |
36.29 |
12 |
6 |
Mia Stinessen |
2000 |
|
Tromsø SK |
|
50m |
36.43 |
108 |
7 |
Elin Trollsfjord |
2001 |
BE6601 |
ELFSBORG |
|
25m |
37.09 |
246 |
8 |
Sophia Stickel |
2001 |
AY8601 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
37.21 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
317 |
1 |
Alice Thörnros |
2001 |
AT8601 |
LASS |
|
25m |
35.82 |
100 |
2 |
Lina Maltesson |
2000 |
BF0600 |
ELFSBORG |
|
25m |
35.48 |
340 |
3 |
Elin Carlsson |
2001 |
AV0201 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
35.12 |
348 |
4 |
Lisa Rydelius |
2001 |
AF8401 |
LUDVIKA SS |
|
50m |
34.89 |
279 |
5 |
Ida Frössberg |
2000 |
BF3800 |
LASS |
|
25m |
35.02 |
645 |
6 |
Jennie Lundgren |
2001 |
AG2401 |
HK SIM |
|
25m |
35.40 |
92 |
7 |
Alma Johansson |
2001 |
BE9401 |
ELFSBORG |
|
50m |
35.70 |
79 |
8 |
Matilda Mild |
2001 |
AK1401 |
ANDERSTORP |
|
50m |
36.03 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
577 |
1 |
Ebba Bergström |
2000 |
AZ3200 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
34.73 |
49 |
2 |
Helene Samuelsson |
2001 |
|
Sandefjord |
|
50m |
34.65 |
182 |
3 |
Julia Rosebrink |
2000 |
AO1200 |
KARLSBORG |
|
25m |
34.62 |
550 |
4 |
Malin Eklund |
2001 |
AL9201 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
34.53 |
67 |
5 |
Marit Aakre |
2000 |
|
Bergkam. |
|
50m |
34.60 |
261 |
6 |
Alice Almén |
2001 |
AI0801 |
LASS |
|
50m |
34.63 |
6 |
7 |
Lena Dyrkolbotn |
2000 |
|
Karmøy SK |
|
50m |
34.66 |
91 |
8 |
Linea Holström |
2000 |
AC4600 |
ELFSBORG |
|
25m |
34.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
555 |
1 |
Karolin Holmberg |
2001 |
AG5201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
34.30 |
47 |
2 |
Pia Haavik |
2001 |
|
Sandefjord |
|
50m |
34.26 |
46 |
3 |
Hanna Nordahl-Bakkland |
2001 |
|
Sandefjord |
|
50m |
34.10 |
380 |
4 |
Elsa Jörstam |
2001 |
AR4601 |
MASS |
|
25m |
33.92 |
344 |
5 |
Moa Holmström |
2001 |
AD0201 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
34.02 |
70 |
6 |
Adna Drincic |
2001 |
AP5201 |
ALVESTA SS |
|
50m |
34.22 |
571 |
7 |
Emelie Ångström |
2001 |
AN8201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
34.26 |
109 |
8 |
Filippa Trollsfjord |
2001 |
BE4601 |
ELFSBORG |
|
25m |
34.38 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
655 |
1 |
Clara Lönnberg |
2001 |
AF9801 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
33.84 |
198 |
2 |
Michaela Thyberg |
2000 |
AL6600 |
KARLSTAD |
|
25m |
33.66 |
152 |
3 |
Fanny Klasson |
2001 |
AJ4401 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
33.58 |
86 |
4 |
Janka Deák |
2000 |
BF7400 |
ELFSBORG |
|
25m |
33.43 |
444 |
5 |
Tilda Eklund |
2000 |
AH3200 |
SKURU IK |
|
25m |
33.48 |
570 |
6 |
Ebba Vongheer |
2000 |
BG6600 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
33.59 |
22 |
7 |
Malin Ettrup |
2000 |
|
Madla SK |
|
50m |
33.72 |
609 |
8 |
Sandra Rääf |
2000 |
AW8200 |
ÖSA |
|
50m |
33.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
318 |
1 |
Erika Tudegård |
2001 |
AR8801 |
LASS |
|
50m |
33.27 |
536 |
2 |
Elsa Sellmo |
2000 |
AP1200 |
HVETLANDA |
|
25m |
32.89 |
132 |
3 |
Agnes Arberg |
2001 |
AF6201 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
32.66 |
605 |
4 |
Ida Nederman |
2000 |
AU7400 |
ÖSA |
|
50m |
32.38 |
313 |
5 |
Matilda Savén |
2000 |
BI0400 |
LASS |
|
50m |
32.53 |
480 |
6 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
AQ0801 |
SKK |
|
25m |
32.70 |
219 |
7 |
Sofia Bekken |
2001 |
AE6601 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
32.95 |
299 |
8 |
Hilda Linné |
2000 |
BG1800 |
LASS |
|
50m |
33.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
473 |
1 |
Amanda Eriksson |
2001 |
AH9801 |
SKK |
|
25m |
32.22 |
112 |
2 |
Tilda Öman |
2000 |
AI7200 |
ELFSBORG |
|
25m |
32.11 |
453 |
3 |
Signe Nordegren |
2000 |
AO6800 |
SKURU IK |
|
25m |
32.00 |
606 |
4 |
Lina Nederman |
2000 |
AP0600 |
ÖSA |
|
50m |
31.71 |
541 |
5 |
Felicia Claesén |
2001 |
BO4201 |
VÄSTERVIK |
|
50m |
31.85 |
111 |
6 |
Sofie Wirfalk |
2000 |
AB2800 |
ELFSBORG |
|
50m |
32.08 |
524 |
7 |
Annie Lätt |
2001 |
AO0601 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
32.12 |
273 |
8 |
Vendela Bergdahl |
2000 |
AS3800 |
LASS |
|
25m |
32.24 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
528 |
1 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
AA2600 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
31.40 |
26 |
2 |
Aida Shoghl |
2001 |
|
Madla SK |
|
50m |
30.98 |
496 |
3 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
AL3800 |
SKK |
|
25m |
30.19 |
83 |
4 |
Michelle Berntsson |
2000 |
BD6200 |
ELFSBORG |
|
25m |
28.92 |
10 |
5 |
Ellen Fagermo |
2000 |
|
Narvik SK |
|
25m |
30.05 |
225 |
6 |
Linnea Dunberg |
2000 |
AE8200 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
30.90 |
482 |
7 |
Elsa Nordström |
2001 |
AV9401 |
SKK |
|
25m |
31.09 |
101 |
8 |
Emelie Melin |
2000 |
AK9600 |
ELFSBORG |
|
25m |
31.47 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
03 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:16 |
|