Program för Kringelsim 2015
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 10
|
Tävling |
Kringelsim 2015 |
|
Utskriftsdatum |
14 februari 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
08:08 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
14 februari 2015 |
|
|
|
|
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar |
Finaler (5) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
228 |
3 |
Jacob Lange |
2002 |
AR5702 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
|
114 |
4 |
Aron Alexanderson |
2003 |
AT0103 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
17 |
5 |
Juan Esbjörnsson |
2002 |
AQ6902 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
194 |
1 |
Linus Öberg |
2003 |
AK1703 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
174 |
2 |
Jonathan Pålsson |
2002 |
AR5902 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
4:08.40 |
146 |
3 |
Jesper Holmström |
2003 |
AO4903 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:59.59 |
44 |
4 |
Filip Novacic |
2003 |
AQ5703 |
DANDERYD |
|
25m |
3:49.51 |
139 |
5 |
Martin Hallbäck |
2001 |
AP8101 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:49.69 |
164 |
6 |
Viktor Malmring |
2003 |
AO7903 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
4:07.76 |
116 |
7 |
Gustav Annas |
2003 |
AL0303 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
183 |
8 |
Daner Tapia |
2005 |
AG9305 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
149 |
1 |
Ludvig Jansson |
2002 |
AI0902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:34.40 |
123 |
2 |
William Bernhardsson |
2002 |
AI4702 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:32.04 |
375 |
3 |
Kiflom Mogos |
2001 |
AQ1901 |
SPIF SF |
|
25m |
3:27.95 |
5 |
4 |
Emil Lundgren |
2000 |
AI4500 |
ARVIKA SS |
|
25m |
3:24.96 |
253 |
5 |
Sebastian Soume |
2001 |
AE2901 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
3:25.24 |
368 |
6 |
Elias Hysing |
2000 |
AR1500 |
SPIF SF |
|
25m |
3:31.76 |
38 |
7 |
Oskar Arvidsson |
2002 |
AN5902 |
DANDERYD |
|
25m |
3:32.05 |
156 |
8 |
Alexander Lehtonen Hebert |
2002 |
AO9102 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:41.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
338 |
1 |
Leonardo Montes |
2002 |
AN2902 |
SS04 |
|
25m |
3:10.88 |
102 |
2 |
Alexej Potorochyn |
1999 |
AX2399 |
NYKÖPING |
|
25m |
3:04.21 |
163 |
3 |
Jonas Malmring |
2001 |
AO1701 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:01.86 |
54 |
4 |
Anton Adelöw |
2001 |
AI5901 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:59.13 |
295 |
5 |
Niklas Steinholtz |
2000 |
AK4100 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
3:01.35 |
360 |
6 |
Martin Falk |
1999 |
AC1199 |
SPIF SF |
|
25m |
3:02.54 |
283 |
7 |
Algot Lindwall |
2002 |
AJ4102 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
3:06.56 |
261 |
8 |
Philip Welin-Berger |
1999 |
AF3199 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
3:16.32 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
252 |
1 |
Daniel Soume |
1996 |
AI6596 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:50.77 |
242 |
2 |
Hampus Ny |
1990 |
AP1190 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:42.68 |
177 |
3 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
AR0798 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:37.15 |
217 |
4 |
Ludwig Hareskog |
1998 |
AH5398 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:24.45 |
324 |
5 |
Edward Eliasson |
1997 |
AP5397 |
SS04 |
|
25m |
2:33.21 |
209 |
6 |
Erik Brandt |
1999 |
AD5999 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:40.80 |
326 |
7 |
Jens Haraldsson |
1996 |
AR8996 |
SS04 |
|
25m |
2:47.33 |
401 |
8 |
Ulf Hedin |
1958 |
AA7958 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:55.00 |
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
14 februari 2015 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
08:08 |
|