Program för Grand Prix 3 Final
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Session 3 Sunday 19 April 2015 09.00
Heatlista Gren 23
|
Tävling |
Swedish Grand Prix 3 |
|
Utskriftsdatum |
19 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
08:10 |
|
|
Arrangör |
SSF/Jönköpings SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
18 april 2015 |
|
|
|
|
Gren 23, 100m Backstroke Women |
Försök (3) |
NR: Mie Östergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 |
SR: Sarah Sjöström (1993) 59.98 2015-04-04 |
JSR: Sarah Sjöström (1993) 1:00.74 2009-08-01 |
VM: 1:01,25 Univ: 1:02,21 JVM: 1:02,82 EG: 1:04,24 EYOF: 1:07,51 |
|
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
|
206 |
1 |
Malin Wallén |
1997 |
AZ7897 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:10.40 |
300 |
2 |
Victoria Åberg |
2001 |
AL7201 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:08.95 |
114 |
3 |
Clara Vater |
1997 |
AH7497 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:06.60 |
192 |
4 |
Marlene Pavlu Lewin |
1997 |
AH9497 |
SKURU IK |
|
50m |
1:04.78 |
96 |
5 |
Josefin Lewton |
1997 |
BF0297 |
KALMAR SS |
|
50m |
1:06.18 |
248 |
6 |
Amanda Granborg |
1999 |
AE7699 |
SK TRITON |
|
50m |
1:07.82 |
134 |
7 |
Anna Miram |
1999 |
AG7299 |
LUDVIKA SS |
|
50m |
1:09.30 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
|
200 |
1 |
Elin Grenholm |
1999 |
AR2899 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:09.80 |
236 |
2 |
Lina Johansson |
1994 |
AF0694 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:08.79 |
87 |
3 |
Johanna Pettersson |
1996 |
AL2696 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:06.56 |
130 |
4 |
Lova Andersson |
2000 |
AA3600 |
LJUNGBY SS |
|
50m |
1:04.71 |
251 |
5 |
Linnéa Olsson |
1994 |
BX0494 |
SK TRITON |
|
50m |
1:05.45 |
97 |
6 |
Linnea Wranå |
1998 |
AO1898 |
KALMAR SS |
|
50m |
1:07.38 |
52 |
7 |
Lina Rosvall |
1997 |
AC2897 |
HS |
|
50m |
1:09.20 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
|
88 |
1 |
Elin Ristl |
1999 |
AD1499 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:09.59 |
62 |
2 |
Josefine Almvret |
1999 |
AA0699 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:08.12 |
304 |
3 |
Dinah Jönsson |
1998 |
AN6498 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:06.51 |
152 |
4 |
Jessica Eriksson |
1995 |
AH0895 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:04.65 |
93 |
5 |
Miranda Arvidsson |
1998 |
AJ5298 |
KALMAR SS |
|
50m |
1:05.17 |
280 |
6 |
Felicia Hedman |
1995 |
BR6895 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:06.90 |
92 |
7 |
Klara Thormalm |
1998 |
AA4898 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:09.13 |
230 |
8 |
Hilma Ramdén |
2000 |
AF4600 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:10.90 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
19 april 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
08:10 |
|