Startliste for Grand Prix 3 Final
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Gren 4, 100m Breaststroke Women |
NR: Rikke Möller-Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
SR: Jennie Johansson (1988) 1:06.68 2013-04-27 |
JSR: Joline Höstman (1988) 1:07.79 2008-06-06 |
VM: 1:08,36 Univ: 1:09,75 JVM: 1:10,08 EG: 1:12,16 EYOF: 1:16,52 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 43 | Hansson Sophie | 1998 | HS | AM1298 | 50 m | 1:09.45 | |
2 | 234 | Eriksson Jessica | 1993 | SÖDERTÖRN | AT2293 | 50 m | 1:09.94 | |
3 | 122 | Ekström Vilma | 1994 | LASS | AE4494 | 50 m | 1:10.10 | |
4 | 197 | Billquist Jessica | 1996 | SPÅRVÄGEN | AV1496 | 50 m | 1:10.11 | |
5 | 161 | Wallberg Sara | 1999 | NKK | AJ2899 | 50 m | 1:12.04 | |
6 | 92 | Thormalm Klara | 1998 | JÖNKÖPING | AA4898 | 50 m | 1:12.21 | |
7 | 157 | Salih Milana | 1997 | SK NEPTUN | AX4697 | 50 m | 1:12.64 | |
8 | 292 | Brunzell Hannah | 2001 | VÄSTERÅS | AP6801 | 50 m | 1:12.71 | |
9 | 239 | Lillieström Fanny D | 1989 | SÖDERTÖRN | AI2489 | 50 m | 1:12.95 | |
10 | 213 | Sandgren Ulrica | 1994 | SUNDSVALL | AW2494 | 50 m | 1:13.23 | |
11 | 120 | Bergström Therése | 1987 | LASS | AM9687 | 50 m | 1:13.78 | |
12 | 164 | Berglund Olivia | 1998 | POSEIDON | AR9898 | 50 m | 1:14.00 | |
13 | 288 | Wahlund Emma | 1998 | VÄSBY SS | AB5298 | 50 m | 1:14.13 | |
14 | 241 | Speiner Caroline | 1994 | SÖDERTÖRN | AZ0294 | 50 m | 1:14.22 | |
15 | 267 | Johansson Emelie | 1996 | TÄBY SIM | AN2496 | 50 m | 1:14.30 | |
16 | 33 | Reinhold Viktoria | 1996 | GÖTEBORG | AW9696 | 50 m | 1:14.60 | |
17 | 154 | Lindberg Linnea | 1996 | SK NEPTUN | AL7696 | 50 m | 1:14.95 | |
18 | 253 | Ståhl Moa | 1995 | SK TRITON | AV4695 | 50 m | 1:14.95 | |
19 | 224 | Christensen Erica | 1997 | SÖDERTÄLJE | AO5897 | 50 m | 1:15.02 | |
20 | 58 | Juliusson Klara | 1997 | HÖGANÄS SS | AH3897 | 50 m | 1:15.13 | |
21 | 44 | Holm Johanna | 1996 | HS | AI7896 | 50 m | 1:15.21 | |
22 | 52 | Rosvall Lina | 1997 | HS | AC2897 | 50 m | 1:15.29 | |
23 | 256 | Wingren Lina | 1996 | SK TRITON | AQ7896 | 50 m | 1:15.37 | |
24 | 290 | Berggren Lina | 1998 | VÄSTERÅS | AB7698 | 50 m | 1:15.45 | |
25 | 326 | Niklasson Johanna | 1996 | UDDEVALLA | AQ6896 | 50 m | 1:15.66 | |
26 | 297 | Persson Andréa | 1999 | VÄSTERÅS | AB5899 | 50 m | 1:15.89 | |
27 | 28 | Persson Amanda | 1996 | FILIPSTAD | AA5296 | 50 m | 1:16.01 | |
28 | 156 | Nilsson Alexandra | 1998 | SK NEPTUN | AJ5498 | 50 m | 1:16.12 | |
29 | 204 | Strömstedt Fanny | 1996 | SPÅRVÄGEN | AK4696 | 50 m | 1:16.14 | |
30 | 317 | Segerbrand Tiffani | 1999 | SS04 | AI0699 | 50 m | 1:16.25 | |
31 | 318 | Thurfjell Julia | 1994 | SS04 | BG3894 | 50 m | 1:16.38 | |
32 | 332 | Dunberg Linnea | 2000 | VARBERG | AE8200 | 50 m | 1:16.47 | |
33 | 72 | Atzmannstorfer Nilla | 1998 | JÖNKÖPING | AB6498 | 50 m | 1:16.52 | |
34 | 61 | Wittström Amanda | 1997 | HÖGANÄS SS | BO0497 | 50 m | 1:16.68 | |
35 | 172 | Jönsson Victoria | 1999 | S 71 | AS7499 | 50 m | 1:16.68 | |
36 | 80 | Johansson Wilma | 2001 | JÖNKÖPING | AT7401 | 50 m | 1:16.77 | |
37 | 211 | Wallenborg Caroline | 2000 | SKK | AL3800 | 50 m | 1:16.83 | |
38 | 48 | Möller Josefine | 1996 | HS | AN5296 | 50 m | 1:17.94 | |
39 | 199 | Fährlin Agnes | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR1498 | 50 m | 1:18.07 | |
40 | 316 | Norén Sophia | 1998 | SS04 | AN9698 | 50 m | 1:18.79 | |
41 | 243 | Andersson Fanny | 1997 | SK TRITON | AO9497 | 50 m | 1:17.81 | RES |
42 | 135 | Brinkhagen Julia | 1999 | SK LÖDDE | AM3299 | 50 m | 1:18.40 | RES |
43 | 124 | Gidlöf Emelie | 1997 | LASS | AF6697 | 50 m | 1:18.67 | RES |
44 | 171 | Huynh Felicia | 2000 | S 71 | AW8400 | 50 m | 1:18.71 | RES |
45 | 137 | Ranevi Louise | 1999 | SK LÖDDE | AI3299 | 50 m | 1:18.73 | RES |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 07:05 |