Program för Grand Prix 1
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Session 3 Sunday 25 January 2014 09.00
Startlist Event 32
|
Competition name |
Swedish Grand Prix 1 |
|
Print Date |
25 January 2015 |
|
|
Competition place |
Uppsala |
|
Print Time |
08:32 |
|
|
Organizer |
SSF/Upsala S |
|
|
|
|
|
Pool |
50m |
|
|
|
|
|
Competition date |
24 January 2015 |
|
|
|
|
Event 32, 200m Backstroke Men |
Heats (4) |
World Seniors: Aaron Peirsol (1983) 1:51.92 2009-07-31 |
Europe Seniors: Radoslaw Kawecki (1991) 1:54.24 2012-08-02 |
Nation Seniors: Mattias Carlsson (1990) 1:59.29 2014-04-10 |
Nation Juniors: Axel Pettersson (1995) 2:00.41 2014-04-27 |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
NAT |
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
3 |
Melker Olsson |
2000 |
AC5100 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:26.66 |
23 |
4 |
Axel Brorsson |
1996 |
AX9396 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:24.78 |
92 |
5 |
Oskar Hoff |
1998 |
AH0198 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:25.58 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
NAT |
Pool |
Time |
|
209 |
1 |
Filip Hedman |
1998 |
AO1598 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:21.53 |
168 |
2 |
Alexander Kesenci |
1995 |
AK7195 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:17.36 |
182 |
3 |
David Lind |
1994 |
AK6994 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:14.93 |
208 |
4 |
Oskar Ericsson |
1997 |
AF9397 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:06.06 |
86 |
5 |
Oskar Johansson |
1993 |
AY7593 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
2:11.72 |
97 |
6 |
David Schön Svensson |
1993 |
AD8993 |
SK LAXEN |
|
50m |
2:15.77 |
206 |
7 |
Olle Sköld |
1999 |
AK4599 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
2:18.56 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
NAT |
Pool |
Time |
|
154 |
1 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
AR0798 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:19.30 |
99 |
2 |
Anton Andersson |
1993 |
AC1593 |
LASS |
|
50m |
2:16.69 |
119 |
3 |
Patrik Löfgren |
1996 |
AA4396 |
MASS |
|
50m |
2:13.50 |
34 |
4 |
Petter Fredriksson |
1997 |
AJ4197 |
SK HAJEN |
|
50m |
2:02.50 |
103 |
5 |
Pontus Palmqvist |
1991 |
AV7391 |
LASS |
|
50m |
2:11.01 |
185 |
6 |
Erik Reinholdz |
1997 |
AF2397 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:15.60 |
165 |
7 |
Erik Brandt |
1999 |
AD5999 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:18.11 |
21 |
8 |
Sean Johansson |
1997 |
AO1197 |
SK ENA |
|
50m |
2:22.45 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
NAT |
Pool |
Time |
|
48 |
1 |
Eric Schollin |
1997 |
AF2597 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
2:18.59 |
109 |
2 |
Gustav Hellqvist |
1995 |
AG3595 |
MKK |
|
50m |
2:16.58 |
183 |
3 |
Anton Marijanovic |
2000 |
AG0100 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:13.22 |
71 |
4 |
Axel Pettersson |
1995 |
AE8995 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:00.41 |
227 |
5 |
Samuel Törnqvist |
1997 |
AI6197 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:10.19 |
102 |
6 |
Daniel Olsson |
1996 |
AF0396 |
LASS |
|
50m |
2:15.52 |
93 |
7 |
Hampus Svensson |
1999 |
AE5199 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:18.04 |
68 |
8 |
David Larsson |
1996 |
AH7196 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:21.56 |
Generated by WinGrodan 1.23.00 |
Print Date |
25 January 2015 |
Licensed to: Upsala Simsällskap |
Print Time |
08:32 |
|