Program för Grand Prix 1
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Session 3 Sunday 25 January 2014 09.00
Startlist Event 24
|
Competition name |
Swedish Grand Prix 1 |
|
Print Date |
25 January 2015 |
|
|
Competition place |
Uppsala |
|
Print Time |
08:32 |
|
|
Organizer |
SSF/Upsala S |
|
|
|
|
|
Pool |
50m |
|
|
|
|
|
Competition date |
24 January 2015 |
|
|
|
|
Event 24, 50m Backstroke Men |
Heats (4) |
World Seniors: Liam Tancock (1985) 24.04 2009-08-02 |
Europe Seniors: Liam Tancock (1985) 24.04 2009-08-02 |
Nation Seniors: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008-07-16 |
Nation Juniors: Axel Pettersson (1995) 26.18 2014-04-27 |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
NAT |
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
3 |
Melker Olsson |
2000 |
AC5100 |
ELFSBORG |
|
50m |
31.46 |
185 |
4 |
Erik Reinholdz |
1997 |
AF2397 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
31.06 |
21 |
5 |
Sean Johansson |
1997 |
AO1197 |
SK ENA |
|
50m |
31.17 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
NAT |
Pool |
Time |
|
48 |
1 |
Eric Schollin |
1997 |
AF2597 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
29.80 |
93 |
2 |
Hampus Svensson |
1999 |
AE5199 |
LANDSKRONA |
|
50m |
29.41 |
209 |
3 |
Filip Hedman |
1998 |
AO1598 |
TÄBY SIM |
|
50m |
28.34 |
223 |
4 |
Michail Papantoniou |
1997 |
AX7397 |
VÄSBY SS |
|
50m |
26.66 |
1 |
5 |
David Pendergast |
1994 |
|
UCD |
IRL |
50m |
27.00 |
102 |
6 |
Daniel Olsson |
1996 |
AF0396 |
LASS |
|
50m |
28.66 |
136 |
7 |
Elias Gausel |
1996 |
AE1196 |
S 02 |
|
50m |
29.66 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
NAT |
Pool |
Time |
|
23 |
1 |
Axel Brorsson |
1996 |
AX9396 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
29.77 |
33 |
2 |
Alexander Triantafillou |
1997 |
AG5597 |
GÖTEBORG |
|
50m |
29.09 |
227 |
3 |
Samuel Törnqvist |
1997 |
AI6197 |
VÄSBY SS |
|
50m |
28.31 |
34 |
4 |
Petter Fredriksson |
1997 |
AJ4197 |
SK HAJEN |
|
50m |
26.35 |
103 |
5 |
Pontus Palmqvist |
1991 |
AV7391 |
LASS |
|
50m |
26.86 |
114 |
6 |
Robin Andréasson |
1988 |
AN7788 |
MASS |
|
50m |
28.58 |
206 |
7 |
Olle Sköld |
1999 |
AK4599 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
29.61 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
NAT |
Pool |
Time |
|
109 |
1 |
Gustav Hellqvist |
1995 |
AG3595 |
MKK |
|
50m |
29.73 |
11 |
2 |
Philip Hanley |
1995 |
|
UCD |
IRL |
50m |
28.89 |
47 |
3 |
Mika Persson |
1998 |
AM7798 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
28.05 |
71 |
4 |
Axel Pettersson |
1995 |
AE8995 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
26.18 |
238 |
5 |
Mattias Carlsson |
1990 |
AP3590 |
UDDEVALLA |
|
50m |
26.74 |
97 |
6 |
David Schön Svensson |
1993 |
AD8993 |
SK LAXEN |
|
50m |
28.46 |
168 |
7 |
Alexander Kesenci |
1995 |
AK7195 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
29.58 |
50 |
8 |
Fredrik Hansen |
1992 |
AR0192 |
SS IDEN |
|
50m |
30.77 |
Generated by WinGrodan 1.23.00 |
Print Date |
25 January 2015 |
Licensed to: Upsala Simsällskap |
Print Time |
08:32 |
|