Startliste for RSK International
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 5
|
Stævne navn |
RSK International 2014 |
|
Udskriftsdato |
30 november 2014 |
|
|
Stævne by |
Ringe |
|
Udskriftstidspunkt |
08:45 |
|
|
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub (RSK) |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 november 2014 |
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer |
Finaler (9) |
Heat 1 (9) (Årg. 2005-2014) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
539 |
1 |
Anna Ryet |
2005 |
0516AG |
RINGE |
|
25m |
48.32 |
255 |
2 |
Nele Monse |
2005 |
|
NORDHORN |
|
25m |
47.55 |
448 |
3 |
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
0578AE |
NYBORG |
|
25m |
39.74 |
512 |
4 |
Freja Johansen |
2006 |
|
RINGE |
|
25m |
47.53 |
97 |
5 |
Sandy Ngoc Hoang Tran |
2005 |
0536AH |
FREM |
|
25m |
47.73 |
390 |
6 |
Rikke Bruun-Petersen |
2005 |
|
TOMMERUP |
|
25m |
48.71 |
|
|
Heat 2 (9) (Årg. 2004-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
497 |
1 |
Marinella Christiansen |
2004 |
0408AN |
RINGE |
|
25m |
43.98 |
253 |
2 |
Sina Kamps |
2004 |
320902 |
NORDHORN |
|
25m |
41.13 |
415 |
3 |
Helga Bak |
2004 |
0494AA |
NYBORG |
|
25m |
36.78 |
427 |
4 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
0482AG |
NYBORG |
|
25m |
39.00 |
91 |
5 |
Emilie Podiss Petersen |
2004 |
0404AO |
FREM |
|
25m |
42.97 |
421 |
6 |
Freja S. Falkenstrøm |
2004 |
0434AK |
NYBORG |
|
25m |
45.40 |
|
|
Heat 3 (9) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
32 |
1 |
Liva Busk |
2003 |
0346AI |
SVENDBORG |
|
25m |
37.40 |
66 |
2 |
Johanne A Andersson |
2003 |
0302AD |
FREM |
|
25m |
35.38 |
494 |
3 |
Caroline Broholm |
2003 |
0338AA |
RINGE |
|
25m |
33.99 |
507 |
4 |
Line Vestergaard Hansen |
2003 |
0334AR |
RINGE |
|
25m |
35.33 |
49 |
5 |
Ghita Ross Rasmussen |
2003 |
0362AQ |
SVENDBORG |
|
25m |
37.01 |
544 |
6 |
Julie T. Sørensen |
2003 |
0354AC |
RINGE |
|
25m |
38.19 |
|
|
Heat 4 (9) (Årg. 2002-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
264 |
1 |
Anna Portheine |
2002 |
311063 |
NORDHORN |
|
25m |
32.73 |
499 |
2 |
Alma Thrige Dyrehauge |
2002 |
0226AG |
RINGE |
|
25m |
32.19 |
530 |
3 |
Caroline Mogensen |
2002 |
0276AL |
RINGE |
|
25m |
31.59 |
41 |
4 |
Katarina Holse |
2002 |
0228AC |
SVENDBORG |
|
25m |
31.91 |
53 |
5 |
Anna Bredal Storgaard |
2002 |
0228AF |
SVENDBORG |
|
25m |
32.46 |
103 |
6 |
Anna Kaarill |
2002 |
0226AY |
MUNKEBO |
|
25m |
34.81 |
|
|
Heat 5 (9) (Årg. 2001-2001) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
509 |
1 |
Camille Hertzog |
2001 |
0176AG |
RINGE |
|
25m |
32.01 |
243 |
2 |
Alina Bohlen |
2001 |
277060 |
NORDHORN |
|
25m |
31.31 |
516 |
3 |
Karoline Kjær |
2001 |
0114AB |
RINGE |
|
25m |
29.92 |
511 |
4 |
Louise Høyer-Nissen |
2001 |
0178AO |
RINGE |
|
25m |
30.37 |
58 |
5 |
Caroline Worrell |
2001 |
0102AD |
SVENDBORG |
|
25m |
31.70 |
517 |
6 |
Alberte Korsgaard |
2001 |
0174AN |
RINGE |
|
25m |
32.29 |
|
|
Heat 6 (9) (Årg. 2000-2000) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
35 |
1 |
Freya Ellehus |
2000 |
0076AJ |
SVENDBORG |
|
25m |
30.80 |
484 |
2 |
Nicoline Ahrentsen |
2000 |
0016AA |
RINGE |
|
25m |
29.42 |
480 |
3 |
Amalie Pedersen |
2000 |
0062AU |
RINGE |
|
25m |
29.19 |
430 |
4 |
Therese Hovgaard Jensen |
2000 |
0058AL |
NYBORG |
|
25m |
29.37 |
87 |
5 |
Freja Nicholas |
2000 |
0084AN |
FREM |
|
25m |
30.07 |
45 |
6 |
Emilie Madsen |
2000 |
0066AW |
SVENDBORG |
|
25m |
31.76 |
|
|
Heat 7 (9) (Årg. 1999-1999) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
465 |
1 |
Emma Hansen |
1999 |
9986AJ |
OSK |
|
25m |
29.82 |
479 |
2 |
Anna Hertzog |
1999 |
9966AJ |
RINGE |
|
25m |
29.05 |
272 |
3 |
Clara Schiphorst |
1999 |
231072 |
NORDHORN |
|
25m |
28.55 |
283 |
4 |
Amalie Müller Lindemann |
1999 |
9966AW |
Berns |
|
25m |
28.72 |
481 |
5 |
Stine Madsen |
1999 |
9972AC |
RINGE |
|
25m |
29.63 |
37 |
6 |
Frida Frydendal |
1999 |
9952AL |
SVENDBORG |
|
25m |
30.55 |
|
|
Heat 8 (9) (Årg. 1998-1998) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
501 |
1 |
Helene Grønnegaard |
1998 |
9816AG |
RINGE |
|
25m |
29.87 |
483 |
2 |
Anne Sofie Jørgensen |
1998 |
9892AA |
RINGE |
|
25m |
28.87 |
285 |
3 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
Berns |
|
25m |
27.87 |
282 |
4 |
Mia Jensen |
1998 |
9848AZ |
Berns |
|
25m |
28.67 |
280 |
5 |
Pernille Luise Kellmann |
1998 |
9832AA |
Berns |
|
25m |
28.89 |
554 |
6 |
Petrine Stryhn |
1998 |
9892BA |
Berns |
|
25m |
30.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
259 |
1 |
Catharina Mundt |
1997 |
231068 |
NORDHORN |
|
25m |
30.39 |
486 |
2 |
Andrea Aagaard |
1996 |
9663AD |
RINGE |
|
25m |
29.32 |
273 |
3 |
Friderike Schiphorst |
1996 |
159285 |
NORDHORN |
|
25m |
29.00 |
302 |
4 |
Helene Jørgensen |
1995 |
9598AB |
Berns |
|
25m |
29.30 |
431 |
5 |
Stine Johansen |
1997 |
9792AE |
NYBORG |
|
25m |
29.40 |
106 |
6 |
Lise Meng |
1994 |
9404AR |
MUNKEBO |
|
25m |
30.56 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
30 november 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:45 |
|