Startliste for DM-K & DJM-K 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag indledende
Seedede heat Løb 44
|
Stævne navn |
DM-K & DJM-K |
|
Udskriftsdato |
23 november 2014 |
|
|
Stævne by |
Bellahøj |
|
Udskriftstidspunkt |
08:11 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 november 2014 |
|
|
|
|
Løb 44, 200m Frisvømning Damer |
Indledende (8) |
Europarekord Senior: Frederica Pellegrini (1988) 1:51.17 2009-12-13 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:52.26 2013-08-07 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 2013-12-15 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
494 |
2 |
Frederikke Asfeldt |
1999 |
9996AD |
HERNING |
|
25m |
2:19.25 |
450 |
3 |
Thit Bondo |
2000 |
0068AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:14.90 |
335 |
4 |
Eline Victoria Rasmussen |
2000 |
0076AC |
KVIK |
|
25m |
2:14.85 |
620 |
5 |
Alberte M Hansen |
2000 |
0004AC |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:14.86 |
219 |
6 |
Mai Andersen |
2000 |
0072AS |
HOLBÆK |
|
25m |
2:15.25 |
631 |
7 |
Xenia Huryn |
2000 |
0088AW |
STT |
|
25m |
2:23.55 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
277 |
1 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:14.55 |
555 |
2 |
Smilla Lyhne |
2000 |
0046AL |
THISTED |
|
25m |
2:14.42 |
526 |
3 |
Amalie Gotthard |
1999 |
9928AC |
SLAGELSE |
|
25m |
2:14.33 |
331 |
4 |
Sofie Kornbek |
2000 |
0084AD |
KVIK |
|
25m |
2:13.29 |
586 |
5 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
25m |
2:13.35 |
130 |
6 |
Nicole Bennetsen |
2000 |
0048AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:14.42 |
213 |
7 |
Rikke Mundt Lohse |
1996 |
9682AJ |
HILLERØD |
|
25m |
2:14.45 |
478 |
8 |
Nicoline Bredahl |
2000 |
0034AY |
SILKEBORG |
|
25m |
2:14.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
126 |
1 |
Christina F. Eriksen |
1999 |
9968AL |
FR.SUND |
|
25m |
2:12.42 |
302 |
2 |
Freja Hamann Larsen |
1999 |
9914AC |
KOLDING |
|
25m |
2:11.27 |
165 |
3 |
Thyra Jørgensen |
2002 |
0218AC |
GREVE |
|
25m |
2:10.97 |
301 |
4 |
Stine Knudsen |
1999 |
9918AI |
KOLDING |
|
25m |
2:10.13 |
525 |
5 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
0042AC |
SLAGELSE |
|
25m |
2:10.83 |
281 |
6 |
Sofia Altoft |
1998 |
9878AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:11.08 |
368 |
7 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
25m |
2:11.84 |
263 |
8 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
0048AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:13.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
561 |
1 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
0042AL |
THISTED |
|
25m |
2:09.96 |
83 |
2 |
Martha Andersen |
1999 |
9992AJ |
TRITON V |
|
25m |
2:09.34 |
628 |
3 |
Nanna Drewsen |
1998 |
9848AH |
VI39 |
|
25m |
2:09.20 |
454 |
4 |
Lisa Steen Duus |
1997 |
9764AI |
BIRKERØD |
|
25m |
2:08.87 |
70 |
5 |
Lisa Schøn |
1999 |
9956AR |
AALBORG |
|
25m |
2:08.92 |
141 |
6 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
25m |
2:09.30 |
322 |
7 |
Sofie Brøgger |
2000 |
0032AD |
KVIK |
|
25m |
2:09.77 |
4 |
8 |
Mira Mass |
2000 |
0012AA |
A6 |
|
25m |
2:10.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
74 |
1 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
Berns |
|
25m |
2:08.05 |
294 |
2 |
Emma F. Nystrøm |
1996 |
9614AZ |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:07.56 |
632 |
3 |
Rikke Munkholm |
1998 |
9812AB |
STT |
|
25m |
2:07.15 |
325 |
4 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
0058AA |
KVIK |
|
25m |
2:06.93 |
504 |
5 |
Stinne Sørensen |
1999 |
9934AD |
HERNING |
|
25m |
2:07.13 |
3 |
6 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
9996AG |
A6 |
|
25m |
2:07.35 |
29 |
7 |
Matilde Kjeldsen |
1999 |
9984AV |
AGF |
|
25m |
2:07.69 |
45 |
8 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
0078AE |
AALBORG |
|
25m |
2:08.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
486 |
1 |
Klaudia W. Mogensen |
2000 |
0008AC |
SILKEBORG |
|
25m |
2:06.44 |
356 |
2 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
25m |
2:05.23 |
132 |
3 |
Signe Bro |
1999 |
9942AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:02.60 |
51 |
4 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
9544AF |
AALBORG |
|
25m |
1:58.91 |
343 |
5 |
Christina Munkholm |
1996 |
9672AB |
KØGE |
|
25m |
2:01.49 |
256 |
6 |
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:04.36 |
53 |
7 |
Jackie Gade |
1998 |
9836AS |
AALBORG |
|
25m |
2:05.47 |
158 |
8 |
Marie-Louise Stentved |
2000 |
0024AJ |
GLADSAXE |
|
25m |
2:06.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
350 |
1 |
Amanda Højberg |
1998 |
9868AP |
LYNGBY |
|
25m |
2:05.98 |
352 |
2 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
25m |
2:04.80 |
583 |
3 |
Maja Nielsen |
1996 |
9632AD |
TRITON B |
|
25m |
2:02.36 |
393 |
4 |
Ranomi Kromowidjojo |
1990 |
|
HOLLAND |
|
25m |
1:55.77 |
439 |
5 |
Maj Howardsen |
1997 |
9798AD |
ALLERØD |
|
25m |
2:01.13 |
147 |
6 |
Freja Gram |
1999 |
9962AL |
GLADSAXE |
|
25m |
2:03.56 |
436 |
7 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
9404AL |
ALLERØD |
|
25m |
2:05.44 |
174 |
8 |
Emily Gantriis |
1999 |
9966AB |
HELSINGE |
|
25m |
2:06.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
501 |
1 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
0038AC |
HERNING |
|
25m |
2:05.54 |
572 |
2 |
Megan Forslund Hansen |
1997 |
9702AC |
TRITON B |
|
25m |
2:04.45 |
319 |
3 |
Ida Schütt |
1996 |
9642AI |
KVIK |
|
25m |
2:02.31 |
395 |
4 |
Femke Heemskerk |
1987 |
|
HOLLAND |
|
25m |
1:52.25 |
318 |
5 |
Josephine Holm |
1999 |
9982AA |
KVIK |
|
25m |
2:00.85 |
353 |
6 |
Julie Lunau |
1995 |
9528AH |
LYNGBY |
|
25m |
2:02.73 |
321 |
7 |
Emma Wael |
1993 |
9374AL |
KVIK |
|
25m |
2:05.23 |
195 |
8 |
Maria Madsen |
1995 |
9524AC |
HERLEV |
|
25m |
2:06.49 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
23 november 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:11 |
|