2019-12-12   11:11:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Køge Open - Nordea Cup/Herfølge

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

14_S
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer 
 
13 år og yngre: Frederik Siem Pedersen (1991) 56.28 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
113  Nyeland Rasmus Ejby  1995  HELSINGØR  9561AD  25 m  59.07   
105  Kahle Mikkel  1995  GSK-VAT  9541AE  25 m  1:01.18   
151  Vidkjær Piet Jon  1995  STT-VAT  9593AE  25 m  1:02.38   
135  Gerlach Andreas  1995  HILLERØD  9527AK  25 m  1:03.03   
Heðinsson Jóhann  1995  Foroya    25 m  1:03.87   
193  Jensen Alexander Duus  1995  VORDINGB  9519AB  25 m  1:04.91   
74  Himmelstrup Jonas  1995  ALL-SIGMA  9513AF  25 m  1:04.95   
194  Jensen Jacob  1995  VORDINGB  9599AE  25 m  1:05.04   
33  Helbig Leif  1996  LYNGBY  9635AB  25 m  1:05.60   
10  104  Jensen Mikkel Møller  1995  GSK-VAT  9559AD  25 m  1:05.76   
11  245  Paaske Anders  1995  KØGE  9579AF  25 m  1:06.40   
12  231  Christensen Viktor  1995  KØGE  9501AJ  25 m  1:06.69   
13  165  Mortensen Frederik K.  1995  TRITON B  9581AC  25 m  1:06.70   
14  56  Loftheim Emil  1995  GENTOFTE  9589AC  25 m  1:07.04   
15  13  Krøll Gustav  1996  GENTOFTE  9661AC  25 m  1:07.12   
16  95  Jacobsen Markus Emil  1995  BIR-SIGMA  9513AB  25 m  1:08.09   
17  153  Jensen Tobias B.  1995  SK-SYD  9505AH  25 m  1:08.43   
18  133  Dahl Frederik  1995  HILLERØD  9507AH  25 m  1:08.45   
19  177  Merrildgaard Sebastian  1995  TUNE GTI  9559AH  25 m  1:08.66   
20  59  Westergaard Johan Emil  1995  GENTOFTE  9599AD  25 m  1:08.90   
21  202  Djurhuus Martin Lund  1995  AIF-VAT  9527AB  25 m  1:10.21   
22  50  Nielsen Jens Dyreborg  1995  FARUM  9571AG  25 m  1:10.26   
23  17  Lykkesfeldt Gustav Plum  1996  GENTOFTE  9631AC  25 m  1:10.35   
24  10  Garne Asbjørn  1995  GENTOFTE  9563AD  25 m  1:10.83   
25  171  Vester Tobias  1996  TRITON B  9665AB  25 m  1:11.62   
26  132  Blidarevic Stefan  1996  HILLERØD  9607AF  25 m  1:11.86   
27  154  Müller Emil  1995  SK-SYD  9555AB  25 m  1:12.34   
28  160  Hasemann Rasmus  1996  TRITON B  9601AA  25 m  1:12.81   
29  195  Jørgensen Rasmus  1996  VORDINGB  9697AA  25 m  1:13.13   
30  196  Karklinat Malte  1995  VORDINGB    25 m  1:13.31   
31  197  Sandbirk Andreas  1995  VORDINGB  9547AN  25 m  1:13.91   
32  209  Roldgaard Marcus  1996  AIF-VAT  9655AB  25 m  1:14.00   
33  80  Stavngaard Mikkel  1996  ALL-SIGMA  9655AA  25 m  1:14.00   
34  78  Pedersen Maxemillian  1996  ALL-SIGMA  9635AC  25 m  1:14.12   
35  73  Heltborg Andreas Borre  1996  ALL-SIGMA  9651AE  25 m  1:14.17   
36  190  Andersen Jesper  1995  VORDINGB  9569AN  25 m  1:14.27   
37  93  Thorsen Robin  1996  BIR-SIGMA  9601AK  25 m  1:14.60   
38  130  Reitz Stefan  1995  HVIDOVRE  9591AJ  25 m  1:15.00   
39  226  Yttesen Anders  1996  DRAGØR  9641AI  25 m  1:15.05   
40  115  Parnel Mathias  1996  HELSINGØR  9637AA  25 m  1:15.11   
41  55  Thuesen Nikolas  1996  FARUM  9663AC  25 m  1:15.35   
42  49  Jacobsen Christian  1995  FARUM  9509AL  25 m  1:15.45   
43  16  Lunding Marcus Heurlin  1999  GENTOFTE  9911AA  25 m  1:15.51   
44  75  Holck Kasper Sveistrup  1996  ALL-SIGMA  9615AJ  25 m  1:15.77   
45  155  Müller Jonathan  1997  SK-SYD  9751AB  25 m  1:15.81   
46  62  Andersen Sebastian H.  1997  KALUNDBORG  9739AA  25 m  1:16.72   
47  14  Lillelund Nicholas Martin  1997  GENTOFTE  9759AA  25 m  1:16.79   
48  100  Jungersen Martin  1997  GSK-VAT  9799AA  25 m  1:17.06   
49  249  Stevnsborg Mads  1996  KØGE  9665AI  25 m  1:17.60   
50  156  Rasmussen Simon  1995  SK-SYD  9545AH  25 m  1:18.29   
51  145  Jørgensen Lasse  1996  STT-VAT  9697AB  25 m  1:18.34   
52  82  Vinterberg Benjamin R.  1996  ALL-SIGMA  9695AB  25 m  1:18.52   
53  61  Andersen Oliver H.  1999  KALUNDBORG  9971AA  25 m  1:18.68   
54  128  Lindecrona Gustav  1995  HVIDOVRE  9515AD  25 m  1:18.73   
55  86  Juhl Kristian Seehuusen  1997  BIR-SIGMA  9797AD  25 m  1:19.05   
56  103  Vestergaard Malthe  1995  GSK-VAT  9535AB  25 m  1:19.52   
57  92  Schäfer Asger A.  1997  BIR-SIGMA  9787AD  25 m  1:19.53   
58  44  Andersen Marcus  1996  FARUM  9601AI  25 m  1:19.83   
59  30  Elmgreen Andreas Kaas  1999  LYNGBY  9903AA  25 m  1:20.06   
60  270  Mariegaard Johannes E.  1997  ISHØJ  9743AF  25 m  1:20.22   
61  11  Gjaldbæk Søren W.  1997  GENTOFTE  9715AA  25 m  1:20.30   
62  40  Sieben Lasse  1997  LYNGBY  9739AD  25 m  1:21.07   
63  37  Mathiassen Laurits  1997  LYNGBY  9777AC  25 m  1:22.30   
64  64  Larsen Carl Lykkebo  1998  KALUNDBORG  9841AB  25 m  1:22.77   
65  Hjelm Jón Arni  1997  Foroya    25 m  1:23.08   
66  35  Kistorp Jonas Nervic  1997  LYNGBY  9751AL  25 m  1:23.26   
67  230  Birkedal Rasmus  1997  KØGE  9729AG  25 m  1:23.84   
68  152  Andersen Lukas  1995  SK-SYD  9521AH  25 m  1:24.37   
69  31  Gøtke Mathias  1995  LYNGBY  9535AA  50 m  1:24.61   
70  20  Refstrup Johan  1996  GENTOFTE  9639AF  25 m  1:24.97   
71  163  Ladegaard Daniel  1996  TRITON B  9611AF  25 m  1:25.24   
72  139  Madsen Carl Juel  1998  HILLERØD  9821AF  25 m  1:25.41   
73  98  Andersen Anton  1995  GSK-VAT  9521AK  25 m  1:25.64   
74  101  Kristensen Jannick  1995  GSK-VAT  9569AJ  25 m  1:25.69   
75  173  Weis Alexander  1996  TRITON B  9681AC  25 m  1:26.19   
76  127  Jessen Martin  1996  HVIDOVRE  9693AF  25 m  1:28.43   
77  273  Meixner Daniel  1997  HOLBÆK  9755AH  25 m  1:28.54   
78  47  Grovn Emil  1998  FARUM  9877AC  25 m  1:28.61   
79  Joensen Tóki  1996  Foroya    25 m  1:30.07   
80  159  Hansen Tobias Lynggaard  1997  TRITON B  9757AA  25 m  1:32.21   
81  179  Skafte Mathias  1997  TUNE GTI  9793AI  25 m  1:33.01   
82  198  Brohus Emil  1997  FARUM  9719AJ  25 m  1:33.10   
83  176  Jensen Victor  1997  TUNE GTI  9741AE  25 m  1:33.21   
84  250  Sørensen Mads Hauge  1997  KØGE  9775AE  25 m  1:33.33   
85  134  Esbjerg Mathias  1996  HILLERØD  9639AM  25 m  1:33.36   
86  142  Sylvest Sebastian  1996  HILLERØD  9611AK  25 m  1:35.08   
87  164  Ladegaard Miklas  1996  TRITON B  9621AF  50 m  1:36.25   
88  116  Poulsen Malthe G.  1997  HELSINGØR  9707AD  50 m  1:36.35   
89  118  Sørensen Jacob  1996  HELSINGØR  9609AI  50 m  1:36.94   
90  265  Skødstrup Michael  1996  GREVE GTI  9617AJ  25 m  1:38.05   
91  114  Parnel Emil  1999  HELSINGØR  9941AC  25 m  1:38.95   
92  260  Jensen Jackie Hartvig  1997  GREVE GTI  9775AI  25 m  1:39.66   
93  178  Robertsen Tobias  1995  TUNE GTI  9537AK  25 m  1:40.19   
94  122  Bengtsson Peter  1996  HVIDOVRE  9697AJ  25 m  1:40.45   
95  241  Nielsen Victor Strange  1998  KØGE  9873AE  25 m  1:40.76   
96  65  Uglebjerg Jonas  1997  KALUNDBORG  9703AD  25 m  1:40.95   
97  247  Samuel Jacob  1998  KØGE  9843AD  25 m  1:41.13   
98  167  Nurup Jacob  1997  TRITON B  9747AC  50 m  1:46.23   
99  210  Roldgaard Tobias  1998  AIF-VAT  9845AC  25 m  1:50.77   
100  204  Hansen Baldur H. Bremholm  1999  AIF-VAT  9953AD  25 m  1:51.02   
101  107  Burmester Felix  1999  HELSINGØR  9913AC  25 m  1:57.40   
102  66  Witthøft Mads  2000  KALUNDBORG  0045AA  25 m  2:00.00   
103  146  Metz Frederik  1998  STT-VAT  9865AE  50 m  2:01.05   
104  244  Porsborg Thomas  1998  KØGE  9853AC  25 m  2:06.59   
105  119  Thielst Julius  2000  HELSINGØR  0055AA  25 m  2:13.39   
106  123  Bodiroga Milos  1999  HVIDOVRE  9907AB  25 m  2:17.42   
107  32  Hansen Oskar Friis  1998  LYNGBY    25 m     
108  54  Thuesen Jonas  1999  FARUM  9947AB  25 m     
109  58  Socevic Stefan  1995  GENTOFTE    25 m     
110  96  Brink Kristian  1995  FLØNG  9519AL  25 m     
111  276  Rudbæk Jonas Julius  1995  HOLBÆK  9577AL  25 m     
112  264  Ottosen Carl Filip  1998  GREVE GTI    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Køge Svømmeklub 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark