Startliste for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag 17.00
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Vest Årgang Gruppe 1 |
|
Udskriftsdato |
05 december 2014 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
15:39 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 december 2014 |
|
|
|
|
Løb 1, 400m Medley Herrer |
Finaler (6) |
Vejledende starttid 17:00 |
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
261 |
1 |
Mads L. Werther |
2000 |
0045AF |
AALBORG |
|
25m |
5:41.44 |
62 |
2 |
Jakob Mose |
2000 |
0029AF |
ESBJERG |
|
25m |
5:30.77 |
255 |
3 |
Rune Nørgaard |
2000 |
0097AF |
AALBORG |
|
25m |
5:27.67 |
145 |
4 |
Jonas Ejby |
2000 |
0063AJ |
NYBORG |
|
25m |
5:30.53 |
251 |
5 |
Niklas T. Kristiansen |
2000 |
0059AF |
AALBORG |
|
25m |
5:34.98 |
113 |
6 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
0079AF |
HORSENS |
|
25m |
5:43.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
128 |
1 |
Kasper Jørgensen |
2000 |
0027AJ |
KOLDING |
|
25m |
5:25.75 |
237 |
2 |
Christian Mangaard |
1999 |
9915AT |
VIBORG |
|
25m |
5:24.35 |
72 |
3 |
Arnas Jefimanka |
1999 |
9969AM |
HERNING |
|
25m |
5:18.24 |
140 |
4 |
Karl Meisner-Jensen |
1999 |
9927AF |
NORD |
|
25m |
5:22.82 |
185 |
5 |
Jens Riisgaard |
2000 |
0029AB |
SILKEBORG |
|
25m |
5:24.42 |
127 |
6 |
Andreas Jørgensen |
2000 |
0057AI |
KOLDING |
|
25m |
5:27.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
109 |
1 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
9905AI |
HORSENS |
|
25m |
5:16.27 |
182 |
2 |
Mikkel Kirkegaard |
1999 |
9939AI |
SILKEBORG |
|
25m |
5:14.12 |
196 |
3 |
Oliver Phil Langsted |
1999 |
9925AO |
SVENDBORG |
|
25m |
5:09.93 |
20 |
4 |
Magnus Stender Berg |
1999 |
9939AF |
HSK |
|
25m |
5:14.10 |
131 |
5 |
Rasmus Ulka Nielsen |
1999 |
9995AN |
KOLDING |
|
25m |
5:14.59 |
31 |
6 |
David Hjort |
2000 |
0009AI |
AGF |
|
25m |
5:17.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
24 |
1 |
Frederik Oxenvad |
1999 |
9949AR |
HSK |
|
25m |
5:08.47 |
22 |
2 |
Emil Knudsen |
1999 |
9975AO |
HSK |
|
25m |
5:06.61 |
89 |
3 |
Casper Christiansen |
2000 |
0083AQ |
HOLSTEBRO |
|
25m |
5:01.01 |
35 |
4 |
Jonas Hørslev Sørensen |
1999 |
9939AD |
AGF |
|
25m |
5:04.92 |
118 |
5 |
Rasmus Udbye |
2000 |
0007AM |
HORSENS |
|
25m |
5:07.84 |
23 |
6 |
Victor Kristensen |
1999 |
9915AS |
HSK |
|
25m |
5:08.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
254 |
1 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
9995AF |
AALBORG |
|
25m |
4:59.98 |
183 |
2 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
SILKEBORG |
|
25m |
4:58.84 |
227 |
3 |
Andreas Hansen |
2000 |
0089AH |
TRITON V |
|
25m |
4:56.86 |
33 |
4 |
August Stamp Kirkeby |
1999 |
9929AM |
AGF |
|
25m |
4:57.17 |
230 |
5 |
Jakob Juul |
2000 |
0015AK |
TRITON V |
|
25m |
4:59.12 |
148 |
6 |
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
9987AB |
NYBORG |
|
25m |
5:00.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
77 |
1 |
Toke Michaelsen |
1999 |
9933AJ |
HERNING |
|
25m |
4:54.99 |
201 |
2 |
Gustav Yde |
2000 |
0093AA |
S 68 |
|
25m |
4:49.73 |
56 |
3 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
9923AA |
ESBJERG |
|
25m |
4:40.47 |
71 |
4 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
9959AD |
HERNING |
|
25m |
4:40.94 |
165 |
5 |
Nikolaj Isdahl |
1999 |
9957AF |
ODDER |
|
25m |
4:52.48 |
73 |
6 |
Søren B. Jeppesen |
1999 |
9913AP |
HERNING |
|
25m |
4:55.15 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
05 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:39 |
|