Program för Östsvenska Mästerskapen DM/JDM
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 2
Heatlista Gren 17
|
Tävling |
Östsvenska Mästerskapen/DM/JDM |
|
Utskriftsdatum |
25 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Linköping |
|
Utskriftstid |
15:06 |
|
|
Arrangör |
LASS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 oktober 2014 |
|
|
|
|
Gren 17, 100m Medley Herrar |
Finaler (5) |
Smålands Distriktsrekord |
Filip Lundeholm Jönköpings SS 55.99 |
Östergötlands Distriktsrekord |
Per Nylin Norrköpings KK 54.51 |
|
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
158 |
2 |
Nikola Stojmenovic |
1988 |
AE1988 |
NKK |
|
25m |
|
218 |
3 |
Albert Oscarsson |
2001 |
AH0101 |
LASS |
|
25m |
1:22.74 |
32 |
4 |
David Larsson |
1996 |
AH7196 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
215 |
1 |
Hans Gustafsson |
2000 |
AS5900 |
ÄLMHULT |
|
25m |
1:14.99 |
205 |
2 |
Oskar Löfsved |
1999 |
AK2599 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:11.68 |
19 |
3 |
Filip Egelrud |
2000 |
AC4900 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:10.37 |
143 |
4 |
Axel Eriksson |
1998 |
AM5598 |
NKK |
|
25m |
1:10.48 |
6 |
5 |
William Kerman |
2001 |
AA6501 |
ANDERSTORP |
|
25m |
1:12.68 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
97 |
1 |
Daniel Karlsson |
2000 |
AW3100 |
LASS |
|
25m |
1:09.92 |
159 |
2 |
Christoffer Theander |
1997 |
AO5997 |
NKK |
|
25m |
1:08.72 |
170 |
3 |
Alfred Roos |
1996 |
AN6596 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
1:06.95 |
152 |
4 |
Victor Lovinge |
2000 |
AD6300 |
NKK |
|
25m |
1:07.29 |
146 |
5 |
Alexander Granberg |
1999 |
AO1399 |
NKK |
|
25m |
1:09.16 |
142 |
6 |
Max Engström |
2001 |
AC9301 |
NKK |
|
25m |
1:10.15 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
93 |
1 |
Gustav Henell |
1999 |
AG1399 |
LASS |
|
25m |
1:06.36 |
149 |
2 |
Calle Lindroth |
1998 |
AC8998 |
NKK |
|
25m |
1:05.30 |
59 |
3 |
Robin Fröstberg |
1996 |
AA7196 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:04.60 |
182 |
4 |
Anton Steindl |
2000 |
AB2900 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:05.23 |
208 |
5 |
Marcus Ottosson |
1997 |
AD7197 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:05.92 |
190 |
6 |
Fredrik Nilsson |
1993 |
AP3593 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
1:06.42 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
7 |
1 |
Gustaf Mild |
1997 |
AE6397 |
ANDERSTORP |
|
25m |
1:02.83 |
155 |
2 |
Hugo Rydberg |
1998 |
AA8798 |
NKK |
|
25m |
1:00.26 |
83 |
3 |
Oscar Ekström |
1994 |
AA2994 |
LASS |
|
25m |
59.86 |
22 |
4 |
Daniel Forndal |
1997 |
AB5797 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:00.08 |
23 |
5 |
Filip Grimberg |
1998 |
AL0198 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:02.76 |
36 |
6 |
Erik Nicklasson |
1998 |
AG2598 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:04.17 |
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
25 oktober 2014 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Utskriftstid |
15:06 |
|