Startliste for Novo Nordisk Hillerød Cup 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 28
|
Stævne navn |
Novo Nordisk Hillerød Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
01 november 2014 |
|
|
Stævne by |
Hillerød |
|
Udskriftstidspunkt |
07:47 |
|
|
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
31 oktober 2014 |
|
|
|
|
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
244 |
2 |
Mia Krüger |
2002 |
0224AG |
FARUM |
|
25m |
|
182 |
3 |
Emma Nissen |
2004 |
0406AL |
HILLERØD |
|
25m |
2:10.01 |
231 |
4 |
Emmanuella Nygaard |
2003 |
0392AV |
HERLEV |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
170 |
1 |
Josephine Gribsvad |
2003 |
0384AR |
HILLERØD |
|
25m |
2:10.01 |
42 |
2 |
Esther Haudrum Larsen |
2005 |
|
VÆRLØSE |
|
25m |
2:07.61 |
36 |
3 |
Signe Holm Hansen |
2005 |
|
VÆRLØSE |
|
25m |
2:00.06 |
37 |
4 |
Mille Holbæk |
2004 |
|
VÆRLØSE |
|
25m |
2:05.34 |
181 |
5 |
Elinor Markussen |
2004 |
0478AL |
HILLERØD |
|
25m |
2:09.51 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
233 |
1 |
Sofie Sønderby Persson |
2003 |
0332AQ |
HERLEV |
|
25m |
1:56.06 |
195 |
2 |
Maria Voss Winkler |
2003 |
0396AP |
HILLERØD |
|
25m |
1:54.49 |
235 |
3 |
Josephine Thomsen |
2005 |
0506AG |
HERLEV |
|
25m |
1:47.58 |
133 |
4 |
Kathrine Bang Rubak |
2004 |
0486AE |
TRITON B |
|
25m |
1:50.54 |
222 |
5 |
Laura Thorlund Jensen |
2004 |
0436AJ |
HERLEV |
|
25m |
1:54.68 |
117 |
6 |
Ida Lund Järund |
2003 |
0316AO |
FR.VÆRK |
|
50m |
1:59.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
132 |
1 |
Ida Rishøj |
2002 |
0286AF |
TRITON B |
|
25m |
1:40.92 |
215 |
2 |
Olivia Bierre |
2004 |
|
HERLEV |
|
25m |
1:38.49 |
131 |
3 |
Sofie Mosegaard |
2002 |
0206AE |
TRITON B |
|
25m |
1:36.23 |
192 |
4 |
Frida Uldall |
2003 |
0364AJ |
HILLERØD |
|
25m |
1:37.33 |
213 |
5 |
Anja Xin Andersen |
2004 |
0444AD |
HERLEV |
|
25m |
1:38.52 |
31 |
6 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
0348AR |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:44.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
48 |
1 |
Sille Mundt |
2002 |
0294AP |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:32.49 |
67 |
2 |
Victoria Grøn Brandelev |
2000 |
0058AK |
TRITON B |
|
50m |
1:29.80 |
45 |
3 |
Sofie Lund-Scherbeck |
2003 |
0398AJ |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:28.60 |
54 |
4 |
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
0228AQ |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:29.01 |
223 |
5 |
Stine Jensen |
2001 |
0192AV |
HERLEV |
|
25m |
1:31.54 |
157 |
6 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
25m |
1:33.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
112 |
1 |
Nicoline Huusfelt |
2000 |
0052AI |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:25.39 |
153 |
2 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
0254AH |
BIRKERØD |
|
25m |
1:24.50 |
144 |
3 |
Clara Marie Juhlert |
2000 |
0002AJ |
ALLERØD |
|
25m |
1:23.95 |
75 |
4 |
Louise Holm |
1999 |
9908AS |
TRITON B |
|
25m |
1:24.16 |
50 |
5 |
Sofie Nording-Grooss |
2001 |
0138AP |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:25.36 |
77 |
6 |
Cecilie Berg Jensen |
2001 |
0154AQ |
TRITON B |
|
25m |
1:25.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
85 |
1 |
Alberte Mammen |
2001 |
0196AE |
TRITON B |
|
50m |
1:22.67 |
19 |
2 |
Sofie W. Krattet |
2000 |
0018AP |
HELSINGE |
|
50m |
1:19.01 |
250 |
3 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
0048AF |
FARUM |
|
25m |
1:17.92 |
110 |
4 |
Kaja Aunstrup |
1998 |
9846AD |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:18.00 |
73 |
5 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
0264AF |
TRITON B |
|
50m |
1:22.27 |
76 |
6 |
Laura Janner |
2002 |
0214AB |
TRITON B |
|
50m |
1:23.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
147 |
1 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:17.53 |
99 |
2 |
Emma Fie Holck Sørensen |
1999 |
9926AR |
TRITON B |
|
25m |
1:17.09 |
241 |
3 |
Kathrine Pii Frederiksen |
2000 |
0036AA |
FARUM |
|
25m |
1:16.07 |
68 |
4 |
Julie Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
50m |
1:16.98 |
91 |
5 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
25m |
1:17.32 |
208 |
6 |
Emilie Trolle Pedersen |
1999 |
9972AV |
HILLERØD |
|
25m |
1:17.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
83 |
1 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
50m |
1:13.80 |
146 |
2 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:13.46 |
204 |
3 |
Julie Leth-Petersen |
1997 |
9788AL |
HILLERØD |
|
25m |
1:12.28 |
203 |
4 |
Julie Lamberth |
1996 |
9622AQ |
HILLERØD |
|
25m |
1:13.06 |
109 |
5 |
Katrine Maria Arnkjær |
1999 |
9942AW |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:13.70 |
248 |
6 |
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
0258AI |
FARUM |
|
25m |
1:15.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
212 |
1 |
My Weitling |
2000 |
0032AA |
HILLERØD |
|
25m |
1:10.34 |
162 |
2 |
Emma Brogaard |
2001 |
0134AM |
HILLERØD |
|
50m |
1:08.73 |
150 |
3 |
Camille Erichsen |
2001 |
0192AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:07.87 |
247 |
4 |
Sara Krell Refn |
1999 |
9944AN |
FARUM |
|
25m |
1:08.61 |
18 |
5 |
Cecilie Jørgensen |
1998 |
9894AM |
HELSINGE |
|
25m |
1:10.07 |
152 |
6 |
Julie Stampe Meier |
2001 |
0166AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:11.75 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 |
Udskriftsdato |
01 november 2014 |
Licens til Hillerød Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:47 |
|