Startliste for Syd Cup 2008
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 28
|
Stævne navn |
Syd Cup 2008 |
|
Udskriftsdato |
02 oktober 2008 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
11:50 |
|
|
Arrangør |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
Løb 28, 100m Freestyle Woman |
Indledende (12) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
120 |
2 |
Laura Morsing |
1999 |
9942AB |
HSK |
|
25m |
|
243 |
3 |
Charlotte Buchholz |
1998 |
|
S G ELBE |
|
25m |
1:52.79 |
62 |
4 |
Anna L. Borup |
1996 |
9624AP |
KOLDING |
|
25m |
2:00.20 |
265 |
5 |
Julie Zachariassen |
1994 |
|
BOV |
|
25m |
1:04.30 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
159 |
1 |
Laura Negel Jæger |
1995 |
|
BOV |
|
25m |
1:44.50 |
65 |
2 |
Anja Pedersen |
1994 |
9474AT |
KOLDING |
|
25m |
1:38.52 |
6 |
3 |
Caroline Dinesen |
1996 |
9612AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:34.00 |
156 |
4 |
Christina U. Jensen |
1995 |
|
BOV |
|
25m |
1:35.00 |
64 |
5 |
Freja Hamann Larsen |
1999 |
9914AC |
KOLDING |
|
25m |
1:39.30 |
257 |
6 |
Franziska Teichmann |
1999 |
|
S G ELBE |
|
25m |
1:50.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
161 |
1 |
Signe Ø. Nielsen |
1996 |
|
BOV |
|
25m |
1:31.06 |
61 |
2 |
Eline Olsen |
1995 |
9554AK |
KOLDING |
|
25m |
1:29.21 |
67 |
3 |
Lise B. Aagaard |
1996 |
9622AS |
TRITON V |
|
25m |
1:28.75 |
133 |
4 |
Julia Hvalsøe |
1995 |
9502AQ |
HSK |
|
25m |
1:28.83 |
219 |
5 |
Julie Elmann |
1996 |
9608AO |
KOLDING |
|
25m |
1:29.64 |
258 |
6 |
Sophie Teichmann |
1997 |
|
S G ELBE |
|
25m |
1:33.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
59 |
1 |
Astrid Friberg |
1998 |
9884AG |
KOLDING |
|
25m |
1:26.45 |
91 |
2 |
Rikke Nyholm |
1995 |
9536AS |
TRITON V |
|
25m |
1:25.24 |
60 |
3 |
Louise Hegnet |
1995 |
9584AO |
KOLDING |
|
25m |
1:23.77 |
165 |
4 |
Silje Koberg Søgård |
1997 |
|
BOV |
|
25m |
1:25.06 |
136 |
5 |
Maiken Morsing |
1997 |
9706AF |
HSK |
|
25m |
1:26.25 |
58 |
6 |
Emilie Kahr |
1996 |
9696AO |
KOLDING |
|
25m |
1:27.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
56 |
1 |
Anna Nielsen |
1994 |
9458AP |
KOLDING |
|
25m |
1:21.85 |
22 |
2 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
9744AK |
LYNGBY |
|
25m |
1:21.14 |
129 |
3 |
Sara O. Arkil |
1995 |
9578AT |
HSK |
|
25m |
1:19.98 |
150 |
4 |
Gitte Schulz |
1996 |
9666AJ |
OPNØR |
|
25m |
1:20.34 |
70 |
5 |
Laura Enné Bæk |
1995 |
9534AO |
TRITON V |
|
25m |
1:21.17 |
169 |
6 |
Mette Brendstrup Petersen |
1996 |
9642AO |
BOV |
|
25m |
1:21.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
245 |
1 |
Jasmin Cwiklinski |
1997 |
|
S G ELBE |
|
25m |
1:19.22 |
78 |
2 |
Mathilde Guldbrandt |
1992 |
9296AJ |
TRITON V |
|
25m |
1:18.38 |
97 |
3 |
Simone Skouby Rosendahl |
1995 |
9502AF |
TRITON V |
|
25m |
1:16.89 |
109 |
4 |
Lianne Bilderbeek |
1995 |
9522AM |
HSK |
|
25m |
1:17.75 |
124 |
5 |
Lena Skøtt |
1995 |
9538AP |
HSK |
|
25m |
1:18.65 |
55 |
6 |
Tenna Johansen |
1991 |
9144AI |
KOLDING |
|
25m |
1:19.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
242 |
1 |
Neele Brauner |
1997 |
|
S G ELBE |
|
25m |
1:16.48 |
1 |
2 |
Laura Arberg |
1995 |
9562AE |
LYNGBY |
|
50m |
1:15.41 |
147 |
3 |
Henriette Larsen |
1994 |
9418AN |
OPNØR |
|
25m |
1:14.83 |
256 |
4 |
Nadja Steinbach |
1996 |
|
S G ELBE |
|
25m |
1:15.38 |
141 |
5 |
Thilde Damgaard-Møller |
1994 |
9496AE |
OPNØR |
|
25m |
1:15.86 |
255 |
6 |
Lisa-Marie Nuppenau |
1996 |
|
S G ELBE |
|
25m |
1:16.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
68 |
1 |
Simone Alpiger |
1992 |
9276AC |
TRITON V |
|
25m |
1:14.44 |
119 |
2 |
Kathrine Maron |
1994 |
9488AN |
HSK |
|
25m |
1:13.23 |
79 |
3 |
Maria J. V. Hededal |
1995 |
9586AS |
TRITON V |
|
50m |
1:12.56 |
25 |
4 |
Siri Vulpius |
1995 |
9584AC |
LYNGBY |
|
25m |
1:12.61 |
143 |
5 |
Julie Green |
1994 |
9434AC |
OPNØR |
|
25m |
1:13.60 |
254 |
6 |
Karolin Ladiges |
1997 |
|
S G ELBE |
|
25m |
1:14.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
244 |
1 |
Elisabeth Buchholz |
1995 |
|
S G ELBE |
|
25m |
1:11.42 |
111 |
2 |
Kathrine Christiansen |
1994 |
9412AP |
HSK |
|
25m |
1:10.31 |
73 |
3 |
Katrine Christiansen |
1993 |
9348AD |
TRITON V |
|
25m |
1:08.76 |
151 |
4 |
Pernille Strømbeck |
1994 |
9462AH |
OPNØR |
|
25m |
1:09.66 |
240 |
5 |
Johanna Krauskopf |
1995 |
|
S G ELBE |
|
25m |
1:11.28 |
248 |
6 |
Pia Holz |
1996 |
|
S G ELBE |
|
25m |
1:11.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
249 |
1 |
Katharina Karolewicz |
1995 |
|
S G ELBE |
|
25m |
1:07.61 |
90 |
2 |
Mai Nyholm |
1993 |
9344AF |
TRITON V |
|
25m |
1:03.88 |
221 |
3 |
Monica Finnøy |
1988 |
|
Bergen |
|
25m |
1:00.22 |
222 |
4 |
Hanne Søfteland |
1992 |
|
Bergen |
|
25m |
1:02.63 |
50 |
5 |
Ida Larsen |
1991 |
9122AE |
KOLDING |
|
50m |
1:05.75 |
92 |
6 |
Laura Nørreslet |
1994 |
9452AC |
TRITON V |
|
25m |
1:08.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
18 |
1 |
Sophie Nordkild |
1994 |
9446AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:06.60 |
51 |
2 |
Pernille Sandvang |
1992 |
9278AJ |
KOLDING |
|
25m |
1:03.41 |
247 |
3 |
Inga Gäbler |
1990 |
|
S G ELBE |
|
25m |
1:00.11 |
237 |
4 |
Larissa Falkenberg |
1991 |
|
S G ELBE |
|
25m |
1:01.83 |
164 |
5 |
Anette Schütt |
1989 |
8918AC |
BOV |
|
25m |
1:04.69 |
154 |
6 |
Louise Harder |
1995 |
9506AS |
BOV |
|
25m |
1:08.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
149 |
1 |
Malene B. Schmidt |
1991 |
9126AL |
OPNØR |
|
25m |
1:05.75 |
126 |
2 |
Kathrine Øgendahl |
1991 |
9178AG |
HSK |
|
25m |
1:02.86 |
253 |
3 |
Kea Körner |
1994 |
|
S G ELBE |
|
25m |
59.81 |
246 |
4 |
Lisa Egger |
1990 |
|
S G ELBE |
|
25m |
1:00.88 |
52 |
5 |
Anna Kiel |
1993 |
9388AD |
KOLDING |
|
25m |
1:04.65 |
3 |
6 |
Mette Klint Axelsen |
1994 |
9474AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:08.03 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
|