Program for Silkeborg Swim Cup 2014
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Løb 13, 100m Frisvømning Damer |
Årg. 2004-2014: Isabel Vang Hvitved (2003) 1:19.60 2013-08-24 |
13-14 år år Susanne D. Johansen (1995) 1:01.29 2008-08-30 |
15-16 år år Kia Hansen (1995) 59.76 2010-08-21 |
17 år & ældre: Micha Østergaard (1987) 58.34 2006-08-26 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 276 | Holm Josephine | 1999 | KVIK | 9982AA | 50 m | 57.45 | |
2 | 481 | Mogensen Klaudia W. | 2000 | SILKEBORG | 0008AC | 50 m | 58.94 | |
3 | 401 | Nørgaard Emma | 1997 | HORSENS | 9794AF | 50 m | 59.53 | |
4 | 491 | Tolstrup Signe | 1995 | SILKEBORG | 9588AI | 50 m | 59.71 | |
5 | 338 | Atkins Phoebe Linde | 2000 | KVIK | 0058AA | 50 m | 59.94 | |
6 | 76 | Dohn Helle | 1998 | HOLSTEBRO | 9884AI | 50 m | 1:00.02 | |
7 | 409 | Thomasen Signe B. | 1996 | HORSENS | 9652AA | 50 m | 1:00.70 | |
8 | 30 | Villesen Katrine Bukh | 2000 | THISTED | 0042AL | 50 m | 1:00.71 | |
9 | 19 | Pedersen Anne-Mette | 1998 | THISTED | 9864AX | 50 m | 1:01.62 | |
10 | 235 | Petersen Thea Lund | 1998 | NYBORG | 9874AZ | 50 m | 1:01.84 | |
11 | 254 | Brøgger Sofie | 2000 | KVIK | 0032AD | 50 m | 1:01.97 | |
12 | 397 | Nielsen Amalie Bach | 1999 | HORSENS | 9942AG | 50 m | 1:01.98 | |
13 | 497 | Andersen Louise Bach | 2001 | BSK08 | 0164AM | 50 m | 1:02.41 | |
14 | 327 | Svendsen Julie Krøyer | 2002 | KVIK | 0222AA | 50 m | 1:02.45 | |
15 | 285 | Kornbek Sofie | 2000 | KVIK | 0084AD | 50 m | 1:03.19 | |
16 | 261 | Gaard Regitze | 2001 | KVIK | 0178AG | 50 m | 1:03.49 | |
17 | 12 | Lyhne Smilla | 2000 | THISTED | 0046AL | 50 m | 1:04.10 | |
18 | 233 | Olesen Karina Høybye | 2001 | NYBORG | 0106AA | 50 m | 1:04.29 | |
19 | 185 | Flaskager Mette | 1999 | IKAST | 9902AR | 50 m | 1:04.65 | |
20 | 316 | Rasmussen Eline Victoria | 2000 | KVIK | 0076AC | 50 m | 1:04.97 | |
21 | 436 | Bunten Sofie W. | 1999 | SILKEBORG | 9974AK | 50 m | 1:05.42 | |
22 | 347 | Beck Caroline | 1998 | VIBORG | 9868AO | 50 m | 1:05.51 | |
23 | 367 | Bek Jennifer Thorius | 2000 | HORSENS | 0012AS | 50 m | 1:06.25 | |
24 | 345 | Kristensen Ida | 1998 | VIBORG | 9856AX | 50 m | 1:06.29 | |
25 | 406 | Rosenkilde Nicoline | 1999 | HORSENS | 9918AT | 50 m | 1:06.62 | |
26 | 208 | Bak Iben | 2001 | NYBORG | 0124AH | 50 m | 1:06.65 | |
27 | 348 | Rasmussen Helena | 1998 | HERNING | 9832AT | 50 m | 1:06.87 | |
28 | 363 | Andersen Cecilie B. | 2001 | HORSENS | 0116AI | 50 m | 1:07.23 | |
29 | 369 | Christensen Josefine Due | 2001 | HORSENS | 0166AT | 50 m | 1:07.35 | |
30 | 354 | Moeslund Martha | 1998 | SMUT | 9884AW | 50 m | 1:07.49 | |
31 | 303 | Norden Victoria Martensen | 2001 | KVIK | 0196AD | 50 m | 1:07.65 | |
32 | 357 | Braad Camilla | 1998 | NEPTUN | 9862BE | 50 m | 1:07.94 | |
33 | 2 | Andersen Sarah | 1999 | THISTED | 9974AT | 50 m | 1:08.16 | |
34 | 372 | Damsgaard Anette | 1996 | HORSENS | 9696AY | 50 m | 1:08.25 | |
35 | 364 | Andersen Christina Løth | 1997 | HORSENS | 9768AV | 50 m | 1:08.46 | |
36 | 194 | Meldgaard Amanda | 1999 | IKAST | 9984AZ | 50 m | 1:08.52 | |
37 | 487 | Skov Amalie | 1999 | SILKEBORG | 9992AW | 50 m | 1:09.23 | |
38 | 186 | Frohn Emma Louise | 1998 | IKAST | 9886AT | 50 m | 1:09.33 | |
39 | 286 | Krühlmann Sofie | 2002 | KVIK | 0288AE | 50 m | 1:09.61 | |
40 | 3 | Bach Thea Søe | 2002 | THISTED | 0222AD | 50 m | 1:09.86 | |
41 | 225 | Larsen Maria Bredal | 2002 | NYBORG | 0258AP | 50 m | 1:10.09 | |
42 | 22 | Poulsen Anette | 1999 | THISTED | 9928AG | 50 m | 1:10.47 | |
43 | 377 | Grøndal Cecilie | 2002 | HORSENS | 0282AK | 50 m | 1:10.77 | |
44 | 506 | Furman Melissa | 1999 | Djursland | 9932BE | 50 m | 1:11.22 | |
45 | 176 | Krog Jannie | 1986 | IHF | 8666AB | 50 m | 1:12.46 | |
46 | 355 | Andersen Olivia | 1998 | Djursland | 9802BE | 50 m | 1:13.29 | |
47 | 190 | Knudsen Emilie | 2002 | IKAST | 0222AK | 50 m | 1:13.46 | |
48 | 378 | Ibsen Sille | 2001 | HORSENS | 0134AU | 50 m | 1:13.52 | |
49 | 394 | Lund Karen Krogh | 1996 | HORSENS | 9616AX | 50 m | 1:13.80 | |
50 | 15 | Mathiasen Anna | 2000 | THISTED | 0066AP | 50 m | 1:13.84 | |
51 | 269 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 50 m | 1:13.91 | |
52 | 55 | Rudbeck Terese Kjøller | 2003 | GLADSAXE | 0342AQ | 50 m | 1:14.49 | |
53 | 239 | Stærmose Signe | 1999 | NYBORG | 9936AR | 50 m | 1:14.63 | |
54 | 90 | Iversen Thilde Rud | 2001 | HOLSTEBRO | 0154AX | 50 m | 1:15.04 | |
55 | 352 | Christensen Mette | 1998 | AABYBRO | 9858BA | 50 m | 1:15.24 | |
56 | 189 | Knudsen Caroline M. | 1999 | IKAST | 50 m | 1:15.39 | ||
57 | 417 | Jürgensen Caroline | 2000 | AUNING | 50 m | 1:15.51 | ||
58 | 21 | Petersen Julie Kappel | 2002 | THISTED | 0282AN | 50 m | 1:15.90 | |
59 | 365 | Andersen Marikka | 2002 | HORSENS | 0214AI | 50 m | 1:16.05 | |
60 | 40 | Winkler Freja | 2001 | NNGU | 0188AV | 50 m | 1:16.46 | |
61 | 103 | Lund Julie Geertsen | 2001 | HOLSTEBRO | 0158AP | 50 m | 1:16.60 | |
62 | 226 | Lorenzen Maria | 2001 | NYBORG | 0156AO | 50 m | 1:16.74 | |
63 | 105 | Markma Mathilde Marthedal | 2001 | HOLSTEBRO | 0166AW | 50 m | 1:17.13 | |
64 | 478 | Lundahl Nanna Bøgild | 2001 | SILKEBORG | 0172AR | 50 m | 1:17.63 | |
65 | 48 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 1:17.80 | |
66 | 419 | Svenstrup Rikke Thybo | 1999 | AUNING | 50 m | 1:17.92 | ||
67 | 217 | Hansen Louise Lykke | 2000 | NYBORG | 0066AR | 50 m | 1:17.97 | |
68 | 501 | Larsen Emma Viborg | 2001 | BSK08 | 0112AT | 50 m | 1:18.06 | |
69 | 18 | Nielsen Marie Kæseler | 2000 | THISTED | 0034AW | 50 m | 1:18.20 | |
70 | 388 | Lagoni Karoline | 2003 | HORSENS | 0324AE | 50 m | 1:18.60 | |
71 | 351 | Østergaard Sandra Sloth | 1997 | NORD | 9754BC | 50 m | 1:18.70 | |
72 | 271 | Hedegaard Anika | 2002 | KVIK | 0266AA | 50 m | 1:18.86 | |
73 | 293 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 50 m | 1:18.98 | |
74 | 240 | Vestergaard Camilla | 2000 | NYBORG | 0078AF | 50 m | 1:19.26 | |
75 | 35 | Isager Kasandra | 2000 | NNGU | 0016BE | 50 m | 1:19.57 | |
76 | 36 | Peders Alberte Sommerlund | 2002 | NNGU | 0262AR | 50 m | 1:19.80 | |
77 | 56 | Schou Amalie | 2003 | GLADSAXE | 0394AC | 50 m | 1:20.17 | |
78 | 418 | Petersen Sofie | 2001 | AUNING | 50 m | 1:20.87 | ||
79 | 273 | Henriksen Ronja | 2002 | KVIK | 0202AO | 50 m | 1:20.95 | |
80 | 46 | Grubert Esther Else | 2003 | GLADSAXE | 0374AG | 50 m | 1:21.23 | |
81 | 503 | Weikert Ida Rom | 2002 | BSK08 | 0234AW | 50 m | 1:21.40 | |
82 | 39 | Thesbjerg Tine | 1999 | NNGU | 9942BD | 50 m | 1:21.51 | |
83 | 211 | Ejby Julie | 2002 | NYBORG | 0282AD | 50 m | 1:22.08 | |
84 | 250 | Berthou Mille Maxwell | 2005 | KVIK | 0534AA | 50 m | 1:22.30 | |
85 | 336 | Wentzel Freya Nørlund | 2003 | KVIK | 0374AC | 50 m | 1:22.58 | |
86 | 23 | Pruzljanin Selma | 2003 | THISTED | 0338AI | 50 m | 1:22.64 | |
87 | 399 | Nielsen Sofie Bach | 2003 | HORSENS | 0368AD | 50 m | 1:23.22 | |
88 | 466 | Jespersen Jasmin | 2002 | SILKEBORG | 0268AL | 50 m | 1:23.77 | |
89 | 274 | Hjerling Henriette P. | 2002 | KVIK | 0256AH | 50 m | 1:24.00 | |
90 | 420 | Vegener Sofie | 2002 | AUNING | 50 m | 1:24.40 | ||
91 | 93 | Jensen Emma Fjordside | 2003 | HOLSTEBRO | 50 m | 1:25.06 | ||
92 | 192 | Lundvig Savannah | 2001 | IKAST | 0178BA | 50 m | 1:26.34 | |
93 | 296 | Munkebæk Mathilde Yde | 2003 | KVIK | 0386AC | 50 m | 1:27.47 | |
94 | 6 | Grønkjær Clara | 2002 | THISTED | 0208AO | 50 m | 1:27.63 | |
95 | 298 | Nicolaisen Erika Brinck | 2002 | KVIK | 0276AN | 50 m | 1:27.68 | |
96 | 31 | Andersen Michelle Kramer | 2003 | NNGU | 0358AT | 50 m | 1:27.77 | |
97 | 389 | Leiszner Emilia Juhl | 2002 | HORSENS | 0288AJ | 50 m | 1:27.77 | |
98 | 207 | Bak Helga | 2004 | NYBORG | 0494AA | 50 m | 1:28.24 | |
99 | 263 | Giessing Rebekka | 2003 | KVIK | 0364AE | 50 m | 1:28.34 | |
100 | 222 | Jørgensen Randi | 2002 | NYBORG | 0286AR | 50 m | 1:28.49 | |
101 | 216 | Halkjær Cille Ingemann | 2001 | NYBORG | 0172AX | 50 m | 1:28.59 | |
102 | 44 | Duedahl-Olesen Cathrine | 2003 | GLADSAXE | 0334AG | 50 m | 1:28.68 | |
103 | 9 | Kjær Camilla | 2003 | THISTED | 0354AD | 50 m | 1:28.94 | |
104 | 414 | Hougaard Maiken | 2002 | AUNING | 50 m | 1:29.13 | ||
105 | 47 | Hansen Caroline Koch Lind | 2003 | GLADSAXE | 0374AR | 50 m | 1:29.39 | |
106 | 49 | Holm Line | 2003 | GLADSAXE | 0398AH | 50 m | 1:29.64 | |
107 | 416 | Jensen Katrine Krogh | 2002 | AUNING | 50 m | 1:29.80 | ||
108 | 29 | Tinggaard Line | 2000 | THISTED | 0082AW | 50 m | 1:30.07 | |
109 | 346 | Herskin Elin | 1999 | VIBORG | 9988BD | 50 m | 1:30.22 | |
110 | 384 | Kokholm Lea | 2001 | HORSENS | 50 m | 1:30.98 | ||
111 | 38 | Schröder Thorina Joy | 1999 | NNGU | 9974BD | 50 m | 1:31.63 | |
112 | 324 | Stage Alma Heyn | 2004 | KVIK | 0462AC | 50 m | 1:31.73 | |
113 | 54 | Rolin Kaya | 2003 | GLADSAXE | 0316AC | 50 m | 1:32.01 | |
114 | 59 | Wilkinson Inia Bokær | 2003 | GLADSAXE | 0312AF | 50 m | 1:32.01 | |
115 | 490 | Tolderlund Clara | 2002 | SILKEBORG | 0256AK | 50 m | 1:32.98 | |
116 | 256 | Christensen Freya | 2004 | KVIK | 0414AE | 50 m | 1:33.94 | |
117 | 461 | Høegh Dinah Løve | 2003 | SILKEBORG | 0306AU | 50 m | 1:34.24 | |
118 | 264 | Gjerløv Freja | 2003 | KVIK | 0378AC | 50 m | 1:35.07 | |
119 | 58 | Sondrup Julie Becker | 2003 | GLADSAXE | 0392AL | 50 m | 1:35.44 | |
120 | 309 | Pedersen Clara | 2004 | KVIK | 0452AB | 50 m | 1:35.99 | |
121 | 447 | Frederiksen Line | 2003 | SILKEBORG | 0314AG | 50 m | 1:36.97 | |
122 | 299 | Nielsen Amalie | 2003 | KVIK | 50 m | 1:37.56 | ||
123 | 218 | Hansen Maria Bebe | 2004 | NYBORG | 0482AG | 50 m | 1:38.42 | |
124 | 411 | Ginnerup Liva | 2004 | AUNING | 50 m | 1:38.62 | ||
125 | 356 | Aaby Louise Bast Berg | 1998 | NEPTUN | 9872BE | 50 m | 1:39.45 | |
126 | 284 | Kierkegaard Rosa Hallas | 2003 | KVIK | 0314AE | 50 m | 1:40.71 | |
127 | 374 | Falck Camilla | 2003 | HORSENS | 0324AI | 50 m | 1:42.01 | |
128 | 236 | Rosenkilde Kirstine R. | 2003 | NYBORG | 0398AN | 50 m | 1:42.76 | |
129 | 440 | Egerup Emilie | 2003 | SILKEBORG | 50 m | 1:43.22 | ||
130 | 479 | Lyskjær Line | 2003 | SILKEBORG | 0324AO | 50 m | 1:43.58 | |
131 | 312 | Prominczl Maja | 2002 | KVIK | 0262AT | 50 m | 1:43.74 | |
132 | 196 | Pedersen Sarah Dam | 2002 | IKAST | 0276AW | 50 m | 1:45.90 | |
133 | 214 | Falkenstrøm Freja S. | 2004 | NYBORG | 0434AK | 50 m | 1:46.29 | |
134 | 96 | Klogborg Henriette Yong | 2002 | HOLSTEBRO | 0204AX | 50 m | 1:47.73 | |
135 | 121 | Winkel Louise Brendholdt | 2004 | HOLSTEBRO | 50 m | 1:51.11 | ||
136 | 112 | Pedersen Sille Busk | 2003 | HOLSTEBRO | 50 m | 1:53.48 | ||
137 | 205 | Ammentorp Barbara | 2003 | NYBORG | 0354AW | 50 m | 1:54.63 | |
138 | 232 | Nielsen Chelsea | 2004 | NYBORG | 0432AF | 50 m | 1:56.11 | |
139 | 459 | Pete Mette Marie Holstein | 2005 | SILKEBORG | 50 m | 1:58.40 | ||
140 | 470 | Kobæk Emma | 2003 | SILKEBORG | 0326AU | 50 m | 2:04.08 | |
141 | 229 | Memborg Laura Riber | 2004 | NYBORG | 0428AL | 50 m | 2:07.06 | |
142 | 99 | Krabbe Liva | 2005 | HOLSTEBRO | 50 m | |||
143 | 120 | Væggemose Marie Skou | 2002 | HOLSTEBRO | 50 m | |||
144 | 181 | Ælmholdt Laura | 1999 | IKAST | 50 m | |||
145 | 260 | Durholm Bendicte | 2004 | KVIK | 0458AC | 50 m | ||
146 | 266 | Halbech Freja | 2003 | KVIK | 50 m | |||
147 | 280 | Jacobsen Luna Fyller | 2003 | KVIK | 0308AO | 50 m | ||
148 | 415 | Høgfeldt Cecilie | 2002 | AUNING | 50 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:58 |