Startliste for Silkeborg Swim Cup 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
Swim Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
24 august 2014 |
|
|
Stævne by |
Silkeborg |
|
Udskriftstidspunkt |
15:18 |
|
|
Arrangør |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
22 august 2014 |
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer |
Finaler (8) |
Årg. 2002-2014: Klaudia W. Mogensen (2000) 3:05.17 2012-08-25 |
13-14 år: Josefine Pedersen (1999) 2:46.29 2013-08-24 |
15-16 år: Nicole Møller (1993) 2:47.08 2009-08-23 |
17 år & ældre: Maria Søe Beith (1996) 2:53.58 2013-08-24 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
415 |
2 |
Cecilie Høgfeldt |
2002 |
|
AUNING |
|
50m |
|
23 |
3 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
0338AI |
THISTED |
|
50m |
|
21 |
4 |
Julie Kappel Petersen |
2002 |
0282AN |
THISTED |
|
50m |
|
29 |
5 |
Line Tinggaard |
2000 |
0082AW |
THISTED |
|
50m |
|
95 |
6 |
Katrine Møller Kjeldsen |
2002 |
0292AX |
HOLSTEBRO |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
216 |
1 |
Cille Ingemann Halkjær |
2001 |
0172AX |
NYBORG |
|
50m |
4:36.15 |
447 |
2 |
Line Frederiksen |
2003 |
0314AG |
SILKEBORG |
|
50m |
4:19.89 |
416 |
3 |
Katrine Krogh Jensen |
2002 |
|
AUNING |
|
50m |
4:02.83 |
31 |
4 |
Michelle Kramer Andersen |
2003 |
0358AT |
NNGU |
|
50m |
3:59.00 |
218 |
5 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
0482AG |
NYBORG |
|
50m |
4:01.18 |
234 |
6 |
Anna Lund Petersen |
2001 |
0116BA |
NYBORG |
|
50m |
4:09.28 |
196 |
7 |
Sarah Dam Pedersen |
2002 |
0276AW |
IKAST |
|
50m |
4:25.10 |
479 |
8 |
Line Lyskjær |
2003 |
0324AO |
SILKEBORG |
|
50m |
5:08.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
36 |
1 |
Alberte Sommerlund Peders |
2002 |
0262AR |
NNGU |
|
50m |
3:55.00 |
507 |
2 |
Natasja Furman |
1996 |
9684AZ |
Djursland |
|
50m |
3:48.22 |
11 |
3 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
0254AR |
THISTED |
|
50m |
3:42.44 |
408 |
4 |
Nanna Sund |
2000 |
0086BE |
HORSENS |
|
50m |
3:40.50 |
385 |
5 |
Anna Bull Kramer |
2003 |
0382AE |
HORSENS |
|
50m |
3:41.23 |
184 |
6 |
Freja Elling-Enevoldsen |
2002 |
0248AX |
IKAST |
|
50m |
3:46.08 |
407 |
7 |
Ida Sund |
2002 |
0254AU |
HORSENS |
|
50m |
3:50.87 |
346 |
8 |
Elin Herskin |
1999 |
9988BD |
VIBORG |
|
50m |
3:55.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
312 |
1 |
Maja Prominczl |
2002 |
0262AT |
KVIK |
|
50m |
3:37.36 |
437 |
2 |
Emma L. S. Cameron |
2001 |
0162BA |
SILKEBORG |
|
50m |
3:36.61 |
240 |
3 |
Camilla Vestergaard |
2000 |
0078AF |
NYBORG |
|
50m |
3:32.72 |
225 |
4 |
Maria Bredal Larsen |
2002 |
0258AP |
NYBORG |
|
50m |
3:29.57 |
414 |
5 |
Maiken Hougaard |
2002 |
|
AUNING |
|
50m |
3:30.88 |
478 |
6 |
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
0172AR |
SILKEBORG |
|
50m |
3:33.09 |
368 |
7 |
Frederikke Brændgaard |
2001 |
0172BA |
HORSENS |
|
50m |
3:36.95 |
52 |
8 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
50m |
3:38.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
487 |
1 |
Amalie Skov |
1999 |
9992AW |
SILKEBORG |
|
50m |
3:26.79 |
239 |
2 |
Signe Stærmose |
1999 |
9936AR |
NYBORG |
|
50m |
3:25.54 |
53 |
3 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GLADSAXE |
|
50m |
3:24.29 |
253 |
4 |
Olivia Brophy |
2002 |
0252AC |
KVIK |
|
50m |
3:21.30 |
211 |
5 |
Julie Ejby |
2002 |
0282AD |
NYBORG |
|
50m |
3:21.93 |
498 |
6 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
0204AU |
BSK08 |
|
50m |
3:25.27 |
79 |
7 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
0306AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
3:26.55 |
49 |
8 |
Line Holm |
2003 |
0398AH |
GLADSAXE |
|
50m |
3:28.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
443 |
1 |
Esther Flø |
2001 |
0108AR |
SILKEBORG |
|
50m |
3:17.05 |
395 |
2 |
Nikoline Fabrin Lund |
2001 |
0192AS |
HORSENS |
|
50m |
3:15.92 |
191 |
3 |
Sascha Lausten |
2002 |
0202AJ |
IKAST |
|
50m |
3:12.67 |
393 |
4 |
Johanne Krogh Lund |
1995 |
9528AY |
HORSENS |
|
50m |
3:09.93 |
441 |
5 |
Helena V. Ellling |
2000 |
0078AC |
SILKEBORG |
|
50m |
3:12.19 |
25 |
6 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
0278AM |
THISTED |
|
50m |
3:13.31 |
290 |
7 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
50m |
3:16.27 |
315 |
8 |
Beate Kristine Rasmussen |
2003 |
0334AC |
KVIK |
|
50m |
3:20.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
66 |
1 |
Natascha Holm Byskov |
2000 |
0072AY |
HOLSTEBRO |
|
50m |
3:02.72 |
377 |
2 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
50m |
3:00.57 |
369 |
3 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
0166AT |
HORSENS |
|
50m |
3:00.28 |
321 |
4 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
50m |
2:53.87 |
396 |
5 |
Stella Krogh Lund |
2000 |
0056AN |
HORSENS |
|
50m |
2:55.91 |
330 |
6 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
50m |
3:00.53 |
394 |
7 |
Karen Krogh Lund |
1996 |
9616AX |
HORSENS |
|
50m |
3:01.57 |
431 |
8 |
Dianna Au |
2000 |
0068AK |
SILKEBORG |
|
50m |
3:03.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
110 |
1 |
Maja Sandholm Pedersen |
1998 |
9818AF |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:51.64 |
24 |
2 |
Anne Sofie Sølvkjær |
2000 |
0004AW |
THISTED |
|
50m |
2:46.51 |
301 |
3 |
Hannah Strunge Nissen |
1997 |
9754AD |
KVIK |
|
50m |
2:44.30 |
322 |
4 |
Ida Schütt |
1996 |
9642AI |
KVIK |
|
50m |
2:36.31 |
114 |
5 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
9604AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:38.03 |
245 |
6 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
0142AA |
KVIK |
|
50m |
2:46.12 |
270 |
7 |
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
KVIK |
|
50m |
2:47.22 |
230 |
8 |
Silke Meyer |
1998 |
9886AE |
NYBORG |
|
50m |
2:53.59 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:18 |
|