Startliste for Silkeborg Swim Cup 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer |
Årg. 2004-2014: Sofia Drevskich (2003) 47.93 2013-08-24 |
13-14 år: Josefine Pedersen (1999) 35.26 2013-08-24 |
15-16 år: Line H. Vestergaard (1996) 36.19 2012-08-25 |
17 år & ældre:: Emma D. Rasmussen (1996) 36.89 2013-08-24 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 114 | Rasmussen Emma D. | 1996 | HOLSTEBRO | 9604AE | 50 m | 33.07 | |
2 | 270 | Hansen Sofie | 2002 | KVIK | 0202AI | 50 m | 35.67 | |
3 | 401 | Nørgaard Emma | 1997 | HORSENS | 9794AF | 50 m | 35.75 | |
4 | 491 | Tolstrup Signe | 1995 | SILKEBORG | 9588AI | 50 m | 35.92 | |
5 | 481 | Mogensen Klaudia W. | 2000 | SILKEBORG | 0008AC | 50 m | 36.74 | |
6 | 472 | Larsen Julie Lundorff | 2000 | SILKEBORG | 0018AC | 50 m | 36.84 | |
7 | 230 | Meyer Silke | 1998 | NYBORG | 9886AE | 50 m | 36.95 | |
8 | 409 | Thomasen Signe B. | 1996 | HORSENS | 9652AA | 50 m | 37.02 | |
9 | 245 | Andersen Laura Findahl | 2001 | KVIK | 0142AA | 50 m | 37.22 | |
10 | 110 | Pedersen Maja Sandholm | 1998 | HOLSTEBRO | 9818AF | 50 m | 37.27 | |
11 | 378 | Ibsen Sille | 2001 | HORSENS | 0134AU | 50 m | 37.32 | |
12 | 484 | Pontoppidan Nicoline | 1998 | SILKEBORG | 9876AL | 50 m | 37.66 | |
13 | 396 | Lund Stella Krogh | 2000 | HORSENS | 0056AN | 50 m | 37.74 | |
14 | 375 | Franow Michelle | 2001 | HORSENS | 0102AH | 50 m | 37.84 | |
15 | 321 | Schmid Liva | 2000 | KVIK | 0012AV | 50 m | 38.24 | |
16 | 24 | Sølvkjær Anne Sofie | 2000 | THISTED | 0004AW | 50 m | 38.54 | |
17 | 431 | Au Dianna | 2000 | SILKEBORG | 0068AK | 50 m | 38.94 | |
18 | 393 | Lund Johanne Krogh | 1995 | HORSENS | 9528AY | 50 m | 39.03 | |
19 | 394 | Lund Karen Krogh | 1996 | HORSENS | 9616AX | 50 m | 39.32 | |
20 | 372 | Damsgaard Anette | 1996 | HORSENS | 9696AY | 50 m | 39.58 | |
21 | 345 | Kristensen Ida | 1998 | VIBORG | 9856AX | 50 m | 40.47 | |
22 | 347 | Beck Caroline | 1998 | VIBORG | 9868AO | 50 m | 40.58 | |
23 | 12 | Lyhne Smilla | 2000 | THISTED | 0046AL | 50 m | 40.60 | |
24 | 367 | Bek Jennifer Thorius | 2000 | HORSENS | 0012AS | 50 m | 40.81 | |
25 | 303 | Norden Victoria Martensen | 2001 | KVIK | 0196AD | 50 m | 40.97 | |
26 | 66 | Byskov Natascha Holm | 2000 | HOLSTEBRO | 0072AY | 50 m | 41.10 | |
27 | 377 | Grøndal Cecilie | 2002 | HORSENS | 0282AK | 50 m | 41.95 | |
28 | 25 | Sølvkjær Elisabeth | 2002 | THISTED | 0278AM | 50 m | 43.31 | |
29 | 239 | Stærmose Signe | 1999 | NYBORG | 9936AR | 50 m | 43.83 | |
30 | 253 | Brophy Olivia | 2002 | KVIK | 0252AC | 50 m | 44.03 | |
31 | 395 | Lund Nikoline Fabrin | 2001 | HORSENS | 0192AS | 50 m | 44.53 | |
32 | 90 | Iversen Thilde Rud | 2001 | HOLSTEBRO | 0154AX | 50 m | 44.59 | |
33 | 186 | Frohn Emma Louise | 1998 | IKAST | 9886AT | 50 m | 44.73 | |
34 | 406 | Rosenkilde Nicoline | 1999 | HORSENS | 9918AT | 50 m | 45.08 | |
35 | 211 | Ejby Julie | 2002 | NYBORG | 0282AD | 50 m | 45.16 | |
36 | 315 | Rasmussen Beate Kristine | 2003 | KVIK | 0334AC | 50 m | 45.72 | |
37 | 46 | Grubert Esther Else | 2003 | GLADSAXE | 0374AG | 50 m | 46.39 | |
38 | 184 | Elling-Enevoldsen Freja | 2002 | IKAST | 0248AX | 50 m | 46.71 | |
39 | 437 | Cameron Emma L. S. | 2001 | SILKEBORG | 0162BA | 50 m | 46.97 | |
40 | 414 | Hougaard Maiken | 2002 | AUNING | 50 m | 47.03 | ||
41 | 251 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 50 m | 47.33 | |
42 | 189 | Knudsen Caroline M. | 1999 | IKAST | 50 m | 47.46 | ||
43 | 217 | Hansen Louise Lykke | 2000 | NYBORG | 0066AR | 50 m | 47.81 | |
44 | 56 | Schou Amalie | 2003 | GLADSAXE | 0394AC | 50 m | 47.88 | |
45 | 53 | Rindshøj Mia | 2003 | GLADSAXE | 0306AC | 50 m | 48.04 | |
46 | 507 | Furman Natasja | 1996 | Djursland | 9684AZ | 50 m | 48.13 | |
47 | 79 | Godt Annika Hausgaard | 2003 | HOLSTEBRO | 0306AE | 50 m | 48.83 | |
48 | 418 | Petersen Sofie | 2001 | AUNING | 50 m | 48.94 | ||
49 | 13 | Madsen Line Teilberg | 2000 | THISTED | 0002BC | 50 m | 49.09 | |
50 | 309 | Pedersen Clara | 2004 | KVIK | 0452AB | 50 m | 49.24 | |
51 | 274 | Hjerling Henriette P. | 2002 | KVIK | 0256AH | 50 m | 49.71 | |
52 | 385 | Kramer Anna Bull | 2003 | HORSENS | 0382AE | 50 m | 49.73 | |
53 | 49 | Holm Line | 2003 | GLADSAXE | 0398AH | 50 m | 49.99 | |
54 | 103 | Lund Julie Geertsen | 2001 | HOLSTEBRO | 0158AP | 50 m | 50.01 | |
55 | 388 | Lagoni Karoline | 2003 | HORSENS | 0324AE | 50 m | 50.26 | |
56 | 500 | Kristensen Amalije | 2002 | BSK08 | 0212AX | 50 m | 50.36 | |
57 | 346 | Herskin Elin | 1999 | VIBORG | 9988BD | 50 m | 50.70 | |
58 | 416 | Jensen Katrine Krogh | 2002 | AUNING | 50 m | 52.13 | ||
59 | 264 | Gjerløv Freja | 2003 | KVIK | 0378AC | 50 m | 52.16 | |
60 | 181 | Ælmholdt Laura | 1999 | IKAST | 50 m | 52.69 | ||
61 | 389 | Leiszner Emilia Juhl | 2002 | HORSENS | 0288AJ | 50 m | 53.14 | |
62 | 218 | Hansen Maria Bebe | 2004 | NYBORG | 0482AG | 50 m | 54.55 | |
63 | 54 | Rolin Kaya | 2003 | GLADSAXE | 0316AC | 50 m | 54.67 | |
64 | 59 | Wilkinson Inia Bokær | 2003 | GLADSAXE | 0312AF | 50 m | 55.11 | |
65 | 411 | Ginnerup Liva | 2004 | AUNING | 50 m | 55.20 | ||
66 | 415 | Høgfeldt Cecilie | 2002 | AUNING | 50 m | 55.26 | ||
67 | 192 | Lundvig Savannah | 2001 | IKAST | 0178BA | 50 m | 55.43 | |
68 | 205 | Ammentorp Barbara | 2003 | NYBORG | 0354AW | 50 m | 55.46 | |
69 | 120 | Væggemose Marie Skou | 2002 | HOLSTEBRO | 50 m | 56.52 | ||
70 | 234 | Petersen Anna Lund | 2001 | NYBORG | 0116BA | 50 m | 56.56 | |
71 | 96 | Klogborg Henriette Yong | 2002 | HOLSTEBRO | 0204AX | 50 m | 56.65 | |
72 | 470 | Kobæk Emma | 2003 | SILKEBORG | 0326AU | 50 m | 57.99 | |
73 | 471 | Larsen Anne Lundorff | 2004 | SILKEBORG | 0466AB | 50 m | 58.24 | |
74 | 112 | Pedersen Sille Busk | 2003 | HOLSTEBRO | 50 m | 58.28 | ||
75 | 121 | Winkel Louise Brendholdt | 2004 | HOLSTEBRO | 50 m | 58.56 | ||
76 | 299 | Nielsen Amalie | 2003 | KVIK | 50 m | 58.81 | ||
77 | 38 | Schröder Thorina Joy | 1999 | NNGU | 9974BD | 50 m | 59.00 | |
78 | 296 | Munkebæk Mathilde Yde | 2003 | KVIK | 0386AC | 50 m | 59.44 | |
79 | 384 | Kokholm Lea | 2001 | HORSENS | 50 m | 1:01.45 | ||
80 | 461 | Høegh Dinah Løve | 2003 | SILKEBORG | 0306AU | 50 m | 1:01.99 | |
81 | 196 | Pedersen Sarah Dam | 2002 | IKAST | 0276AW | 50 m | 1:02.15 | |
82 | 469 | Klitgaard Maja | 2003 | SILKEBORG | 0392AK | 50 m | 1:02.52 | |
83 | 99 | Krabbe Liva | 2005 | HOLSTEBRO | 50 m | 1:07.67 | ||
84 | 284 | Kierkegaard Rosa Hallas | 2003 | KVIK | 0314AE | 50 m | 1:09.20 | |
85 | 232 | Nielsen Chelsea | 2004 | NYBORG | 0432AF | 50 m | 1:10.47 | |
86 | 459 | Pete Mette Marie Holstein | 2005 | SILKEBORG | 50 m | 1:11.13 | ||
87 | 260 | Durholm Bendicte | 2004 | KVIK | 0458AC | 50 m | 1:15.59 | |
88 | 229 | Memborg Laura Riber | 2004 | NYBORG | 0428AL | 50 m | 1:32.49 | |
89 | 266 | Halbech Freja | 2003 | KVIK | 50 m | |||
90 | 280 | Jacobsen Luna Fyller | 2003 | KVIK | 0308AO | 50 m | ||
91 | 440 | Egerup Emilie | 2003 | SILKEBORG | 50 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:58 |