Startliste for Silkeborg Swim Cup 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
Swim Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
24 august 2014 |
|
|
Stævne by |
Silkeborg |
|
Udskriftstidspunkt |
15:18 |
|
|
Arrangør |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
22 august 2014 |
|
|
|
|
Løb 3, 400m Frisvømning Damer |
Finaler (8) |
15-16 år: 1998-1999: Katrine Hammer (1991) 4:38.25 2006-08-25 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
500 |
1 |
Amalije Kristensen |
2002 |
0212AX |
BSK08 |
|
50m |
|
274 |
2 |
Henriette P. Hjerling |
2002 |
0256AH |
KVIK |
|
50m |
|
249 |
3 |
Sofie Findahl Andersen |
2003 |
0382AB |
KVIK |
|
50m |
|
476 |
4 |
Selma Lindberg |
2003 |
0354AU |
SILKEBORG |
|
50m |
|
503 |
5 |
Ida Rom Weikert |
2002 |
0234AW |
BSK08 |
|
50m |
|
253 |
6 |
Olivia Brophy |
2002 |
0252AC |
KVIK |
|
50m |
|
471 |
7 |
Anne Lundorff Larsen |
2004 |
0466AB |
SILKEBORG |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
273 |
1 |
Ronja Henriksen |
2002 |
0202AO |
KVIK |
|
50m |
|
26 |
2 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
50m |
|
59 |
3 |
Inia Bokær Wilkinson |
2003 |
0312AF |
GLADSAXE |
|
50m |
8:18.82 |
54 |
4 |
Kaya Rolin |
2003 |
0316AC |
GLADSAXE |
|
50m |
7:49.75 |
479 |
5 |
Line Lyskjær |
2003 |
0324AO |
SILKEBORG |
|
50m |
7:54.44 |
469 |
6 |
Maja Klitgaard |
2003 |
0392AK |
SILKEBORG |
|
50m |
8:24.68 |
69 |
7 |
Cecilie Christiansen |
2003 |
0338AR |
HOLSTEBRO |
|
50m |
|
311 |
8 |
Tine Petersen |
2003 |
0304AO |
KVIK |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
58 |
1 |
Julie Becker Sondrup |
2003 |
0392AL |
GLADSAXE |
|
50m |
7:28.37 |
56 |
2 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GLADSAXE |
|
50m |
7:02.23 |
46 |
3 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
GLADSAXE |
|
50m |
6:34.22 |
35 |
4 |
Kasandra Isager |
2000 |
0016BE |
NNGU |
|
50m |
6:20.00 |
191 |
5 |
Sascha Lausten |
2002 |
0202AJ |
IKAST |
|
50m |
6:33.55 |
9 |
6 |
Camilla Kjær |
2003 |
0354AD |
THISTED |
|
50m |
6:45.16 |
48 |
7 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
50m |
7:10.53 |
47 |
8 |
Caroline Koch Lind Hansen |
2003 |
0374AR |
GLADSAXE |
|
50m |
7:44.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
97 |
1 |
Louise Xia Klogborg |
2000 |
0008AX |
HOLSTEBRO |
|
50m |
6:02.74 |
80 |
2 |
Rikke Hansen |
2000 |
0036BD |
HOLSTEBRO |
|
50m |
5:55.15 |
269 |
3 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
0352AB |
KVIK |
|
50m |
5:49.11 |
487 |
4 |
Amalie Skov |
1999 |
9992AW |
SILKEBORG |
|
50m |
5:44.47 |
25 |
5 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
0278AM |
THISTED |
|
50m |
5:45.01 |
18 |
6 |
Marie Kæseler Nielsen |
2000 |
0034AW |
THISTED |
|
50m |
5:54.43 |
55 |
7 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
0342AQ |
GLADSAXE |
|
50m |
6:00.91 |
44 |
8 |
Cathrine Duedahl-Olesen |
2003 |
0334AG |
GLADSAXE |
|
50m |
6:17.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
53 |
1 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GLADSAXE |
|
50m |
5:38.76 |
443 |
2 |
Esther Flø |
2001 |
0108AR |
SILKEBORG |
|
50m |
5:31.20 |
431 |
3 |
Dianna Au |
2000 |
0068AK |
SILKEBORG |
|
50m |
5:23.33 |
286 |
4 |
Sofie Krühlmann |
2002 |
0288AE |
KVIK |
|
50m |
5:15.92 |
225 |
5 |
Maria Bredal Larsen |
2002 |
0258AP |
NYBORG |
|
50m |
5:19.13 |
52 |
6 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
50m |
5:24.36 |
22 |
7 |
Anette Poulsen |
1999 |
9928AG |
THISTED |
|
50m |
5:31.38 |
23 |
8 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
0338AI |
THISTED |
|
50m |
5:42.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
15 |
1 |
Anna Mathiasen |
2000 |
0066AP |
THISTED |
|
50m |
5:08.85 |
27 |
2 |
Louise Sørensen |
2000 |
0012AP |
THISTED |
|
50m |
5:07.37 |
2 |
3 |
Sarah Andersen |
1999 |
9974AT |
THISTED |
|
50m |
5:03.41 |
327 |
4 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
KVIK |
|
50m |
5:01.49 |
441 |
5 |
Helena V. Ellling |
2000 |
0078AC |
SILKEBORG |
|
50m |
5:03.14 |
110 |
6 |
Maja Sandholm Pedersen |
1998 |
9818AF |
HOLSTEBRO |
|
50m |
5:05.76 |
81 |
7 |
Maria Cleman Hatting |
2001 |
0106AK |
HOLSTEBRO |
|
50m |
5:08.71 |
3 |
8 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
50m |
5:09.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
78 |
1 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
4:59.75 |
208 |
2 |
Iben Bak |
2001 |
0124AH |
NYBORG |
|
50m |
4:56.76 |
316 |
3 |
Eline Victoria Rasmussen |
2000 |
0076AC |
KVIK |
|
50m |
4:54.74 |
265 |
4 |
Kajsa Gregersen |
2001 |
0186AM |
KVIK |
|
50m |
4:50.25 |
76 |
5 |
Helle Dohn |
1998 |
9884AI |
HOLSTEBRO |
|
50m |
4:51.05 |
254 |
6 |
Sofie Brøgger |
2000 |
0032AD |
KVIK |
|
50m |
4:56.51 |
24 |
7 |
Anne Sofie Sølvkjær |
2000 |
0004AW |
THISTED |
|
50m |
4:58.66 |
233 |
8 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
0106AA |
NYBORG |
|
50m |
4:59.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
64 |
1 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
0074AM |
HOLSTEBRO |
|
50m |
4:46.53 |
330 |
2 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
50m |
4:39.02 |
338 |
3 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
0058AA |
KVIK |
|
50m |
4:30.01 |
322 |
4 |
Ida Schütt |
1996 |
9642AI |
KVIK |
|
50m |
4:21.47 |
276 |
5 |
Josephine Holm |
1999 |
9982AA |
KVIK |
|
50m |
4:26.43 |
94 |
6 |
Merete Toft Jensen |
1999 |
9926AD |
HOLSTEBRO |
|
50m |
4:37.76 |
12 |
7 |
Smilla Lyhne |
2000 |
0046AL |
THISTED |
|
50m |
4:44.09 |
285 |
8 |
Sofie Kornbek |
2000 |
0084AD |
KVIK |
|
50m |
4:46.96 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
24 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:18 |
|