Startliste for Silkeborg Swim Cup 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 25, 100m Butterfly Damer |
11-12 år: Caroline Eskildsen (1995) 1:14.29 2007-08-25 |
13-14 år: Christina Munkholm (1996) 1:04.78 2014-08-21 |
15-16 år: Pernille Larsen (1992) 1:04.81 2008-08-31 |
17 år & ældre: Micha Østergaard (1987) 1:04.62 2006-08-26 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 491 | Tolstrup Signe | 1995 | SILKEBORG | 9588AI | 50 m | 1:02.06 | |
2 | 276 | Holm Josephine | 1999 | KVIK | 9982AA | 50 m | 1:04.59 | |
3 | 92 | Jensen Cecilie Ravn | 1994 | HOLSTEBRO | 9474AV | 50 m | 1:05.34 | |
4 | 261 | Gaard Regitze | 2001 | KVIK | 0178AG | 50 m | 1:06.13 | |
5 | 301 | Nissen Hannah Strunge | 1997 | KVIK | 9754AD | 50 m | 1:06.21 | |
6 | 64 | Bach Helena Rosendahl | 2000 | HOLSTEBRO | 0074AM | 50 m | 1:07.05 | |
7 | 94 | Jensen Merete Toft | 1999 | HOLSTEBRO | 9926AD | 50 m | 1:07.46 | |
8 | 235 | Petersen Thea Lund | 1998 | NYBORG | 9874AZ | 50 m | 1:07.86 | |
9 | 338 | Atkins Phoebe Linde | 2000 | KVIK | 0058AA | 50 m | 1:08.50 | |
10 | 306 | Olsen Maria | 2000 | KVIK | 0044AD | 50 m | 1:08.79 | |
11 | 254 | Brøgger Sofie | 2000 | KVIK | 0032AD | 50 m | 1:08.91 | |
12 | 265 | Gregersen Kajsa | 2001 | KVIK | 0186AM | 50 m | 1:09.41 | |
13 | 185 | Flaskager Mette | 1999 | IKAST | 9902AR | 50 m | 1:10.09 | |
14 | 327 | Svendsen Julie Krøyer | 2002 | KVIK | 0222AA | 50 m | 1:10.59 | |
15 | 233 | Olesen Karina Høybye | 2001 | NYBORG | 0106AA | 50 m | 1:12.06 | |
16 | 230 | Meyer Silke | 1998 | NYBORG | 9886AE | 50 m | 1:12.16 | |
17 | 108 | Pedersen Anne Hjortsøe | 1999 | HOLSTEBRO | 9966AH | 50 m | 1:12.26 | |
18 | 441 | Ellling Helena V. | 2000 | SILKEBORG | 0078AC | 50 m | 1:12.94 | |
19 | 30 | Villesen Katrine Bukh | 2000 | THISTED | 0042AL | 50 m | 1:12.96 | |
20 | 354 | Moeslund Martha | 1998 | SMUT | 9884AW | 50 m | 1:14.00 | |
21 | 12 | Lyhne Smilla | 2000 | THISTED | 0046AL | 50 m | 1:15.00 | |
22 | 347 | Beck Caroline | 1998 | VIBORG | 9868AO | 50 m | 1:16.68 | |
23 | 345 | Kristensen Ida | 1998 | VIBORG | 9856AX | 50 m | 1:17.07 | |
24 | 80 | Hansen Rikke | 2000 | HOLSTEBRO | 0036BD | 50 m | 1:18.35 | |
25 | 53 | Rindshøj Mia | 2003 | GLADSAXE | 0306AC | 50 m | 1:19.92 | |
26 | 377 | Grøndal Cecilie | 2002 | HORSENS | 0282AK | 50 m | 1:23.27 | |
27 | 191 | Lausten Sascha | 2002 | IKAST | 0202AJ | 50 m | 1:23.77 | |
28 | 194 | Meldgaard Amanda | 1999 | IKAST | 9984AZ | 50 m | 1:25.45 | |
29 | 3 | Bach Thea Søe | 2002 | THISTED | 0222AD | 50 m | 1:25.99 | |
30 | 314 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 50 m | 1:27.12 | |
31 | 431 | Au Dianna | 2000 | SILKEBORG | 0068AK | 50 m | 1:28.08 | |
32 | 13 | Madsen Line Teilberg | 2000 | THISTED | 0002BC | 50 m | 1:28.30 | |
33 | 498 | Bertelsen Anne Bøjstrup | 2002 | BSK08 | 0204AU | 50 m | 1:28.56 | |
34 | 271 | Hedegaard Anika | 2002 | KVIK | 0266AA | 50 m | 1:29.31 | |
35 | 69 | Christiansen Cecilie | 2003 | HOLSTEBRO | 0338AR | 50 m | 1:31.33 | |
36 | 26 | Sørensen Karoline | 2002 | THISTED | 0236AI | 50 m | 1:31.55 | |
37 | 293 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 50 m | 1:31.68 | |
38 | 385 | Kramer Anna Bull | 2003 | HORSENS | 0382AE | 50 m | 1:33.74 | |
39 | 269 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 50 m | 1:34.69 | |
40 | 46 | Grubert Esther Else | 2003 | GLADSAXE | 0374AG | 50 m | 1:35.12 | |
41 | 336 | Wentzel Freya Nørlund | 2003 | KVIK | 0374AC | 50 m | 1:35.28 | |
42 | 39 | Thesbjerg Tine | 1999 | NNGU | 9942BD | 50 m | 1:36.18 | |
43 | 445 | Frandsen Lykke | 2002 | SILKEBORG | 0252AQ | 50 m | 1:37.00 | |
44 | 503 | Weikert Ida Rom | 2002 | BSK08 | 0234AW | 50 m | 1:38.59 | |
45 | 222 | Jørgensen Randi | 2002 | NYBORG | 0286AR | 50 m | 1:39.30 | |
46 | 225 | Larsen Maria Bredal | 2002 | NYBORG | 0258AP | 50 m | 1:44.42 | |
47 | 38 | Schröder Thorina Joy | 1999 | NNGU | 9974BD | 50 m | 1:44.98 | |
48 | 47 | Hansen Caroline Koch Lind | 2003 | GLADSAXE | 0374AR | 50 m | 1:46.77 | |
49 | 40 | Winkler Freja | 2001 | NNGU | 0188AV | 50 m | 1:49.45 | |
50 | 490 | Tolderlund Clara | 2002 | SILKEBORG | 0256AK | 50 m | 1:49.90 | |
51 | 105 | Markma Mathilde Marthedal | 2001 | HOLSTEBRO | 0166AW | 50 m | 1:54.06 | |
52 | 49 | Holm Line | 2003 | GLADSAXE | 0398AH | 50 m | 1:58.27 | |
53 | 216 | Halkjær Cille Ingemann | 2001 | NYBORG | 0172AX | 50 m | 2:03.82 | |
54 | 11 | Lindemann-Larsen Lise | 2002 | THISTED | 0254AR | 50 m | ||
55 | 236 | Rosenkilde Kirstine R. | 2003 | NYBORG | 0398AN | 50 m | ||
56 | 476 | Lindberg Selma | 2003 | SILKEBORG | 0354AU | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:59 |