Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 200 | Tullberg Sebastian | 2000 | BIRKERØD | 0073AC | 25 m | 2:03.05 | |
2 | 140 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 25 m | 2:07.22 | |
3 | 265 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | VI39 | 0081AA | 25 m | 2:07.78 | |
4 | 282 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | VORDINGB | 0075AI | 25 m | 2:08.26 | |
5 | 298 | Larsen Tomas Stensballe | 2000 | GENTOFTE | 0035AK | 25 m | 2:08.79 | |
6 | 120 | Larsen Benjamin Ørnebjerg | 2000 | KØGE | 0087AC | 25 m | 2:09.07 | |
7 | 267 | Petersen Frederik Hatting | 2000 | STT | 0071AC | 25 m | 2:09.90 | |
8 | 43 | Lehn-Schiøler William | 2000 | GLADSAXE | 0073AF | 25 m | 2:10.42 | |
9 | 100 | Kolberg Jakob | 2000 | HØRSHOLM | 0057AH | 25 m | 2:10.76 | |
10 | 213 | Nørgaard Alexander Aslak | 2000 | SØLLERØD | 0053AE | 25 m | 2:10.83 | |
11 | 307 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 25 m | 2:11.17 | |
12 | 242 | Wahl Ferdinand | 2000 | KVIK | 0089AB | 25 m | 2:11.26 | |
13 | 87 | Hansen Nicolai Yuon | 2000 | HERLUFSHOL | 0011AN | 25 m | 2:12.51 | |
14 | 300 | Norus Jens Christian | 2000 | GENTOFTE | 0053AN | 25 m | 2:12.65 | |
15 | 156 | Grandjean Victor | 2001 | RINGSTED | 0107AF | 25 m | 2:13.14 | |
16 | 288 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | SLANGERUP | 0073AD | 25 m | 2:13.17 | |
17 | 253 | Sparholt Niels Paulli | 2000 | TRITON B | 0027AF | 25 m | 2:13.38 | |
18 | 146 | Mathiassen Jeppe | 2000 | LYNGBY | 0093AE | 25 m | 2:14.43 | |
19 | 103 | Hansen Mads Haugård | 2000 | HVIDOVRE | 0059AH | 25 m | 2:14.77 | |
20 | 226 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 25 m | 2:14.85 | |
21 | 95 | Andersen Magnus Bækgaard | 2001 | HØRSHOLM | 0101AF | 25 m | 2:14.86 | |
22 | 117 | Holm Jacob | 2000 | KØGE | 0011AE | 25 m | 2:15.16 | |
23 | 158 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 25 m | 2:15.72 | |
24 | 84 | Bækgaard Filip | 2000 | HERLUFSHOL | 0035AF | 25 m | 2:15.81 | |
25 | 266 | Hansen Yukia | 2000 | VI39 | 0035AL | 25 m | 2:16.03 | |
26 | 147 | Mogensen Anders Blix | 2000 | LYNGBY | 0045AG | 25 m | 2:16.08 | |
27 | 45 | Maigaard Lasse | 2000 | GLADSAXE | 0023AB | 25 m | 2:16.52 | |
28 | 228 | Meng Lucas Alexander | 2000 | KVIK | 0003AC | 25 m | 2:16.94 | |
29 | 7 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 25 m | 2:16.96 | |
30 | 220 | Damgaard Ole | 2002 | KVIK | 0205AA | 25 m | 2:16.98 | |
31 | 164 | Baktoft Jakob Gersholm | 2000 | ROSKILDE | 0069AQ | 25 m | 2:18.17 | |
32 | 225 | Johansen Mike | 2001 | KVIK | 0159AC | 25 m | 2:18.55 | |
33 | 310 | Beiter Victor Bendix | 2001 | HERLEV | 0113AG | 25 m | 2:18.94 | |
34 | 313 | Lund Felix | 2001 | HERLEV | 0123AM | 25 m | 2:19.26 | |
35 | 73 | Houen William | 2001 | HELSINGØR | 0145AF | 25 m | 2:19.77 | |
36 | 138 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 25 m | 2:20.28 | |
37 | 260 | Kristiansen William I. | 2001 | STT | 0151AK | 25 m | 2:20.91 | |
38 | 211 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 25 m | 2:21.58 | |
39 | 231 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 25 m | 2:21.93 | |
40 | 62 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 25 m | 2:22.24 | |
41 | 15 | Bugge August | 2000 | HOVEDSTAD | 0091AI | 25 m | 2:22.94 | |
42 | 11 | Weilguny August | 2001 | HOVEDSTAD | 0131AF | 25 m | 2:22.95 | |
43 | 257 | Ganzhorn Andreas Thybo | 2001 | VEST | 0117AE | 25 m | 2:23.42 | |
44 | 160 | Almeborg Nikolaj | 2000 | RØNNE | 0097AN | 25 m | 2:23.44 | |
45 | 129 | Hansen Jonas | 2001 | KORSØR | 0123AH | 25 m | 2:23.61 | |
46 | 52 | Presskorn Frederik | 2000 | GLADSAXE | 0061AB | 25 m | 2:24.32 | |
47 | 241 | Sidenius Gustav | 2001 | KVIK | 0103AI | 25 m | 2:24.35 | |
48 | 32 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 25 m | 2:24.57 | |
49 | 199 | Torp Kristian | 2000 | BIRKERØD | 0083AC | 25 m | 2:24.59 | |
50 | 143 | Højberg Alfred | 2002 | LYNGBY | 0267AD | 25 m | 2:24.75 | |
51 | 320 | Eriksen Benjamin Nørgaard | 2002 | TUNE | 0257AC | 25 m | 2:24.99 | |
52 | 216 | Andersen Roar | 2001 | KVIK | 0183AA | 25 m | 2:26.50 | |
53 | 246 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 25 m | 2:30.45 | |
54 | 175 | Hansen Jannick | 2001 | ALLERØD | 0117AD | 25 m | 2:32.14 | |
55 | 214 | Solok Valdemar | 2001 | SØLLERØD | 0107AP | 25 m | 2:32.47 | |
56 | 182 | Boutrup Christian | 2003 | BIRKERØD | 0337AA | 25 m | 2:34.59 | |
57 | 112 | Eskildsen Jonathan | 2003 | KØGE | 0381AA | 25 m | 2:35.09 | |
58 | 119 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 25 m | 2:38.47 | |
59 | 198 | Staal Sebastian M. | 2002 | BIRKERØD | 0211AC | 25 m | 2:44.03 | |
60 | 75 | Larsen Villads Bomholt | 2001 | HELSINGØR | 0137AM | 25 m | 2:50.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 maj 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:07 |