Ohjelma Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Seedede heat Løb 27
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 2 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2014 |
|
|
Stævne by |
Nakskov |
|
Udskriftstidspunkt |
08:45 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 maj 2014 |
|
|
|
|
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer |
Finaler (7) |
Vejledende starttid 14:06 |
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
173 |
1 |
Frederik Bornemann |
2001 |
0163AH |
ALLERØD |
|
25m |
1:22.38 |
69 |
2 |
Jonathan P. Hedager |
2001 |
0195AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:19.30 |
270 |
3 |
Rasmus Langvad |
2000 |
0045AD |
GSK |
|
25m |
1:17.22 |
129 |
4 |
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
KORSØR |
|
25m |
1:16.64 |
143 |
5 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:16.74 |
319 |
6 |
Mads Enghave |
2002 |
0227AA |
ISHØJ |
|
25m |
1:17.61 |
184 |
7 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:21.97 |
180 |
8 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
0131AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:24.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
91 |
1 |
Christoffer D. Petersen |
2001 |
0183AC |
HILLERØD |
|
25m |
1:16.25 |
176 |
2 |
Rasmus Nielsen |
2001 |
0193AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:16.18 |
7 |
3 |
Alexander Rendlev |
2001 |
0121AE |
VI39 |
|
25m |
1:16.12 |
292 |
4 |
Mads Bjørn Andersen |
2001 |
0143AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:15.94 |
131 |
5 |
Frederik S. Løwe |
2001 |
0133AE |
KORSØR |
|
25m |
1:16.07 |
12 |
6 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
0187AN |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:16.18 |
144 |
7 |
Christopher Toftel Larsen |
2000 |
0035AR |
LYNGBY |
|
25m |
1:16.22 |
194 |
8 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:16.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
137 |
1 |
Mads Møller Bjørnskov |
2001 |
0173AH |
LYNGBY |
|
25m |
1:15.49 |
6 |
2 |
Marcus Munkholm |
2001 |
0169AC |
VI39 |
|
25m |
1:15.13 |
128 |
3 |
Kasper Bitzer |
2000 |
0079AK |
KORSØR |
|
25m |
1:14.89 |
225 |
4 |
Mike Johansen |
2001 |
0159AC |
KVIK |
|
25m |
1:14.23 |
37 |
5 |
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
GLADSAXE |
|
25m |
1:14.69 |
304 |
6 |
Lucas Strøbæk |
2001 |
0135AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:15.05 |
13 |
7 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:15.40 |
147 |
8 |
Anders Blix Mogensen |
2000 |
0045AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:15.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
130 |
1 |
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
KORSØR |
|
25m |
1:13.64 |
14 |
2 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:12.47 |
281 |
3 |
Sebastian Barnewitz |
2000 |
0081AJ |
VORDINGB |
|
25m |
1:12.16 |
316 |
4 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
TVS IF |
|
25m |
1:11.83 |
138 |
5 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:12.04 |
313 |
6 |
Felix Lund |
2001 |
0123AM |
HERLEV |
|
25m |
1:12.37 |
310 |
7 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
0113AG |
HERLEV |
|
25m |
1:13.49 |
272 |
8 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
0193AK |
VI39 |
|
25m |
1:13.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
231 |
1 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
0291AC |
KVIK |
|
25m |
1:11.73 |
197 |
2 |
Oliver Schiellerup |
2000 |
0015AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:11.26 |
115 |
3 |
Thor B. Hansen |
2000 |
0097AA |
KØGE |
|
25m |
1:10.11 |
146 |
4 |
Jeppe Mathiassen |
2000 |
0093AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:09.75 |
288 |
5 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
SLANGERUP |
|
25m |
1:09.95 |
228 |
6 |
Lucas Alexander Meng |
2000 |
0003AC |
KVIK |
|
25m |
1:10.61 |
254 |
7 |
Gustav Stjernholm |
2002 |
0215AD |
TRITON B |
|
25m |
1:11.62 |
250 |
8 |
Mads Raaby Jensen |
2001 |
0149AB |
TRITON B |
|
25m |
1:11.74 |
|
|
Heat 6 (7) (Årg. 2001-2014) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
226 |
1 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
KVIK |
|
25m |
1:09.93 |
156 |
2 |
Victor Grandjean |
2001 |
0107AF |
RINGSTED |
|
25m |
1:09.17 |
324 |
3 |
Hans Mølbak Petersen |
2001 |
0137AG |
GREVE |
|
25m |
1:08.38 |
207 |
4 |
Marcus Mantzius Mosegaard |
2001 |
0199AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:04.77 |
79 |
5 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HELSINGØR |
|
25m |
1:08.04 |
95 |
6 |
Magnus Bækgaard Andersen |
2001 |
0101AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:09.15 |
140 |
7 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:09.18 |
306 |
8 |
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
0115AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:11.13 |
|
|
Heat 7 (7) (Årg. 2000-2000) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
251 |
1 |
Johan Joensen |
2000 |
0005AB |
TRITON B |
|
25m |
1:09.00 |
84 |
2 |
Filip Bækgaard |
2000 |
0035AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:07.95 |
307 |
3 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:06.07 |
200 |
4 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:03.38 |
265 |
5 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
VI39 |
|
25m |
1:05.30 |
267 |
6 |
Frederik Hatting Petersen |
2000 |
0071AC |
STT |
|
25m |
1:06.47 |
213 |
7 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
SØLLERØD |
|
25m |
1:08.20 |
48 |
8 |
Thor Nilsson Pedersen |
2000 |
0081AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:09.31 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
25 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:45 |
|