Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 2 |
|
Udskriftsdato |
24 maj 2014 |
|
|
Stævne by |
Nakskov |
|
Udskriftstidspunkt |
08:50 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 maj 2014 |
|
|
|
|
Løb 13, 400m Medley Damer |
Finaler (5) |
Vejledende starttid 13:30 |
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
178 |
1 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
25m |
7:00.99 |
243 |
2 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
0374AC |
KVIK |
|
25m |
6:58.22 |
26 |
3 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
6:48.48 |
5 |
4 |
Julie Laugesen |
2003 |
0308AF |
VI39 |
|
25m |
6:42.00 |
181 |
5 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
25m |
6:44.67 |
118 |
6 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
0352AC |
KØGE |
|
25m |
6:50.36 |
252 |
7 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
6:59.40 |
192 |
8 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
25m |
7:01.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
227 |
1 |
Sofie Krühlmann |
2002 |
0288AE |
KVIK |
|
25m |
6:24.85 |
195 |
2 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
0254AH |
BIRKERØD |
|
25m |
6:23.87 |
276 |
3 |
Anna Aabak Kristoffersen |
2002 |
0288AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
6:19.20 |
39 |
4 |
Cassandra Louisa Lin Hans |
2002 |
0226AM |
GLADSAXE |
|
25m |
6:16.98 |
171 |
5 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
0224AH |
ROSKILDE |
|
25m |
6:18.73 |
301 |
6 |
Bjørk Nelsing Petersen |
2002 |
0264AE |
GENTOFTE |
|
25m |
6:21.39 |
36 |
7 |
Aya Bødker Grann |
2002 |
0224AM |
GLADSAXE |
|
25m |
6:23.99 |
21 |
8 |
Emilie Bast |
2002 |
0252AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
6:30.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
212 |
1 |
Josephine Kruse |
2002 |
0242AQ |
SØLLERØD |
|
25m |
6:07.69 |
233 |
2 |
Emma Pedersen |
2002 |
0258AA |
KVIK |
|
25m |
6:04.24 |
277 |
3 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
5:56.75 |
18 |
4 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
0248AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
5:53.09 |
90 |
5 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
HILLERØD |
|
25m |
5:53.49 |
167 |
6 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
5:58.07 |
323 |
7 |
Lærke Knak |
2002 |
0262AJ |
TUNE |
|
25m |
6:05.31 |
249 |
8 |
Laura Janner |
2002 |
0214AB |
TRITON B |
|
25m |
6:11.71 |
|
|
Heat 4 (5) (Årg. 2003-2014) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
279 |
1 |
Sofia Drevskich |
2003 |
0318AA |
VAT CPH-MK |
|
25m |
6:39.14 |
189 |
2 |
Isabel Vang Hvitved |
2003 |
0316AB |
BIRKERØD |
|
25m |
6:24.65 |
239 |
3 |
Beate Kristine Rasmussen |
2003 |
0334AC |
KVIK |
|
25m |
6:22.45 |
54 |
4 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GLADSAXE |
|
25m |
6:16.67 |
53 |
5 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
25m |
6:20.51 |
109 |
6 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
25m |
6:23.80 |
238 |
7 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
25m |
6:30.84 |
218 |
8 |
Caroline Brink |
2003 |
0316AE |
KVIK |
|
25m |
6:40.07 |
|
|
Heat 5 (5) (Årg. 2002-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
165 |
1 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
ROSKILDE |
|
25m |
5:48.74 |
170 |
2 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
ROSKILDE |
|
25m |
5:43.96 |
318 |
3 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GREVE |
|
25m |
5:41.49 |
224 |
4 |
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
KVIK |
|
25m |
5:17.99 |
185 |
5 |
Anne Føyn |
2002 |
0282AF |
BIRKERØD |
|
25m |
5:31.68 |
174 |
6 |
Mille Graasbøll |
2002 |
0234AB |
ALLERØD |
|
25m |
5:42.47 |
322 |
7 |
Thyra Jørgensen |
2002 |
0218AC |
GREVE |
|
25m |
5:47.94 |
255 |
8 |
Abby Kristine Waterval |
2002 |
0222AE |
TRITON B |
|
25m |
5:52.83 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
24 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:50 |
|