Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 2 |
|
Udskriftsdato |
23 maj 2014 |
|
|
Stævne by |
Nakskov |
|
Udskriftstidspunkt |
15:38 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 maj 2014 |
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer |
Finaler (5) |
Vejledende starttid 17:00 |
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
211 |
1 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
25m |
5:04.38 |
194 |
2 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
25m |
5:03.02 |
32 |
3 |
Christian Crone |
2001 |
0147AB |
GLADSAXE |
|
25m |
5:00.32 |
62 |
4 |
Andreas Gram Peters |
2001 |
0173AI |
HELSINGE |
|
25m |
4:59.38 |
157 |
5 |
Mads Jensen |
2001 |
0105AF |
RINGSTED |
|
25m |
5:00.00 |
116 |
6 |
Daniel Hartkopf |
2001 |
0185AF |
KØGE |
|
25m |
5:01.91 |
324 |
7 |
Hans Mølbak Petersen |
2001 |
0137AG |
GREVE |
|
25m |
5:03.53 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
292 |
1 |
Mads Bjørn Andersen |
2001 |
0143AL |
GENTOFTE |
|
25m |
4:58.66 |
143 |
2 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
LYNGBY |
|
25m |
4:57.42 |
313 |
3 |
Felix Lund |
2001 |
0123AM |
HERLEV |
|
25m |
4:53.44 |
146 |
4 |
Jeppe Mathiassen |
2000 |
0093AE |
LYNGBY |
|
25m |
4:48.65 |
300 |
5 |
Jens Christian Norus |
2000 |
0053AN |
GENTOFTE |
|
25m |
4:49.76 |
225 |
6 |
Mike Johansen |
2001 |
0159AC |
KVIK |
|
25m |
4:54.59 |
121 |
7 |
Mathias Luplau |
2001 |
0133AF |
KØGE |
|
25m |
4:58.08 |
156 |
8 |
Victor Grandjean |
2001 |
0107AF |
RINGSTED |
|
25m |
4:59.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
266 |
1 |
Yukia Hansen |
2000 |
0035AL |
VI39 |
|
25m |
4:47.88 |
253 |
2 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
0027AF |
TRITON B |
|
25m |
4:45.76 |
100 |
3 |
Jakob Kolberg |
2000 |
0057AH |
HØRSHOLM |
|
25m |
4:36.16 |
87 |
4 |
Nicolai Yuon Hansen |
2000 |
0011AN |
HERLUFSHOL |
|
25m |
4:35.00 |
298 |
5 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
0035AK |
GENTOFTE |
|
25m |
4:35.05 |
43 |
6 |
William Lehn-Schiøler |
2000 |
0073AF |
GLADSAXE |
|
25m |
4:42.31 |
103 |
7 |
Mads Haugård Hansen |
2000 |
0059AH |
HVIDOVRE |
|
25m |
4:45.90 |
228 |
8 |
Lucas Alexander Meng |
2000 |
0003AC |
KVIK |
|
25m |
4:48.62 |
|
|
Heat 4 (5) (Årg. 2001-2014) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
138 |
1 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
25m |
4:50.18 |
95 |
2 |
Magnus Bækgaard Andersen |
2001 |
0101AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
4:46.41 |
226 |
3 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
KVIK |
|
25m |
4:41.03 |
140 |
4 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
25m |
4:38.05 |
158 |
5 |
Anders Nielsen |
2001 |
0123AF |
RINGSTED |
|
25m |
4:40.58 |
231 |
6 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
0291AC |
KVIK |
|
25m |
4:45.82 |
7 |
7 |
Alexander Rendlev |
2001 |
0121AE |
VI39 |
|
25m |
4:46.53 |
220 |
8 |
Ole Damgaard |
2002 |
0205AA |
KVIK |
|
25m |
4:53.10 |
|
|
Heat 5 (5) (Årg. 2000-2000) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
242 |
1 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
0089AB |
KVIK |
|
25m |
4:33.94 |
213 |
2 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
SØLLERØD |
|
25m |
4:30.51 |
265 |
3 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
VI39 |
|
25m |
4:26.48 |
200 |
4 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
25m |
4:19.30 |
321 |
5 |
Mathias Yu Fagerberg |
2000 |
0069AI |
ISHØJ |
|
25m |
4:25.67 |
120 |
6 |
Benjamin Ørnebjerg Larsen |
2000 |
0087AC |
KØGE |
|
25m |
4:29.92 |
282 |
7 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
0075AI |
VORDINGB |
|
25m |
4:32.33 |
307 |
8 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
25m |
4:34.57 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
23 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
15:38 |
|