Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag kl. 10.00
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 1 |
|
Udskriftsdato |
24 maj 2014 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
08:45 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 maj 2014 |
|
|
|
|
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (6) |
Vejledende starttid 10:59 |
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
274 |
2 |
Julie Bojesen |
2001 |
0176AM |
JYLLINGE |
|
50m |
1:19.76 |
263 |
3 |
Mille Bruun Høvring |
2001 |
0156AG |
VAT CPH/MK |
|
50m |
1:19.70 |
117 |
4 |
Victoria Martensen Norden |
2001 |
0196AD |
KVIK |
|
50m |
1:17.83 |
260 |
5 |
Emma Poulsen |
2001 |
0172AD |
GSK |
|
50m |
1:19.17 |
319 |
6 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
50m |
1:19.72 |
176 |
7 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
1:20.74 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
161 |
1 |
Frida Hausting Jørgensen |
2001 |
0114AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:17.66 |
248 |
2 |
Mathilde Laugesen |
2001 |
0176AL |
VI39 |
|
50m |
1:17.21 |
138 |
3 |
Emilie Aanestad |
2000 |
0012AL |
HELSINGØR |
|
50m |
1:17.04 |
188 |
4 |
Nicoline Toth Nielsen |
2000 |
0066AS |
GLADSAXE |
|
50m |
1:16.69 |
256 |
5 |
Josefine Nickelsen |
2001 |
0146AO |
STT |
|
50m |
1:16.89 |
289 |
6 |
Helena Splidt-Samuelsen |
2000 |
0062AP |
ISHØJ |
|
50m |
1:17.15 |
193 |
7 |
Mai Andersen |
2000 |
0072AS |
HOLBÆK |
|
50m |
1:17.34 |
94 |
8 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
0104AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:17.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
293 |
1 |
Mette S. Køhler |
2001 |
0192AK |
TUNE |
|
50m |
1:16.58 |
239 |
2 |
Clara Marott Schelde |
2000 |
0092AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:16.39 |
262 |
3 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH/MK |
|
50m |
1:15.69 |
157 |
4 |
Rosemarie Blicher |
2000 |
0076AO |
GENTOFTE |
|
50m |
1:15.47 |
246 |
5 |
Caroline Mathiesen |
2001 |
0172AG |
AIF |
|
50m |
1:15.54 |
284 |
6 |
Amalie Frederiksen |
2001 |
0182AP |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:15.71 |
68 |
7 |
Natascha Bonnén Sjøgren |
2000 |
0032AG |
VEST |
|
50m |
1:16.57 |
244 |
8 |
Maria Holst Hansen |
2000 |
0074AC |
VAT CPH/MK |
|
50m |
1:16.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
37 |
1 |
My Weitling |
2000 |
0032AA |
HILLERØD |
|
50m |
1:14.84 |
169 |
2 |
Nikoline Nilsson Norby |
2000 |
0064AN |
GENTOFTE |
|
50m |
1:14.79 |
308 |
3 |
Frederikke Jensen |
2000 |
0002AC |
TRITON B |
|
50m |
1:13.80 |
143 |
4 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
HERLEV |
|
50m |
1:13.50 |
122 |
5 |
Eline Victoria Rasmussen |
2000 |
0076AC |
KVIK |
|
50m |
1:13.68 |
49 |
6 |
Frederikke Arentoft |
2000 |
0052AS |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:13.94 |
275 |
7 |
Astrid Dyrmose Kestner |
2000 |
0008AB |
JYLLINGE |
|
50m |
1:14.80 |
273 |
8 |
Line Aunstrup |
2000 |
0064AM |
JYLLINGE |
|
50m |
1:14.98 |
|
|
Heat 5 (6) (Årg. 2001-2001) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
311 |
1 |
Josefine H. Lundstrøm |
2001 |
0158AD |
TRITON B |
|
50m |
1:14.79 |
19 |
2 |
Julie Stampe Meier |
2001 |
0166AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:13.93 |
82 |
3 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
0126AC |
ROSKILDE |
|
50m |
1:13.05 |
16 |
4 |
Camille Erichsen |
2001 |
0192AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:10.37 |
67 |
5 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
0156AB |
VEST |
|
50m |
1:12.03 |
310 |
6 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
50m |
1:13.80 |
27 |
7 |
Emma Brogaard |
2001 |
0134AM |
HILLERØD |
|
50m |
1:13.95 |
185 |
8 |
Ida Just Mikkelsen |
2001 |
0102AB |
GLADSAXE |
|
50m |
1:15.43 |
|
|
Heat 6 (6) (Årg. 2000-2000) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
54 |
1 |
Julia Jønsson |
2000 |
0048AL |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:11.65 |
165 |
2 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
0072AG |
GENTOFTE |
|
50m |
1:10.82 |
75 |
3 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
0042AC |
SLAGELSE |
|
50m |
1:09.81 |
139 |
4 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
HERLEV |
|
50m |
1:06.74 |
126 |
5 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
50m |
1:09.42 |
172 |
6 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:10.21 |
307 |
7 |
Mille Hesselgren Ikov |
2000 |
0012AH |
TRITON B |
|
50m |
1:11.53 |
232 |
8 |
Nina Leisted Bertelsen |
2000 |
0076AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:12.27 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
24 maj 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:45 |
|