Program for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 21
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 1 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2014 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
08:37 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 maj 2014 |
|
|
|
|
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer |
Finaler (5) |
Vejledende starttid 10:00 |
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
219 |
1 |
Kristoffer Buus Langkilde |
1999 |
9923AI |
LYNGBY |
|
50m |
4:47.42 |
187 |
2 |
Christian Mørkeberg |
1999 |
9931AF |
GLADSAXE |
|
50m |
4:44.81 |
306 |
3 |
Lukas Gustafson |
1999 |
9991AA |
TRITON B |
|
50m |
4:42.83 |
74 |
4 |
Matthias Spring Granhøj |
1999 |
9947AD |
HELSINGE |
|
50m |
4:39.49 |
216 |
5 |
Gustav Frydensberg |
1999 |
9911AJ |
LYNGBY |
|
50m |
4:41.80 |
3 |
6 |
Kasper Jeppsson |
1999 |
9961AG |
ALLERØD |
|
50m |
4:44.72 |
222 |
7 |
Johan Feld Sørensen |
1999 |
9979AJ |
LYNGBY |
|
50m |
4:46.69 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
258 |
1 |
Daniel Sørensen |
1999 |
9901AD |
STT |
|
50m |
4:38.60 |
28 |
2 |
Thomas Engdal |
1998 |
9849AQ |
HILLERØD |
|
50m |
4:37.26 |
194 |
3 |
Markus Bøjsen |
1999 |
9987AE |
HOLBÆK |
|
50m |
4:36.87 |
141 |
4 |
Christopher Kiss |
1999 |
9935AJ |
HERLEV |
|
50m |
4:35.05 |
249 |
5 |
Valdemar Mariegaard |
1999 |
9969AF |
VI39 |
|
50m |
4:35.43 |
130 |
6 |
Bertil Binau-Uldal |
1998 |
9889AK |
HELSINGØR |
|
50m |
4:36.95 |
2 |
7 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
9937AD |
ALLERØD |
|
50m |
4:37.51 |
145 |
8 |
Christian Andersen |
1999 |
9913AH |
SØLLERØD |
|
50m |
4:39.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
162 |
1 |
Victor Emil Lundgaard |
1998 |
9847AE |
GENTOFTE |
|
50m |
4:33.47 |
215 |
2 |
Carl Fabiansen |
1999 |
9937AJ |
LYNGBY |
|
50m |
4:32.57 |
113 |
3 |
Emil Hedegaard |
1999 |
9905AA |
KVIK |
|
50m |
4:32.11 |
150 |
4 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
RINGSTED |
|
50m |
4:29.84 |
292 |
5 |
Jacob Funch Jørgensen |
1999 |
9951AG |
TUNE |
|
50m |
4:30.67 |
254 |
6 |
Mathias Immerkjær |
1999 |
9961AF |
STT |
|
50m |
4:32.40 |
136 |
7 |
Oskar Lilleøre |
1998 |
9893AK |
HELSINGØR |
|
50m |
4:33.06 |
201 |
8 |
Niels Ottosen |
1998 |
9801AF |
HOLBÆK |
|
50m |
4:33.95 |
|
|
Heat 4 (5) (Årg. 1999-1999) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
226 |
1 |
Marius Rasmussen |
1999 |
9937AL |
SK-SYD |
|
50m |
4:26.53 |
257 |
2 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
9921AF |
STT |
|
50m |
4:24.33 |
1 |
3 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
9919AD |
ALLERØD |
|
50m |
4:21.07 |
247 |
4 |
Johan Bragason |
1999 |
9959AB |
VI39 |
|
50m |
4:14.11 |
243 |
5 |
Marcus Dan Hansen |
1999 |
9965AB |
VAT CPH/MK |
|
50m |
4:16.32 |
191 |
6 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
9955AN |
GLADSAXE |
|
50m |
4:23.16 |
314 |
7 |
Marius Møldrup |
1999 |
9977AI |
TRITON B |
|
50m |
4:25.18 |
124 |
8 |
Lukas Storm |
1999 |
9977AA |
KVIK |
|
50m |
4:27.62 |
|
|
Heat 5 (5) (Årg. 1998-1998) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
34 |
1 |
Andreas Noer Sejrskild |
1998 |
9871AK |
HILLERØD |
|
50m |
4:32.10 |
116 |
2 |
Mads Midtbøll |
1998 |
9841AP |
KVIK |
|
50m |
4:25.88 |
119 |
3 |
Jon Riedel Pedersen |
1998 |
9821AG |
KVIK |
|
50m |
4:21.78 |
174 |
4 |
Mads Holm |
1998 |
9837AC |
NAKSKOV |
|
50m |
4:08.53 |
184 |
5 |
William Matras |
1998 |
9803AA |
GLADSAXE |
|
50m |
4:16.20 |
151 |
6 |
Bjørn Hansen |
1998 |
9859AN |
RINGSTED |
|
50m |
4:23.87 |
301 |
7 |
Tobias Andersen |
1998 |
9853AF |
TRITON B |
|
50m |
4:26.90 |
112 |
8 |
Mikkel Fogelberg Handberg |
1998 |
9813AG |
KVIK |
|
50m |
4:32.59 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
25 maj 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:37 |
|